NOVÁČIK EXTRALIGY NÁS PORIADNE POTRÁPIL

V siedmom kole extraligy mužov nastúpil náš tím v neďalekej Dubnici nad Váhom na pôde nováčika súťaže. Kto si myslel, že pôjde o jednoznačnú záležitosť, mýlil sa. Zápas s príchuťou derby sme zlomili vo svoj prospech až v záverečnej tretine.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:8 (0:1,2:1,2:6)

7.kolo, hala Mestská športová hala Dubnica n/V, 67 divákov

Rozhodovali: Cíbik – Tomáš, vylúčení 3:2 (G.Královič, Kvasnica) + Bajzík (Dubnica) na 5 min., presilovky 0:3, oslabenia 0:0

Priebeh: 12. F.Fürsten (Kvasnica)- 0:1, 36.Kvasnica (Virga)- 2:2, 47.Mitucha (Vrábeľ)- 2:3, 53.Machara (Virga)- 2:4 (P), 54.Kvasnica (N.Ondrášik)- 2:5 (P), 55.Machara (Virga)- 2:6 (P), 57.P.Bičan- 2:7, 60.P.Bičan (Repka)- 4:8

Zostava: Ďurmek- Vrábeľ 0+1, Amrich, N.Ondrášik 0+1, Machara 2+0, Repka 0+1, Konrad Pelczarski, Babík- Mitucha 1+0, Karol Pelczarski, G.Královič, Kvasnica 2+1, Virga 0+3, F.Fürsten 1+0, Babík, P.Bičan 2+0, Bulejčík. Tréner: J.Holovka

Nášmu výkonu opäť chýbala od úvodu patričná „šťava“ a tak, hoci sme ako obyčajne boli častejšie na lopte, do troch vyložených šancí sa dostali hneď v prvej tretine domáci- len dve horné žŕdky Ďurmekovej bránky a ďalšie nepresné zakončenie spôsobili, že nakoniec po góle Fürstena šli do šatní s jednogólovým náskokom Trenčania. V úvode druhej časti však nadšene bojujúci domáci otočili gólmi Bulka a Madaja skóre a my, hoci sa naša optická prevaha stupňovala, sme sa naďalej trápili v zakončení a vyrovnali až necelých päť minút pred druhou prestávkou.

V poslednej tretine sa náš tlak stupňoval, Kyselicu v domácej bránke sme však dlho prekonať nevedeli a vykúpením bol až vedúci gól Mituchu v 47.minúte. Rozhodujúcim okamihom sa však nakoniec ukázalo následné päťminútové vylúčenie domáceho Bajzíka. Hoci dovtedy sme tri naše presilové hry využiť nedokázali, túto „dlhú“ sme zvládli vzorovo. Vďaka šikovným rýchlym rukám Macharu, ktorý dal po Virgových asistenciách dva takmer identické góly, a po presnej strele Kvasnicu sme si v priebehu troch minút vytvorili rozhodujúci náskok, ktorý o malú chvíľu ešte prikrášlil Bičan. Vo chvíli, keď sme však mali súperovi „zatlačiť oči“, vybrali sme si znova „oddychový čas“ priamo na ihrisku a domáci, ktorí bojovali až do konca, dvoma gólmi prikrášlili konečný výsledok. Ďalší zásah Bičana v poslednej minúte bol už len kozmetickou bodkou za zápasom, ktorého priebeh sme si určite predstavovali jednoduchšie.

V extralige nasleduje teraz reprezentačná prestávka a súťaž pokračuje o dva týždne, kedy v sobotu 23.10. privítame na domácom ihrisku FBC Mikuláš Prešov. Začiatok zápasu je o 18,00 hod.

Víťazstvo trenčianskeho FBC sa v Dubnici nad Váhom nerodilo ľahko. Domáci už nie v jednom súboji svojich súperov potrápili, no často sa stane, že v závere zápasov ťahajú za kratší koniec. Tentoraz si zavarili zbytočným päťminútovým vylúčením, počas ktorého Trenčania definitívne zlomili zápas vo svoj prospech.

Po sympatickom výkone, ktorý predviedli Dubničania v predošlom kole na ihrisku Nižnej, boli odhodlaní niečo vyparatiť aj chlapcom z 1. FBC Florbal Trenčín. Jedna z najväčších opôr nováčika Marek Bulko, ktorý v minulosti pôsobil v FBC, mal o niečo vyššiu motiváciu spraviť všetko pre dobrý výsledok svojho tímu sa však za hru na zemi nechal vylúčiť. Hostia presilovku nevyužili ale predsa sa ujali vedenia z florbalky Filipa Fürstena. Čo sa nepodarilo Dubničanom počas prvej tretiny im dokonale vyšlo počas druhej. Kto iný ako Marek Bulko rozvlnil trenčiansku sieť v bránke a bolo vyrovnané. Len čo sa z trestnej lavice vrátil vylúčený Jozef Mutala, dostal domáci tím do vedenia Adam Madaj. Strelecky disponovaný juniorský reprezentant Slovenska Tomáš Kvasnica dokázal vyrovnať na 2:2.

Trenčania sa chvíľu potili aj v tretej tretine. Najskôr bol vylúčený Kvasnica, no Dubničania to nepotrestali a okamžite po skončení oslabovky dostal hostí do vedenia Branislav Mitucha. Zbytočný faul domáceho Antona Bajzíka rozhodcovia zaslúžene ocenili päťminútovým vylúčením, čo skúsení Trenčania pretavili do troch rozhodujúcich gólov. Rozbehnuté FBC ešte podporil siedmou trefou Patrik Bičan a Victory Stars ešte znížila na 3:7. Hostia si už náskok postrážili a tešili sa z troch bodov po výhre 8:4, no trénerovi Janovi Holovkovi zrejme padol poriadny kameň zo srdca...

Hlasy po zápase:

Dušan Sokolík (tréner ŠK Victory Stars Dubnica n./Váhom): „V prvej tretine sme nepremenili tri-štyri šance, ktoré sme premeniť jednoducho mali. V druhej časti sme dali góly a vyrovnali tak hru. V záverečnej bolo na našej strane zbytočné 5-minútové vylúčenie, pri ktorom súper zápas rozhodol.“

Jan Holovka (tréner 1. FBC Florbal Trenčín): „Dve tretiny to nebolo z našej strany dobré, a v konečnom dôsledku nebol ideálny celý zápas. Žiaľ, neviem čím to je – možno zlým povrchom, ktorý dnes pripomínal skôr ľadovú plochu, no ako tím sa musíme vysporiadať aj s týmto faktorom. Z našej strany bolo opäť cítiť nervozitu, i napriek tomu, že sme si mysleli, že po minulom zápase proti Košiciam to nebude až také. Som rád, že sme to dnes zvládli, no neustále sa musíme zlepšovať, pretože to nie je ideálne.“

Samuel Bagín (hráč ŠK Victory Stars Dubnica n./Váhom): „V zápase sme mali mnoho šancí, ktoré sa nám, žiaľ, nepodarilo premeniť. Mnoho trestov z našej strany bolo zbytočných, a v konečnom dôsledku si myslím, že nás to stálo celý zápas.“

Jakub Repka (hráč 1. FBC Florbal Trenčín): „Z našej strany to bolo v prvej tretine veľmi pomalé. Začali sme sa rozbiehať až v tej druhej, kedy sme hru stiahli na dve lajny, čo nám pomohlo dostať sa do optimálnejšieho herného tempa. Nervózny zápas sme zvládli, našťastie bez výraznejších zranení."