MUŽI - Extraliga - 12. 03. 2022 17:00hod

Klobučník- Machara, Trefný, Repka, N.Ondrášik - Mitucha, Pelczarski, Bulejčík, Kvasnica, Virga, Amrich, T.Bielik, G.Královič

0:0

0:0

Sklenica, Beňo

525

Konečne zápasy play off a to správne napätie! Covid všetkým priaznivcom slovenského florbalu toto potešenie na dva roky odoprel, ale konečne sme späť. A my v Trenčíne zvlášť – veď hneď vo štvrťfinále narazili na seba obaja odvekí mestskí rivali.

Obe strany boli v napätí, ako sa séria rozbehne. Síce dôležitý, ale ani zďaleka rozhodujúci krôčik zvládli úspešnejšie naši chlapci, súper však hrýzol až do samého konca. Takže toho napätia bolo asi nakoniec viac, ako si pred zápasom domáci priaznivci želali.

Potešila veľmi solídna návšteva i správna divácka kulisa, ktorá k derby a k play off nerozlučne patrí.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FbK AS TRENČÍN 4:3 (2:2,1:0,1:1)

Priebeh: 6.Mitucha (Machara)- 1:0, 9.N.Ondrášik (Virga)- 2:0, 33.Kvasnica (Amrich)- 3:2, 43.Virga (Kvasnica)- 4:2

Zápas sme začali zodpovedne, podľa očakávania sme mali značnú optickú prevahu a po pekných kombinačných akciách sme sa pomerne rýchlo dostali do dvojgólového vedenia. Súper maximálne zodpovedne bránil, do šancí sa dostával len minimálne, napriek tomu však dvoma presne mierenými strelami dokázal skóre vyrovnať a začínalo sa prakticky odznova.

Aj druhé dejstvo malo podobný priebeh, šancí sme mali neporovnateľne viac ako súper, chýbalo však pohotovejšie zakončenie „z prvej“, ako tomu bolo v úvodnej tretine. Vykúpením tak bol až gól Kvasnicu v 33.minúte po vzorovej prihrávke Amricha. Hostia mali prvú naozaj vyloženú príležitosť až v 39.minúte v presilovej hre pri vylúčení Amricha, takmer okamžite sme si dokázali v oslabení vypracovať dve „tutovky“ aj my, žiaľ, bez gólového efektu. Hostí držal okrem skalopevnej defenzívy v hre aj výborný brankár Turek.

Aj poslednú časť hry sme začali náporom a aj sme ho korunovali gólom Virgu, ktorý po Kvasnicovej prihrávke prepasíroval loptičku do Turekovej bránky. Žiaľ, už o tri minúty hostia využili našu chybu na útočnej polovici a z protiútoku sa v dobrej streleckej pozícii nemýlil skúsený Matejka. Keď bol v 49.minúte vylúčený Repka, vyzeralo to pre nás na ťažké chvíle, ale naši chlapci opäť raz dokázali, že hru v oslabení zvládame majstrovsky. Náš bezúspešný tlak potom pokračoval, v 52.minúte zvonila za Turekom žŕdka, ale do siete nám to dnes skrátka nepadalo a tak posledné štyri minúty sme sa viac sústredili mať loptičku čo najviac pod kontrolou. Do útoku sme sa už bezhlavo nehrnuli a hoci sa súper viackrát pokúsil o hru bez brankára, dlho sme ho pri loptičke nenechali a zápas sme dohrali na útočnej polovici. Hralo sa obojstranne slušne.

Prvý krok máme teda úspešne za sebou, bol ale veľmi, veľmi ťažký, asi ťažší, ako sme si predstavovali. Chlapcom však nemožno takmer nič vyčítať, snáď až menej presné a pohotové zakončenie. Bojovali s plným nasadením, no opäť sa raz v praxi ukázalo, že play off je skrátka iná súťaž. V tomto momente je však najdôležitejšie, že sme sa ujali v sérii vedenia a treba veriť, že v nedeľu nás už koncovka nezradí. Budeme to určite potrebovať.

Jakub Repka, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: „Zápas bol náročný hlavne fyzicky, veľmi nám pomohli prvé dva góly z úvodu zápasu. Druhá tretina bola pokojnejšia a hra sa trochu vyrovnala, no v tretej tretine sme opäť začali viac behať a som rád, že sa nám podarilo doviesť zápas do úspešného konca.“

Juraj Matejka, hráč FBK AS Trenčín: „Zápas bol veľmi vyrovnaný, veľa osobných súbojov. Myslím, že sme ho čo sa týka nasadenia zvládli veľmi dobre. Musíme sa snažiť viac zakončovať a tlačiť do šancí, aby sme boli úspešnejší.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Nebolo to vôbec jednoduché a čakali sme, že to bude boj. Vedieme 1:0 a myslím, že viac ako to čo sme predviedli je dôležité, že sme zvíťazili. Musíme sa pripraviť na nedeľný zápas znovu to nebude určite ľahké.“

AS TRENČÍN:Peter Klapita: „Chcel by som poďakovať chalanom za bojovný a obetavý výkon. Nechali na ihrisku srdiečko a dokázali preniesť to čo sme trénovali do zápasu. Séria je 1:0 a my sme pripravení ju dnes zdramatizovať.“