MUŽI - Extraliga - 17. 01. 2022 17:00hod
MESTSKÁ ŠPORTOVÁ HALA TREČÍN - centrálna hala
12:4
(0:1,4:1,8:2)
ŠK VICTORY STARS DUBNICA NAD VÁHOM

22.Kvasnica (Virga)- 1:1, 24.Pelczarski (Mitucha)- 2:1, 27.Mitucha (Machara)- 3:1, 40.Machara (Kvasnica)- 4:2, 41.Pelczarski (Mitucha)- 5:2, 48.Mitucha (Pelczarski)- 6:3, 51.Pelczarski- 7:4 (T), 53.T.Bielik (Kvasnica)- 8:4, 53.Bulejčík (Pelczarski)- 9:4, 55.Repka (Pelczarski)- 10:4, 58.Kvasnica (Pelczarski)- 11:4, 58.G.Královič- 12:4

Klobučník- Repka, Machara, N.Ondrášik, Habánek, Babík, J.Ondrášik, A.Rendl- Mitucha, Pelczarski, Bulejčík - Kvasnica, Virga, Amrich - T.Bielik, Matej Galajda, G.Královič

2:2

0:0

0:0

Kováčik - Kružel

100

Po vydarených zápasoch na východe republiky sme privítali na našom ihrisku súpera z opačného pólu tabuľky- predposlednú Dubnicu. Stretnutie opäť potvrdilo, že v zápasoch proti papierovo slabším súperom si nevieme od začiatku vytvoriť dobrým úvodom hernú pohodu a zošliapnuť plynový pedál na doraz hneď od úvodu. Rovnako tomu bolo aj v tomto stretnutí a tak sa stalo, že nováčik súťaže mohol ešte desať minút pred koncom reálne dúfať v bodový zisk.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V 12:4 (0:1,4:1,8:2)

Priebeh: 22.Kvasnica (Virga) - 1:1, 24.Pelczarski (Mitucha) - 2:1, 27.Mitucha (Machara) - 3:1, 40.Machara (Kvasnica) - 4:2, 41.Pelczarski (Mitucha) - 5:2, 48.Mitucha (Pelczarski) - 6:3, 51.Pelczarski - 7:4 (T), 53.T.Bielik (Kvasnica) - 8:4, 53.Bulejčík (Pelczarski) - 9:4, 55.Repka (Pelczarski) - 10:4, 58.Kvasnica (Pelczarski) - 11:4, 58.G.Královič- 12:4

Prvá tretina priniesla očakávaný priebeh, no menej očakávaný výsledok. Aj keď sa hralo takmer výlučne na polovici hostí, ani domáci brankár Klobučník nebol po rýchlych kontrách súpera bez práce. Vytvorili sme si síce množstvo šancí, zvonili aj žŕdky, no šance sme pomerne ľahko zahadzovali a tak hostia po presnom zásahu z 9.minúty nastupovali do prostrednej časti hry s jednogólovým náskokom.

Ten im však dlho nevydržal, naši chlapci pridali na dôraze a za sedem minút sme už viedli dvojgólovým rozdielom my. Dubnica sa do v týchto fázach hry takmer nedostala na našu polovicu, no potom sme opäť poľavili. Aj keď šancí bolo na našej strane naďalej dosť, presadzovať sa začali aj hostia a v 38.minúte znížili krásnym gólom Káčera. Našťastie zásah Macharu pár sekúnd pred koncom nám opäť zabezpečil pred odchodom do kabín aspoň dvojgólový náskok.

Záverečnú časť sme síce zahájil zásahom Pelczarského už v 12.sekunde, no ešte dvakrát sme dovolili ambicióznemu nováčikovi priblížiť sa na dostrel a desať minút pred koncom svietilo na svetelnej tabuli nepresvedčivé skóre 6:4. Až keď v 51.minúte zvýšil Pelczarski z trestného strieľania na 7:4, bolo vidieť, že hosťom citeľne dochádzajú sily a v priebehu piatich minút sme zaťažili konto ich brankárov ďalšími piatimi gólmi.

Konečný výsledok 12:4 je síce presvedčivý, no dlhý čas to naň nevyzeralo. Je však pravdou, že víťazstvo mohlo byť aj tak oveľa vyššie, veď žŕdka súperovej bránky zvonila v tomto zápase až šesťkrát. Po väčšinu zápasu sme však hrali až príliš ľahkovážne, aj v defenzíve sme urobili viacero vážnych chýb. Hráčom zápasu na domácej strane bol Karol Pelczarski, ktorý zaznamenal tri góly a k nim si pripísal štyri asistencie.

V ďalšom domácom zápase, ktorý odohráme vo štvrtok 27.1. o 17,00 hod., však bude motivácia našich chlapcov určite od začiatku stopercentná. V prestížnom mestskom derby totiž privítame mestského rivala – FbK AS Trenčín.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: "Z našej strany to vôbec nebolo ono. Opäť sme do zápasu vstúpili s tým, že sa súper porazí sám. Po ostrejších slovách v šatni sme od druhej tretiny ovládli hru a zaslúžene vyhrali."

DUBNICA n./Váh.:Dušan Sokolík: "Súper prvú tretinu nevyužil šance, nám sa podarilo premeniť jednu. Druhú tretinu sme zadriemali začiatok, kde nám súper odskočil na rozdiel troch gólov. V tretej po našich nepremenených šanciach súper trestal z rýchlych protiútokov a vyhral zaslúžene."