MUŽI - Extraliga - 09. 01. 2022 16:00hod

Ďurmek- N.Ondrášik, Habánek, Machara, Repka- Kvasnica, G.Královič, Amrich, Mitucha, Pelczarski, Babík, Bulejčík, T.Bielik.

2:1

0:1

0:0

Kročko - Juhás

Zápas dvoch vedúcich družstiev tabuľky mal skvelý náboj. Domáce Florko nestratilo doteraz v domácom prostredí ani jediný bod, zato naši chlapci nestratili ani jediný bod vonku. Jedna séria sa teda musela skončiť a bola to, našťastie, tá domáca. Zápas bol svojou kvalitou, ale aj mimoriadne dramatickým priebehom výbornou propagáciou florbalu. Po výbornom výkone a cennom víťazstve sme sa osamostatnili na čele tabuľky, v nastúpenom trende však bude treba pokračovať aj proti papierovo slabším súperom. Ale za šesťbodový košický víkend ďakujeme chlapci, klobúčik dolu !

FK FLORKO KOŠICE - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 6:7 (1:0,2:4,3:3)

Rozhodovali: Kročko - Juhás, vylúčení 2:1 (Repka), presilovky 0:1, oslabenia 0:0
Priebeh: 21.Kvasnica (Pelczarski)- 1:1, 24.Kvasnica (N.Ondrášik)- 1:2 (P), 30.Bulejčík (Pelczarski)- 2:3, 40.T.Bielik- 3:4, 49.Lazor (vlastný)- 5:5, 51.G.Královič- 5:6, 54.Bulejčík (Machara)- 6:7

Zostava: Ďurmek- N.Ondrášik 0+1, Habánek, Machara0+1, Repka- Kvasnica 2+0, G.Královič 1+0, Amrich, Mitucha, Pelczarski 0+2, Babík, Bulejčík 2+0, T.Bielik 1+0. Tréner: J.Holovka

Od začiatku bolo zrejmé, že ide o veľa. Obe družstvá, vedomé si dôležitosti zápasu, začali opatrne, zo zabezpečenej obrany. Hneď v úvode Kvasnicovu strelu tečoval do žŕdky Amrich, ale viac sme sa smerom dopredu v prvej tretine príliš nepresadili. Naopak, viac príležitostí si vypracovali domáci: trikrát sa nepresne zastreľoval Jakub Blaško, Lazorovu strelu kryl Ďurmek, Kátlovský nastrelil tyčku a streleckú aktivitu domácich predsa len na konci predposlednej minúty pretavil v ich vedúci gól Jakub Blaško.

Do druhej tretiny sme vstúpili s upravenými formáciami a oveľa aktívnejšie. Hneď v úvodnej minúte zužitkoval prihrávku Pelczarského Kvasnica a vyrovnal. Následne využil našu jedinú presilovku na vedúci gól opäť Kvasnica a zdalo sa, že budeme „na koni“. Žiaľ, o len o pár sekúnd sme nechali pred bránkou úplne nekrytého Kerekeša a bolo vyrovnané. Iniciatíva však ostala aj naďalej na našich florbalkách. Strelecky aktívny Bulejčík nás dostal opäť do vedenia, dostávali sme sa do šancí, žiaľ, v našej sieti skončila ďalekonosná strela Jakuba Blaška, pri ktorej mal Ďurmek zrejme zakrytý výhľad. Ďalšiu šancu Bulejčíka potom zlikvidoval skvelým zákrokom domáci gólman a ďalšie príležitosti Bulejčíka a Ondrášika, ale aj domáceho Kátlovského, skončili nepresným zakončením. Na začiatku poslednej minúty nás však dostal tretíkrát v zápase do vedenia pohotovým zásahom Bielik, podľa priebehu tretiny úplne zaslúžene.

Záverečná tretina začala zahodenou „tutovkou“ domáceho Kerekeša, následne sme však predviedli skvelú hru počas jediného nášho oslabenia. A ďalej to bolo ako na hojdačke ... Udržiavali sme si hernú prevahu, vypracovali aj šance, ale domáci sa opäť predviedli ako majstri bleskových protiútokov – v priebehu jedinej minúty využili dve naše straty pred bránkou súpera a otočili skóre vo svoj prospech. Naším šťastím v tomto prípade bol hneď vzápätí „vlastenec“ domáceho Lazora, ktorý nám nedovolil klesnúť na duchu. O necelé dve minúty nato skvele využil rýchly samostatný únik Královič a znovu sme viedli. Florko po štandardke síce opäť zrovnalo skóre, no naše družstvo šlo až do konca za víťazstvom cieľavedomejšie ako domáci. Spečatil ho presnou prízemnou strelou v 54.minúte Bulejčík. Záver sme si už postrážili a druhé vylúčenie domáceho hráča sekundu pred koncom bolo už len bezvýznamnou bodkou za týmto dôležitým zápasom. V boji o prvenstvo v základnej časti sme tak urobili (aj po domácom zaváhaní Záhorskej Bystrice) úžasne dôležitý krok. Do jej konca je však ešte veľmi ďaleko a čaká nás ešte mnoho ťažkých súbojov. Za dnešný výkon proti kompletnému Florku, navyše bez zranených a chorých Vrábľa, Fürstena, Bičana a Virgu, si náš tím určite zaslúži uznanie.

FLORKO KOŠICE:Pavol Blaško: „Blahoželám súperom k dnešnému víťazstvu aj napriek tomu, že mala viac ako polovica ich tímu zdravotné ťažkosti na čo som mojich zverencov upozorňoval, že sa dokážu v takýchto prípadoch zomknúť a to sa aj udialo.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Dnešný zápas nebol vôbec jednoduchý. Hrali sme proti kvalitnému súperovi a počas noci sa nám zdravotne rozpadol tím a zlepili sme zostavu ako to len išlo. Aj preto musím vyzdvihnúť výkon všetkých hráčov, pretože zabojovali a spravili maximum pre dobrý výsledok.“