Klobučník - Trefný, Machara, Repka, N.Ondrášik, J.Ondrášik, Babík- Mitucha, Pelczarski, T.Bielik, Kvasnica, Virga, Amrich, G.Královič, Galajda, Bulejčík

Glonek - Kučera

Rozhodcovia

546

Diváci

Po sobotňajšom ťažko vybojovanom prvom štvrťfinálovom skalpe sme s napätím očakávali, či sa naši chlapci pustia do druhého súboja s väčšou uvoľnenosťou a pokojom. Dá sa povedať, že naše očakávanie sa bezo zvyšku naplnili, stretnutie sme zvládli tentokrát bez vážnejších problémov a vybojovali si tak prvý štvrťfinálový mečbal. Plán tohto víkendu sme teda naplnili bezo zvyšku, teraz sa treba rýchle skoncentrovať na ten nasledujúci, posledný krok, ktorý býva obvykle najťažší. Treba urobiť všetko preto, aby sme ho zvládli urobiť už budúcu sobotu.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FbK AS TRENČÍN 7:2 (3:1,2:0,2:1) – stav série 2:0

Priebeh: 4.Amrich (N.Ondrášik)- 1:0 (P), 5.Kvasnica (Virga)- 2:0 (P), 18.N.Ondrášik (Kvasnica)- 3:1, 23.N.Ondrášik (Virga)- 4:1 (P), 25.Machara (Mitucha)- 5:1, 41.Mitucha (T.Bielik)- 6:1, 56.Virga (Kvasnica)- 7:2

Vstup do zápasu nám tentokrát uľahčilo päťminútové vylúčenie hosťujúceho kapitána Juraja Matejku hneď v úvodnej minúte, ktoré využili Amrich a Kvasnica na strelenie úvodných dvoch gólov. Hru sme mali bezpečne pod kontrolou, prišli však tri naše vylúčenia a hoci vyložených šancí sme pri našom oslabení mali viac ako súper, jednu presilovku sa hosťom predsa len podarilo využiť. Hneď po skončení nášho tretieho trestu však skóroval po naskočení z trestnej lavice Norbert Ondrášik, ktorý si krásne vymenil loptičku s Tomášom Kvasnicom. Od týchto chvíľ sme boli už opäť pevne v sedle, vypracovali sme si množstvo ďalších šancí, ktoré sme však niekedy až trestuhodne zahadzovali.

Aj druhú tretinu sme zahájili využitou presilovou hrou po vylúčení Imrišíka. Nasledoval festival našich nepremenených príležitostí, hostí držal v týchto momentoch nad vodou len výborný brankár Turek, v 25.minúte bol však nútený predsa len kapitulovať po Macharovej strele zblízka. Aj v nasledujúcich minútach sa hralo podľa rovnakých nôt a jedine Turekov výkon bol dôvodom, že hostia ostávali ešte aj po dvoch tretinách relatívne „v zápase“.

Ich nádej však po prestávke zhasla už po ôsmich sekundách, kedy Mitucha výborne zužitkoval presnú Bielikovu prihrávku na šiesty gól. Ďalší priebeh hry sme potom poňali snáď až príliš exhibične, smerom dopredu sme začali hrať komplikovanejšie a smerom dozadu benevolentnejšie, takže sme dali vyniknúť aj Klobučníkovi v našej bránke. Keď po jednej z viacerých chýb predsa len Matejka znížil na 2:6, pokúšali sa ešte hostia o dlhú power play, ktorú zahájili už sedem minút pred koncom. Jej výsledkom však bola len Kvasnicova žŕdka a Amrichove brvno prázdnej bránky, siedmy gól Sama Virgu a nepremenené trestné strieľanie Královiča. Hostia si vážnejšiu šancu nevypracovali.

V druhom zápase sme teda dosiahli presvedčivé víťazstvo a priblížili sme sa na jeden krok k semifinálovým bránam. Môžeme ho urobiť už o týždeň v sobotu na pôde súpera v M-Šport centre. Začiatok zápasu je o 16,00 hod., príďte našich chlapcov povzbudiť!

HLASY PO ZÁPASE:

Michal Amrich, hráč 1.FBC Florbal Trenčín – "Prvá tretina bola dosť rozhádzaná vylúčeniami, my sme využili svoju početné výhody aby sme odskočili a potom sme si to ustrážili. Na môj vkus sme mali až moc veľa vylúčení a z tohto sa musíme poučiť, potom je hra rozhádzaná a päťky nehrajú pokope. Dúfam, že zranenie súperovho hráča nebude vážne a bude môcť v sérii pokračovať."

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka – "Dnes to bolo ďaleko lepšie než včera, hlavne v zakončení, včera sme mali množstvo šancí a prakticky žiadnu sme poriadne nevyužili, dnes bola naša efektivita lepšia a zaslúžene sme vyhrali."