Ďurmek - N.Ondrášik, Habánek, Repka, Machara, J.Ondrášik, A.Rendl - Kvasnica, Virga, Amrich, Mitucha, Pelczarski, Bulejčík, G.Královič, Galajda, Babík.

Glonek - Kučera

Rozhodcovia

172

Diváci

V dohrávke 14.kola sa stretli v Mestskej športovej hale odvekí trenčianski rivali. Aj keď zápas nebol žiadnou „ódou na florbal“, maximálnou snahou oboch tímov a svojím dramatickým priebehom určite mohol uspokojiť takmer dve stovky prítomných divákov. Ďalším kladom zápasu bola slušná hra a korektný prístup oboch súperov, veď vylúčený bol jediný hráč, domáci Repka, za bežný priestupok.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FbK AS TRENČÍN 7:3 (2:2,1:0,4:1)

Priebeh: 4.Kvasnica (Virga) - 1:1, 20.Kvasnica (Virga) - 2:2, 36.Pelczarski - 3:2, 43.Repka (Mitucha) - 4:2, 56.G.Královič (Amrich) - 5:3, 59.Virga (Pelczarski) - 6:3, 60. Mitucha (Virga) - 7:3

Úvod stretnutia bol nečakane gólový: už v 3.minúte skóroval hosťujúci Kusenda, no o štyridsať sekúnd bolo už po góle Kvasnicu vyrovnané. Pokračovalo sa už opatrnejšie. Domáci sa snažili byť častejšie na loptičke, ale hostia bránili veľmi umne a na presné zakončenie nám dávali len minimálny priestor a čas. V 13.minúte sa dostal do vedenia opäť súper, keď takmer z toho istého miesta ako pri prvom góle skóroval druhý raz Kusenda. Do presnejšieho zakončenia sme sa dostali až v záverečných minútach, no na vyrovnanie to napokon stačilo. Jedenásť sekúnd pred koncom vyrovnal Kvasnica a tak prvá tretina mala dvoch dvojgólových strelcov. Štyri sekundy pred koncom došlo k jedinému vylúčeniu, naša hra v oslabení v úvode druhej časti bola však excelentná a súperovi sme takmer nepožičali loptičku. Aj prostredná časť sa odohrávala v podobnom duchu ako tá prvá, snažili sme sa vyvíjať na bránku súpera tlak, presných streleckých pokusov však bolo málo. Hostia veľký počet striel dokázali zablokovať a naopak, sami hrozili z rýchlych brejkov, pri ktorých nás podžal spoľahlivý Ďurmek. V 36.minúte sme sa predsa len dočkali, keď nepresnú rozohrávku súpera využil Pelczarski a poslal náš tím po prvý raz v zápase do vedenia.

Záverečná časť začala množstvom šancí- v 1.minúte tú svoju zahodil Pelczarski, v druhej zvonila žŕdka našej bránky a v tretej nás po vzorovej Mituchovej prihrávke poslal do dvojgólového vedenia mladý Repka. Hostia sa potom snažili otvoriť hru, dokázali aj vsietiť kontaktný gól a zdramatizovali tak zápas na maximálnu možnú mieru. Do ničoho ďalšieho sme ich však už nepustili a začali sme preberať opraty zápasu do svojich rúk. Päť minút pred koncom nám poistil víťazstvo Královič, ktorý dorazil do siete strelu Amricha. Viac ako tri minúty pred koncom sa rozhodli hostia pre hru bez brankára, ktorú potrestal gólom do prázdnej bránky Virga a v poslednej minúte si vyskúšali hru bez brankára aj domáci, na rozdiel od hostí však úspešne. Peknú kombináciu korunoval presným zásahom štyri sekundy pred kapitán Mitucha.

Naše víťazstvo, aj keď na pohľad presvedčivé, sa nerodilo ľahko. Derby má však vždy svoje špecifiká a víťazstvo v ňom sa vždy počíta. Tak tomu bolo aj dnes, najmä ak si ním domáci favorit s pravdepodobnosťou na 99,5% zaistil prvenstvo pozákladnej časti súťaže.

HLASY PO ZÁPASE:

Tomáš Kvasnica, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: Vyhrali sme trenčianske el Clásico, no v našej hre boli komplikácie a nehrali sme to, čo sme chceli. Súper sa na nás dobre pripravil, hralo sa o každý centimeter. Som rád, že pod hradom Matúša Čáka zvíťazil 1.FBC Trenčín.

Ondrej Kusenda, hráč FBK AS Trenčín: Vedeli sme do čoho ideme. Myslím, že z našej strany to bol dobrý výkon. Žiaľ súper nám odskočil a už sme to nedokázali otočiť. Hrali sme to čo sme si povedali, dodržiavali taktiku, podali sme dobrý výkon.

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: Slušný zápas z oboch strán. Som rád, že sme vyhrali. Získali sme ďalšie tri body a to je najdôležitejšie. Teraz sa musíme dobre pripraviť na playoff.

AS TRENČÍN:Peter Klapita: Chcel by som pochváliť celý tím za to, ako príkladne bojovali v tomto zápase, akú ukázali vôľu, srdiečko, a bojovnosť. Siahali sme po bodoch, no v samotnom závere sme prišli o víťazstvo. Dnes to bola reklama na florbal, rýchly a dynamický zápas.