MUŽI - Extraliga - 19. 02. 2022 17:00hod

Klobučník - Virga, N.Ondrášik, Trefný, Machara - Kvasnica, G.Královič, Amrich, Mitucha, Pelczarski, Babík

1:1

0:0

Glonek - Kučera

51

V Žiline sa v dohrávke 15.kola stretli v sobotu družstvá z hornej polovice tabuľky. Zatiaľ čo domáci si prípadným víťazstvom mohli ešte vybojovať nádej postúpiť do play off z výhodnejšieho 4.miesta, pre Trenčanov mohlo stretnutie už pokojne slúžiť ako príprava na vyraďovacie boje. Naše družstvo pricestovalo na stretnutie s nižším počtom hráčov, nakoľko viacerí boli uvoľnení pre potreby juniorského tímu. Napriek tomu naši chlapci aj toto stretnutie zvládli a aj po ňom platí, že na súperových ihriskách sme v tomto ligovom ročníku nestratili ani jediný bod.

GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:7 (1:4,1:1,2:2)

Priebeh: 3.Amrich (N.Ondrášik)- 0:1, 11.Kvasnica (Virga)- 0:2, 15.Pelczarski (Machara)- 1:3, 19.Machara (N.Ondrášik)- 1:4 (P), 37.Sypták (vlastný)- 2:5, 49.Amrich (Kvasnica)- 2:6, 50.Mitucha- 2:7

Vstup do zápasu sme zvládli a hneď z prvej nebezpečnej situácie skončila v 3.minúte loptička z florbalky Amricha v domácej sieti. V ďalších minútach sa hralo dosť opatrne, oba tímy pozorne bránili. V 10.minúte nepremenil šancu Amrich, no o pár sekúnd Kvasnica tú svoju už áno a viedli sme dvojgólovým rozdielom. Našu jedinú veľkú chybu v obrane využil síce v 15.minúte na zníženie domáci Melega, no už o štrnásť sekúnd skvele umiestnil skákajúcu loptičku po Macharovej prihrávke cez celé ihrisko do domácej bránky Pelczarski. V závere tretiny sme ešte využili Macharom našu jedinú presilovú hru v zápase. Túto časť hry sme zvládli s prehľadom, súperovi sme dovolil vyslať na Klobučníka len dve priame strely.

Prostredná časť hry bola z našej strany menej presvedčivá. V jej úvode sme si síce vytvorili šance, no v 25.minúte žilinský Hruška z diaľky obstrelil Macharu a znížil. Domáci potom na niekoľko minút prevzali iniciatívu a snažili sa zo zápasom niečo urobiť, netrvalo to však dlho a neznamenalo to pre Klobučníkovu bránku veľké nebezpečenstvo. Strelecky sme však boli v týchto fázach nepresvedčiví a tak o jediný náš gólv tejto časti sa postaral domáci obranca Sypták, ktorý si zrazil do vlastnej bránky nahodenie Pelczarského.

Záverečnú tretinu sme pohodlne zvládali kontrolovať hru a po góloch Amricha a Mituchu sa zdalo, že sa už nič vážne nemôže stať. Domácim sa však podarilo využiť presilovku pri vylúčení Virgu a o necelú polminútku už bolo 4:7 po presnom zásahu Cvacha, ktorý zužitkoval skvele rozohranú štandardku v blízkosti našej bránky. Záverečnú desaťminútovku sme nezvládli práve najlepšie, pretože Žilinčania sa v krátkom časovom úseku dostali zoči-voči Klobučníkovi do troch vyložených šancí, ten však po strelách Janču, Miškeho a Šimu svoje družstvo podržal a tak samotný záver zápasu už dramatický nebol.

Posledný zápas základnej časti odohrá náš tím o týždeň na ihrisku Nižnej, ktorá bojuje o tretie miesto v tabuľke.

HLASY PO ZÁPASE:

Michal Miške (hráč FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina): „Dnes sme chceli vyhrať, ale asi sme sa na to nenastavili v hlavách správne. Do zápasu sme vstúpili vlažne a prvá tretina nás nakoniec stála zápas. Postupom času sme sa zlepšovali, ale v konečnom dôsledku to nestačilo.“

Jakub Klobučník (brankár 1. FBC Florbal Trenčín): „Zápas sme neštandardne vyhrávali. Prvá tretina sa niesla vo vlažnejšom tempe, ale s pribúdajúcimi minútami sa zápas priostroval. Napriek zníženiam Žiliny sa nám podaril duel bezpečne doviesť do víťazného konca.“

ŽILINA:Martin Veneny: „Do zápasu sme nastúpili veľmi vlažne a uľahčili sme súperovi dostať sa do pohodlného náskoku. Síce sa nám podarilo s pribúdajúcim časom tempo zvyšovať, ale nedostali sme sa na dostrel jedného gólu. S takýmto začiatkom zápasu nemáme šancu poraziť najlepšie tímy. Máme pár týždňov na to, aby sme tento nedostatok odstránili.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Ján Holovka: „Dnes celkom v kľude odohraný zápas. Som rád, že nám vyšla prvá tretina, ktorá prakticky rozhodla o výsledku. Musím poďakovať všetkým chalanom, že k zápasu pristúpili zodpovedne a zaslúžene vyhrali.“