MUŽI - Extraliga - 08. 01. 2022 14:00hod
Multihala Košice
FaBK ATU KOŠICE
3:6
(0:3, 3:1, 0.2)

3.G.Královič (Amrich)- 0:1, 8.Kvasnica (Virga)- 0:2, 13.Bulejčík (G.Královič)- 0:3, 34.Kvasnica (N.Ondrášik)- 2:4 (P), 41.Amrich (Kvasnica), 48.Pelczarski (Virga)- 3:6 (P)

Ďurmek – N.Ondrášik, T.Bielik, Repka, Machara- Kvasnica, Virga, Amrich - Mitucha, Pelczarski, Babík - G.Královič, Galajda, Bulejčík

4:3

0:2

0:0

Kováčik - Kružel

V prvom z dvojice košických zápasov bol naším súperom tím ATU, ktorý nám v Trenčíne pripravil našu doteraz jedinú trojbodovú prehru v sezóne. Odveta na pôde súpera nám však vyšla dokonale a ostávame v pozícii tabuľkového lídra. Dnešný zápas proti Florku bude skutočným šlágrom. Dúfajme, že včerajší náš výkon bude pre našich chlapcov povzbudením a dokážu ho zopakovať aj proti nášmu tabuľkovému „prenasledovateľovi“. Aj tomu máme čo vracať, dom sme mu podľahli po predĺžení.

FaBK ATU KOŠICE - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 3:6 (0:3,3:1,0:2)

Prvú tretinu sme zvládli bravúrne. Vzadu sme hrali mimoriadne zodpovedne, domácich sme nepúšťali takmer do ničoho a sami sme trikrát dokázali prekonať Melegu v domácej bránke, pričom najmä prvý Královičov a tretí Bulejčíkov presný zásah padli po ukážkových kombinačných akciách. Aj po prvej prestávke sme sa snažili hru kontrolovať, v obrane sa však predsa len vyskytli chybičky. Domáci sa z hry dlho nevedeli presadiť, no dvakrát skórovali z trestných strieľaní, keď obe úplne identickým spôsobom premenil Olekšák. Súperovi sme našťastie v presilovej hre opäť „odskočili“ na dvojgólový rozdiel, no domáci dokázali do konca tretiny znížiť a tak pred posledným dejstvom bolo všetko otvorené.

Vstup do záverečnej časti sme však mali skvelý - už v 1.minúte doťukával loptičku po vzornej Kvasnicovej prihrávke do prázdnej bránky Amrich. A hoci sa domáci ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, definitívne im zobral vietor z plachiet náš šiesty gól, ktorý zaznamenal počas druhej našej presilovej hry Karol Pelczarski. Hrali sme aj naďalej pozorne a zodpovedne a čo prešlo na našu bránku, zlikvidoval pozorný Ďurmek. Domácim potom nepomohla už ani viac ako 130 sekundová hra bez brankára a cenné víťazstvo sme si z prehľadom postrážili.

Našu výhru možno označiť bez akýchkoľvek diskusií ako zaslúženú. V bránke sme sa mohli oprieť o spoľahlivého Ďurmeka, naša defenzíva pracovala tentokrát mimoriadne zodpovedne, inkasovali sme jediný gól z hry, využili sme svoje presilové hry a väčšina našich gólov padla po oku lahodiacich kombinačných akciách. Takže, za dnešný výkon určite palec hore !

HLASY PO ZÁPASE:

Daniel OLEKŠÁK (hráč, FaBK ATU Košice): „Myslím si, že si nezaslúžim menovku „najlepší hráč zápasu“, keďže toto bol tímový výkon a pozbierali sme sa spolu. To už je jedno, kto dal tie dva góly z nájazdov — to mohol byť hocikto. Na začiatku nám ušli a v druhej tretine sme sa pozbierali, ale na začiatku tretej nám odskočili v situácii štyri-na-štyri. Potom sme sa druhýkrát už nepozbierali.“

Tomáš KVASNICA (hráč, 1. FBC FLORBAL Trenčín): „Zápas hodnotím pozitívne, keďže sme vyhrali. Zápasy s ATU sú vždy výborné: super si zahráme a má to taký oheň. Takže to môžem iba kladne hodnotiť.“

ATU KOŠICE:Marek ONDERKO: „Prehrali sme prvú tretinu, kedy nám súper odskočil o tri góly. Bolo to už proste ťažké; nepremieňali sme šance, súper bol lepší, vždy trafil loptičku, my sme boli horší, vždy sme trafili len hokejku.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Ján HOLOVKA: „Ja som hlavne rád, že sme vyhrali ten „Winter Classic“ a že sa mi nikto nezranil, pretože tie podmienky tu sú naozaj "extraligové". Musím sa priznať, že som dlho nezažil, aby sme sa hrali na profi-šport, na extraligový florbal a hrali tak v nehygienických podmienkach. Ale máme tri body, som rád že sme zvíťazili. Chlapci sa k tomu, aj napriek tej zime, postavili celkom zodpovedne a zapracovali sme.“