MUŽI - Extraliga - 22. 01. 2022 18:00hod

Klobučník - Repka, Machara - N.Ondrášik, Amrich, - J.Ondrášik, Trefný- T.Bielik, Pelczarski, Bulejčík - Kvasnica, Virga, Habánek - G.Královič, Galajda, Babík - Lamačka

0:0

0:5

Krivda - Roba

38

V devätnástom kolo mužskej extraligy zavítalo naše družstvo do Prešova a pripísalo si na svoje konto ďalšie dôležité a presvedčivé víťazstvo. Napriek tomu, až do 27.minúty, kedy bol stav 2:3, sa naši chlapci opäť zbytočne zahrávali s ohňom. Radi by sme už od nich videli sústredený výkon po celých šesťdesiat minút. Je najvyšší čas, lebo v play off to samé od seba nenaskočí !

Päť našich gólov v oslabení je určite raritou v celej histórii extraligy. V týchto momentoch sa jasne ukázal rozdiel v kvalite oboch tímov a zároveň sa natíska otázka, ako by zápas skončil, keby sme hrali po celý čas s plným nasadením. Opäť sa ukázalo, že potenciál tohto tímu je veľký, teraz však pôjde o to, dokázať to v pravý čas.

FBC A4ka MIKULÁŠ PREŠOV - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:12 (1:3,1:5,2:4)

Priebeh: 13.Bulejčík (Repka) - 1:1, 13.Repka (T.Bielik) - 1:2, 20.Amrich (Kvasnica) - 1:3, 27.Pelczarski (Kvasnica) - 2:4 (O), 28.Kvasnica (Virga) - 2:5 (O), 28.Virga (Kvasnica) - 2:6 (O), 34.Habánek (Kvasnica) - 2:7, 40.Machara (Kvasnica) - 2:8 (O), 41.Virga (Machara) - 2:9 (O), 49.Habánek (G.Královič) - 3:10, 51.T.Bielik (Bulejčík) - 4:11, 58.Štofko (vlastný) - 4:12

Aj tento zápas sme začali pomerne laxne a už od 4.minúty sme prehrávali. Prvých pätnásť minút sme nepredviedli nič pozoruhodné a i keď sme dvoma „zlepenými“ gólmi v priebehu 23 sekúnd skóre otočili vo svoj prospech, spokojnosť s výkonom na našej lavičke byt nemohla. Až po neuznanom vyrovnávajúcom góle Sikorjaka v 16.minúte sme súpera konečne pritlačili a roztočili kolotoč pred jeho bránkou. Svoju prevahu v tomto úseku hry sme korunovali gólom Amricha na začiatku poslednej minúty.

Vstup do druhej tretiny bol opäť nepresvedčivý a prvé tri šance si vypracovali domáci. Premenili hneď tú prvú a opäť sa dostali do zápasu. O pár minút zahodil veľkú šancu Jakub Ondrášik, ktorého vychytal Bača. Zápas sme paradoxne zlomili počas následného vylúčenia Norberta Ondrášika, keď sme v priebehu dvoch minút oslabenia strelili tri góly. Súper pôsobil potom už odovzdaným dojmom, ďalší gól pridal Habánek. V predposlednej minúte bol vylúčený Amrich a domáci potvrdili, že presilovky sú pre nich v tento deň prekliatím- Machara pridal v závere tretiny už náš štvrtý gól v oslabení a hneď v úvode tej poslednej Virga aj piaty.

Záverečná tretina rozhodnutého zápasu potom už trochu pripomínala deň otvorených dverí, pričom tie naše boli chvíľami otvorené dokorán a tak dostal príležitosť zachytať si aj brankár hostí Klobučník. Presilovú hru sme si mali možnosť vyskúšať necelých 30 sekúnd – tesne pred koncom bol vylúčený jediný domáci hráč Macejko. Dosiahli sme teda ďalšie presvedčivé víťazstvo, súper za nami zaostával vo všetkých činnostiach, ale prvky ľahkovážnosti nie a nie z nášho herného prejavu vytesniť. Nebyť toho, aj tento výsledok mohol byť ešte oveľa výraznejší. Ale body z Prešova, a najmä získané takýmto presvedčivým spôsobom, majú vždy svoju hodnotu.

MIKULÁŠ PREŠOV:Róbert Bučko: „K zápasu sme pristúpili zbytočne nervózne, s veľkým rešpektom pred súperom. To si myslím, že nás stálo bojovnosť a zbytočné góly. Súper hral veľmi užitočne, účelovo, s prehľadom a určite si dnes zaslúžili vyhrať.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Ján Holovka: „Dnes to bol asi jednoduchší zápas ako v pondelok v Dubnici, zase sme sa rozbiehali trošku pomalšie. Neviem prečo, ale tie prvé tretiny pre nás nie sú úplne ideálne, ale myslím že dnes v celku solídny výkon. Zahrali si všetci, za mňa spokojnosť.“