MUŽI - Extraliga - 11. 09. 2020 18:00hod

4. Mitucha (Rebro), 10. Mitucha (Amrich), 14. Fürsten (Kvasnica), 19. Kvasnica (Virga), 28. Fürsten (Kvasnica), 39. Mayer (Kopecký), 58. Kvasnica (Virga), 59. Fürsten (Kvasnica)

B - Klobučník, Ondrášik J., Vrábeľ, Rebro, Ondrášik N., Widurski, Habánek, Barčák, Fursten, Kopecký, Kvasnica, Amrich, Mitucha, Peško, Virga, Mayer,

3:2

Glonek Andrej, Kučera Jakub

120

Úvodný zápas extraligy v sezóne 2020/2021 odohrali Trenčania na domácej pôde proti žilinským kobylkám. V 3. min. otvoril skóre kapitán Mitucha, ktorý využil Rebrovú krížnu prihrávku – 1:0. V 10. min. opäť dal o sebe strelecky vedieť Mitucha, ktorého našiel Amrich – 2:0. Mladý junior Filip Fürsten upravil skóre už na 3:0 po krásnej individuálnej akcii Kvasnicu mieril presne do odkrytej brány. Hostia skórovali až v 19. min., keď sa presadili Kelbel a Galvát – 3:2. O päť sekúnd odpovedali Kvasnica s Virgom, keď sa postarali o dvojgólový náskok Trenčanov – 4:2. V druhej tretine domáci odskočili súperovi po pekných akciách a zvyšovali svoje vedenie – 6:2. Presadili sa Fürsten a Mayer. Za hostí využil zaváhanie v obrane 1. FBC v 39. min. kapitán Hruška – 6:3. V poslednej tretine hostia využili poľavenie Trenčanov a znížili stav Málusom a Miškem – 6:5. Domáci Kvasnica v 58. min. a Fürsten v 59. min. sa postarali o konečný výsledok zápasu – 8:5.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: “Máme tri body, ktoré sme chceli. Vyhrali sme ale čo sa týka florbalu nebolo to ideálne. Včera sme sa stretli všetci pred prvým zápasom. Chýba nám súhra, kvalita v rozohrávke. Bolo tam veľa chýb, ktoré vlani neboli. Budeme musieť veľa trénovať, aby sme skvalitnili našu hru. Z minulej sezóny nám chýba osem hráčov. Tím máme poskladaný nanovo a inak. Muselo sa to prejaviť. Nečakal som zázraky ale viac boj ako florbal. Som rád, že hráči do zápasu išli na maximum a po zásluhe sme tri body získali. Ideme od zápasu k zápasu. Základná časť je pre nás tréning a neriešime súpera. Musím pochváliť mladého juniora Filipa Fürstena, ktorý dal tri góly. Bojoval a hral slušne. Mrzí ma zranenie Karola Pelczarského.“

ŽILINA:Martin VENENY: “Súper bol lepší. Bol lepší na lopte, mimo lopty. My sme sa snažili hrať hlavne bez chyby bez chyby a trošku im znepríjemňovať tu hru. Očakávali sme, že súper bude veľmi dobrý na lopte v útočnom pásme. Bohužiaľ sme spravili dostatočné množstvo chýb a dostali súpera na „koňa“ už v prvej tretine. Pozitívne je, že aj napriek tomu, že súper bol lepší, my sme to dokázali zdramatizovať zo stavu 6:2 sa dotiahnuť na 6:5. Veľká škoda, že sme dostali smolný gól. Posledné tri minúty sme sa chceli ešte nadýchnuť a niečo s výsledkom spraviť. Napriek tomu vyhral lepší tím. Pozitívne je, že sme sa dokázali do zápasu vrátiť. Zápas sa mi páčil. Trenčín má svoju silu. Bolo to ťažké a náročné pre nás. Výrazne sme omladili káder. Verím, že keď budeme trpezlivý aj my sa dostaneme na vyššiu úroveň. Dúfam, že takýchto zápasov budeme hrať viac.“