MUŽI - Extraliga - 19. 03. 2022 16:00hod

Klobučník - Trefný, Machara, Repka, N.Ondrášik, J.Ondrášik, Babík - Mitucha, Pelczarski, T.Bielik, Kvasnica, Virga, Amrich, G.Královič, Galajda, Bulejčík

0:0

Cíbik, Tomáš

20:21

150

Po dvoch domácich štvrťfinálových víťazstvách sme verili, že naši chlapci dotiahnu sériu do víťazného konca hneď na prvý pokus. A podarilo sa! Aj keď sa nám v niektorých fázach zdalo, že sme súperovi dali až príliš zblízka „pričuchnúť“ k prípadnému dielčiemu úspechu, predsa len sme bitku o Trenčín zvládli v najkratšom možnom čase. Treba však priznať, že súper kládol naozaj statočný odpor.

Ako víťaz základnej časti máme teda v tomto momente už istotu medaily, teraz pôjde o to, aby sme čo najviac vylepšili jej lesk. Všetci priaznivci 1.FBC sa tak môžu už nasledujúci víkend tešiť na dva semifinálové zápasy v domácom prostredí.

FbK AS TRENČÍN – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:7 (0:3,3:2,1:2) – konečný stav série 0:3

Štvrťfinále play off, 3.zápas, 19.3.2022, Športové centrum M-Šport, Zamarovce, 150 divákov

Priebeh: 5.Machara (Virga) - 0:1 (P), 13.Virga (Machara) - 0:2, 20.Amrich (Kvasnica) - 0:3, 25.Amrich (Kvasnica) - 2:4, 32.Amrich (Kvasnica) - 2:5, 51.Pelczarski - 3:6, 60.Kvasnica (Pelczarski) - 4:7

Zápas sme začali koncentrovane, boli sme aktívnejší. Do vedenia sme šli v 5.minúte, keď sme rýchlo využili našu jedinú presilovú hru Macharom po Virgovej presnej prihrávke. Keď si títo dvaja hráči o osem minút svoje úlohy vymenili a gólom „do šatne“ upravil skóre na 0:3 Amrich, zdalo sa, že na víťazstvo by sme sa až tak nadrieť nemuseli.

Play off však vyžaduje stopercentnú koncentráciu po celých šesťdesiat minút! My sme však do druhej tretiny vstúpili trochu ľahkovážne, súper našu nedôslednosť využil na dva rýchle góly a plne sa znovu dostal do zápasu. Do ďalších šancí sme ho však púšťali už iba minimálne, precízne sme strážili priestor veľkého bránkoviska a naopak, po druhej a tretej nezištnej asistencii Kvasnicu pridal na naše konto dva ďalšie góly Amrich. Minútku a pol pred koncom tretiny sme sa však predsa len dopustili ďalšej defenzívnej chyby, ktorú pohotovo využil na zníženie domáci Oriešek a tak o ničom nebolo rozhodnuté.

Napriek nádejnému skóre domáci ani v záverečnej tretine nevytiahli svoju obranu výrazne vyššie, do šancí sa však napriek tomu dokázali dostať. Najskôr v presilovej hre po dosť prísnom vylúčení Trefného neprekonal Klobučníka Kukaň a v 12.minúte vychytal náš brankár aj príležitosť Kusendu. Hneď z protiútoku sme zahrozili aj my, no Turek tutovku Repku zneškodnil a o chvíľu nastrelil Amrich žŕdku. Keď deväť minút pred koncom skóroval strelou spoza brániaceho Kováča Pelczarski, vyzeralo to, že je definitívne rozhodnuté. Stačila však opäť malá chvíľka nepozornosti a už o sedem sekúnd Dávidek strelou z polovice ihriska do klbka hráčov znížil. Sedem minút pred koncom sa dostal do vyloženej šance aj domáci Matejka, ale jeho krížna strela tesne minula Klobučníkovu bránku. O dve minúty neskôr prestrelil naopak domácu bránku Norbert Ondrášik a po prerušení hry sa rozhodol domáci tréner Klapita päť minút pred koncom pre hru bez brankára. Túto početnú nevýhodu sme však zvládli naozaj majstrovsky, súpera sme snáď až na jednu dobrú streleckú pozíciu Voštiara do ničoho vážnejšieho nepustili. Konečné skóre tak stanovil osem sekúnd pred koncom symbolicky najproduktívnejší hráč súťaže Tomáš Kvasnica.

Gratulujeme našim chlapcom k postupu a veríme, že semifinále nebude v tejto sezóne našou poslednou dosiahnutou métou.

HLASY PO ZÁPASE:

Marek Oriešek (hráč FBK AS Trenčín): „Vedeli sme, čo súper bude hrať, vedeli sme o čo budeme hrať my. Hrali sme dobre, myslím si, že tento zápas, rozhodli nepremenené šance na našej strane. Súperom prajem veľa šťastia do budúcich zápasov.“

Timotej Bielik (hráč 1. FBC Florbal Trenčín): „Sme radi, že sme to dnes ukončili. Pretože tie zápasy boli veľmi náročné. Prvú tretinu sme vyhrali 3:0, druhá bola vyrovnaná, padlo nám tam zbytočných pár gólov a tretiu časť sme si už postrážili, aj záver zápasu, keď sme hrali prakticky stále na lopte. A teraz sa môžeme pripraviť na ďalšieho súpera.“

AS TRENČÍN:Peter Klapita: „Na celý tím som napriek vypadnutiu, nesmierne hrdý. V hre ukázali srdiečko, bojovnosť a vôľu zvíťaziť. V oboch sobotných zápasoch nezvíťazil lepší, ale šťastnejší tím. Dnes to bol florbal presne podľa našich predstáv, vyvarovali sme sa chýb, zdvojovali a umne napádali súperových hráčov a podržal nás skvelý Turo v bráne. Všetkým by som chcel poďakovať, že na ihrisku nechali všetko. Domov odchádzame so vztýčenou hlavou a tešíme sa na ďalšiu sezónu.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Sme radi, že sme to ukončili v najkratšom možnom čase. V kľude sa môžeme sústrediť na ďalšieho protivníka. Chcel by som poďakovať súperovi za vyrovnanú sériu, určite nám to pomohlo do ďalších bojov. Takisto by som chcel poďakovať hráčom, že k tomu poslednému kroku pristúpili zodpovedne a zaslúžene postúpili do semifinále.“