Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

B - Polák, Farkaš, Bednár, Bielik, Bulejčík, Cifranič, Fursten, Galajda, Greguš, Hanták, Ižvolt, Královič, Orság, Ozimý, Rendl, Repka, Vácval, Venglík, Žuffa

Mesároš Martin, Riečický Jozef Miroslav

Rozhodcovia

Finálový zápas bol skutočným vyvrcholením turnaja, bojovalo sa o každý meter, ale vzácne v duchu fair play. Celých 60 minút sa hralo v plnom nasadení, ale bez jediného vylúčenia! Prvá tretina bola nervózna, obe družstvá si síce vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, ale vyložené boli iba tri. Zatiaľ čo dve šance Florka zlikvidoval výborný Polák, tú našu premenil Vácval vo vedúci gól. Po prestávke prevzali iniciatívu Košičania a dvoma gólmi v 24.minúte šli do vedenia. Na našich florbalkách pribudla nervozita, ale šance hostí likvidoval výborný Polák. V tretej tretine sa karta otočila, naši chlapci sa dokázali zmobilizovať a vyvinúť na súpera patričný tlak. Aký požičaj – taký vráť! Po nádherných góloch Bulejčíka a Greguša sme výsledok v priebehu niekoľkých sekúnd otočili. Keď Florko tri minúty pred koncom vyrovnalo a družstvá sa už pomaly pripravovali na predĺženie, adresoval 24 sekúnd pred koncom geniálnu prihrávku zo štandardky v rohu ihriska Bulejčík priamo na florbalku Fürstena, ktorý šancu rutinérsky premenil. A keď sme bez väčších problémov zvládli záverečnú súperovu power play, mohli sme začať oslavovať titul !!! Rozhodovali Jozef Miroslav Riečický a Martin Mésaroš. Stretnutie sledovalo 150 divákov.

Na záver ešte jeden veľmi paradoxný moment: Pred dvoma rokmi (vlani sa pre pandémiu nehralo) sa stretli vo finále rovnakí súperi, zápas sa skončil rovnakým skóre 4:3 v náš prospech a víťazný gól zaznamenal v rovnakom čase 24 sekúnd pred koncom Maximilián Mayer.