DORASTENCI PODĽAHLI DOMA POSLEDNEJ NITRE

Nepríjemné prekvapenie pripravili svojim priaznivcom naši dorastenci, keď v odloženom zápase 8.kola 1.ligy podľahli doma prekvapivo poslednej Nitre. Na našom postupe na Majstrovstvá Slovenska to síce už nič nezmení, ale treba povedať, že po nevýraznom víťazstve proti Modre a po dnešnej porážke na šampionát doslova dokrívame. Ak budeme chcieť na nich dosiahnuť čo len čiastkový úspešný výsledok, v nastaveniach svojich hláv musia chalani veľmi veľa zmeniť. Sme totiž presvedčení, že herne by na to aj mali, ale prístup a herná disciplína pokuľhávajú u viacerých až priveľmi často...

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA 8:10 (2:1,1:6,5:3)
8.kolo, 10.5.2026, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Žiško – Šálek, vylúčení 3:1 (Gašpar, D.Meško, T.Panák) + Gašpar (1.FBC) a Kiš (Nitra) na 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0, pomer striel
Priebeh: 1. Záň (Jurica) – 1:0, 2. J.Hudec (J.Rendl) – 2:0, 29. J.Rendl (T.Panák) – 3:3 (P), 56. T.Panák (Jurica) – 5:8, 58. Jurica (Š.Štefančík) – 6:9, 58. T.Panák (J.Rendl) – 7:9, 60. T.Panák (Jurica) – 8:10

Zostava: D.C.Kováč – T.Panák 3+1, Š.Štefančík 0+1, D.Meško, Lendvay, A.Majdlen, Martiniuc – Záň 1+0, T.Križan, Jurica 1+3, J.Hudec 1+0, J.Rendl 1+2, Hrnčiar, Gašpar, Kubičina, A.Bellan, S.Liška. Tréner: J.Juurela

Čo napísať k tomuto zápasu ? Raketový štart proti poslednému tímu tabuľky nás zrejme utvrdil v tom, že súper sa sám položí na lopatky. Nestalo sa a nestáva sa to takmer nikdy. Deväť sekúnd pred záverom tretiny Nitra znížila a druhá časť hry bola pre nás doslova nočnou morou a mala by byť aj veľkou výstrahou. V tej záverečnej to nebolo dlho oveľa lepšie, najmä keď naše štyri góly prišli až v posledných piatich minútach a na záchranu akéhokoľvek bodového zisku bolo už samozrejme neskoro. Ak sme doteraz často pripomínali niekoľkominútové herné výpadky tímu, tentokrát to bolo naopak a smerom k horšiemu – „to svoje“ sme hrali prakticky len prvých a posledných päť minút a to nemôže stačiť na žiadneho súpera. Pokúsiť sa o čestnú rehabilitáciu sa preto treba pokúsiť už o týždeň v posledných dvoch kolách v Bratislave. A na majstrovstvách, na ktoré sa už aj pomocou zhody šťastných okolností tackavým krokom predsa len prebojujeme, budeme môcť už iba pozitívne prekvapiť. O to väčšia musí byť naša snaha pokúsiť sa o to... Dúfame chlapci, že viete, o čom hovoríme.

Jouni Juurela, tréner: „Toto bol najhorší výkon aký som od niektorého môjho tímu videl za celú sezónu. Počas zápasu mi začali vypadávať vlasy. Prvé dva góly prišli príliš ľahko a potom tím začal hrať ako majstri planéty: sami na seba, vláčili loptu a po stratách nebránili. Našťastie máme ešte dva zápasy na zisk bodov. Ale s takýmto úsilím a disciplínou úspech nedosiahneme.”