MUŽI - Extraliga - 27. 03. 2022 17:00hod

Klobučník - N.Ondrášik, Repka, Trefný, Machara, Habánek, J.Ondrášik - Kvasnica, Virga, Amrich, Mitucha, Pelczarski, Galajda, A.Rendl, Babík, Bulejčík, Cifranič

1:0

0:0

Sklenica, Beňo

285

Po sobotňajšom víťazstve sme aj do druhého semifinálového zápasu nastupovali v úlohe jasného favorita. Hoci zvlášť v play off môže byť táto úloha často zradná a nevďačná, naši chlapci ju opäť zvládli na výbornú. Do Bratislavy tak po dvoch presvedčivých víťazstvách pocestujeme o týždeň s finálovými mečbalmi a veríme, že sa nám podarí premeniť ten prvý !

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK LIDO PRÍROODOVEDEC 12:1 (2:0,5:0,5:1)

Semifinále play off, 2.zápas, 27.3.2022, Mestská športová Trenčín, 285 divákov

Priebeh: 15.Pelczarski (Mitucha) - 1:0, 16.N.Ondrášik - 2:0, 28.Amrich (Virga) - 3:0,30.Pelczarski (Machara) - 4:0, 33.Amrich (Kvasnica) - 5:0, 39.N.Ondrášik (Kvasnica) - 6:0, 40.Galajda (Pelczarski) - 7:0, 44.Amrich (Kvasnica) - 8:0, 46.Bulejčík (A.Rendl) - 9:0, 48.Pelczarski (Mitucha) - 10:0, 50.Amrich (Kvasnica) - 11:0, 54.Machara (Pelczarski) - 12:0 (P)

Nedeľňajší zápas mal v úvode podobný priebeh ako ten predchádzajúci, aj keď hostia boli najmä v úvodných minútach smerom dopredu o niečo smelší a párkrát vyskúšali pozornosť domáceho gólmana Klobučníka. Náš tím sa v prvej desaťminútovke zastreľoval, šance sa opäť rodili ťažko, ale postupne sme sa začali presadzovať stále výraznejšie. Prvé dva naše góly však padli až na hranici poslednej päťminútovky, keď kľúč od súperovej bránky našli Pelczarski a N.Ondrášik. Následne mal ešte tutovku na svojej florbalke Amrich, ale skóre sa už do konca tretiny nemenilo.

Od úvodu druhej tretiny sme výrazne vystupňovali tempo, zdalo sa, že úvodné dva góly vymazali z hláv našich hráčov akékoľvek pocity neistoty. Opäť zvonili žŕdky, šance Trefného a Galajdu zlikvidoval Mészáros. V 28.minúte Amrich svoju prvú šancu ešte nepremenil, druhú však už áno a zvýšil na upokojúcich 3:0. Od týchto chvíľ bolo na ihrisku prakticky len jedno družstvo, hosťom smerom dopredu nevychádzalo takmer nič a bolo jasné, že na akýkoľvek zvrat nemajú dostatok fyzických ani psychických síl.Až do konca sa hralo už výlučne podľa našich nôt, skóre utešene narastalo a tak sme si vzadu predsa len neodpustili pár ľahkovážnych chýb, ktoré opäť nakoniec pomohli hosťom, aby zápas opäť gólovo uzavreli oni.

Našich chlapcov treba pochváliť za vytrvalosť, s ktorou po oba dni trpezlivo dobýjali súperove hradby, hostí za organizovanú defenzívu v prvej polovici zápasu a za vzorné férové športové vystupovanie. Smerom dopredu toho však za oba dni veľa nevymysleli a tak jednoznačný priebeh oboch zápasov a stav série 2:0 nás môže napĺňať oprávneným optimizmom smerom k postupu do finále. Zostáva k tomu len jediné – súpera nepodceniť a zabrať naplno hneď v sobotu!