MUŽI - Extraliga - 23. 10. 2021 18:00hod
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV

Klobučník- Repka, Vrábeľ 1+0, N.Ondrášik 1+2, Machara 2+1, Konrad Pelczarski, J.Ondrášik- Mitucha 1+2, Karol Pelczarski 2+1, Amrich 0+1, Kvasnica 5+2, Virga 0+2, F.Fürsten 1+1, Poruban 1+0, Babík 1+0. Tréner: J. Holovka

Glonek - Kučera

103

V ôsmom kole extraligy mužov sme po reprezentačnej prestávke privítali v našej hale tím Prešova. Dosiahli sme v ňom doteraz najpresvedčivejšie víťazstvo, ale jedným dychom treba dodať, že hostia boli asi najodovzdanejším súperom, proti akému sme doteraz nastupovali.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBC A4ka MIKULÁŠ PREŠOV 15:5 (4:1,7:2,4:2)

8.kolo, hala Mestská športová Trenčín, 103 divákov

Rozhodovali: Kučera – Glonek, vylúčení 1:3 (Virga), presilovky 2:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 4.Kvasnica (N.Ondrášik)- 1:1, 8.Kvasnica (Virga)- 2:1, 10.Kvasnica- 3:1, 18.Machara (Virga)- 4:1 (P), 21.Karol Pelczarski (Mitucha)- 5:1, 25.Karol Pelczarski- 6:1, 29.Mitucha (Karol Pelczarski)- 7:1, 30.Vrábeľ (Mitucha)- 8:2, 31.Kvasnica (F.Fürsten)- 9:2, 27.Kvasnica (N.Ondrášik)- 10:3 (P), 39.F.Fürsten (Kvasnica)- 11:3, 44.Poruban (Kvasnica)- 12:3, 47.N.Ondrášik (Machara)- 13:4, 48.Babík (Amrich)- 14:4, 60.Machara- 15:5

Stretnutie sa začalo ako sme si už takmer zvykli: našou chybou a rýchlym gólom súpera. Tu sa však podobnosť s predchádzajúcimi zápasmi našťastie skončila. Kým súper stačil sformovať svoje obranné hradby, čistý hetrik Tomáša Kvasnicu v priebehu šiestich minút otočil skóre na 3:1. Naša prevaha pokračovala, šance pribúdali a pár ich mali po našich chybách aj hostia, ale ďalší gól sme strelili až v 18.minúte, keď po osemnástich sekundách využil našu prvú presilovku svojím typickým spôsobom Machara.

Kým v prvej tretine „tvrdila muziku“ Virgova formácia s Kvasnicom a Fürstenom, v prvej polovici prostrednej časti ovládla dianie na ihrisku lajna, vedená Karolom Pelczarskim, ktorá do 10.minúty rozvlnila sieť hosťujúcej bránky štyrikrát. Góly pribúdali aj naďalej, dvakrát skórovali aj hostia, avšak väčšinou len vďaka našim chybám, vyplývajúcim z určitej ľahkovážnosti. Pozitívom bolo, že aj našu druhú presilovú hru sme využili veľmi rýchlo - za 20 sekúnd.

Na začiatku poslednej tretiny urobil tréner Holovka v našej zostave predpokladané a pochopiteľné korekcie, dal príležitosť aj ďalším hráčom, ktorí zapadli do zostavy a súpera sme valcovali aj naďalej. Jediným rozdielom bolo snáď iba to, že sme v tejto fáze viac šancí nepremenili. Prešov pôsobil odovzdaným dojmom a vážnejšie nás nepreveril, ale po predchádzajúcich dramatických zápasoch sme práve asi presne jeden takýto potrebovali.

Najbližší zápas na domácej pôde nás čaká u o týždeň 30.10., kedy o 17,00 privítame posledný tím tabuľky, košický Žltý Sneh. A hneď dva dni na to, v pondelok 1.11., zavíta do našej haly družstvo z úplne opačného pólu tabuľky, líder doterajšieho poradia Tsunami Záhorská Bystrica. Aj tento zápas má začiatok o 17,00 a na oba Vás srdečne pozývame.

Hlasy po zápase:

Dominik Vrábeľ, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: Hrali sme celý čas na lopte a Prešov sme k ničomu nepustili, všetky góly ktoré sme dostali pramenili z našich chýb. Musíme zapracovať na obrane, dostali sme päť gólov a môže to byť ešte menej. Konečne sme si napravili streleckú chuť. Tešíme sa z toho a tešíme sa na ďalší zápas. Ďakujeme všetkým fanúšikom za podporu.

Ján Komínek, hráč FBC A4ka Mikuláš Prešov: Hrali sme s výborným súperom, boli veľmi dobrí na lopte, prehrávali nás a dávali z toho pekné góly. My sme nezahrali svoj najlepší zápas a podľa toho vyzerá aj záverečné skóre.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: "Dnes jednoznačné víťazstvo, musím chlapcov pochváliť. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili a som rád, že sa do zápasu dostali všetci nominovaní hráči."

MIKULÁŠ PREŠOV:Martin Sikorjak: "Veľmi ťažký zápas, vynikajúci výkon Trenčína. Zjazdili nás z každej šance, dnes sme nemali nárok na body, aj napriek tomu, že sme boli v dobrej zostave a pripravovali sme sa dva týždne. Dnes vyhral lepší a my musíme pracovať ďalej."