MUŽI - Extraliga - 01. 11. 2021 17:00hod

Klobučník – Repka, Machara, N.Ondrášik 0+1, Vrábeľ- Mitucha 0+1, Pelczarski 1+0, F.Fürsten 1+1, Kvasnica 0+1, Virga, Amrich, Bulejčík 2+0

0:0

Glonek - Kučera

290

DOBRÁ SPRÁVA: STRIEDANIE NA ČELE TABUĽKY

Tsunami Záhorská Bystrica a 1.FBC Florbal Trenčín okupovali po deviatom kole špicu extraligovej tabuľky. Tento súboj dvoch lídrov sme mali pôvodne odohrať na pôde súpera. Keďže sa však usporiadateľovi zápasu nepodarilo zabezpečiť halu vhodnú pre priamy televízny prenos, zápas sa odohral v Mestskej športovej hale v Trenčíne. Paradoxne sme tak dnes boli hosťami vo vlastnom domovskom stánku. Po tesnom víťazstve sme teda Tsunami vystriedali na čele tabuľky, ale je to len „čaro okamihu“. Karty sa budú rozdávať neskôr a verme, že naše kvalitné výkony nám pomôžu pohybovať sa v popredí až do samého záveru.

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 3:4 (2:4,0:0,1:0)

10.kolo, hala Mestská športová hala Trenčín, 290 divákov

Vylúčení 1:2 (Bulejčík, N.Ondrášik), presilovky a oslabenia 0:0

Priebeh: 1.Pelczarski (F.Fürsten)- 0:1, 3.F.Fürsten (Mitucha)-0:2, 11.Bulejčík (N.Ondrášik)- 2:3, 20.Bulejčík (Kvasnica)- 2:4

Vyrovnaný zápas dvoch špičkových slovenských tímov bol dobrou propagáciou florbalu. Na rozdiel od posledných našich vystúpení sme tentokrát začali výborne a po zásahoch Pelczarského a Fürstena viedli už v tretej minúte dvojgólovým rozdielom. Tsunami však rýchlo znížili a hneď nato, v 6.minúte, prišlo k nezavinenému zraneniu jednej z našich defenzívnych opôr, Dominika Vrábeľa. Kým sme sa stihli po dlhšom ošetrovaní sústrediť na hru, bolo už vyrovnané. Tréner Holovka stiahol do obrany Amricha a na krídle ho nahradil Bulejčíkom. A bol to šťastný, snáď aj rozhodujúci ťah, pretože práve Bulejčík otočil dvoma gólmi misky váh opäť na našu stranu. Najmä ten druhý zásah, 16 sekúnd pred koncom úvodnej časti, bol pre ďalší vývoj zápasu veľmi dôležitý.

Druhú časť hry sme začali náporom- nádej na hetrik mal Bulejčík, v 27.minúte nevyužil „tutovku“ Fürsten. Následne sme nevyužili presilovú hru a hra sa vyrovnala, našťastie početnú výhodu nevyužil ani súper, ktorý však postupne získaval miernu prevahu.

Záverečnú časť sme začali nešťastne, po zaváhaní sme už v 30.sekunde inkasovali a Tsunami sa začalo na nás postupne valiť. Získalo chvíľami značnú územnú prevahu, ale neznamenalo to, že šance sme si nevypracovali aj my, po góle volali najmä tie Mituchove. Našim chlapcom akoby začali trochu ubúdať sily, súper tlačil, ale Klobučník v našej bránke bol vynikajúci. Najviac úzko nám bolo pri vylúčení N.Ondrášika necelých päť minút pred koncom, oslabenie sme ale maximálnou obetavosťou a disciplinovanosťou ustáli. Samotný záver zápasu sme potom už zvládli na jedničku s hviezdičkou, až s prekvapivým prehľadom. Loptičku sme mali stále pod kontrolou, hrali sme veľmi rozumne a disciplinovane a vedúcemu tímu tabuľky sme vôbec neumožnili siahnuť k hre bez brankára. A tak, hoci nám v posledných dvoch tretinách pušný prach zvlhol a nestrelili sme ani jediný gól, zápas sme nakoniec dokázali doviesť do víťazného konca. Pre túto chvíľu to znamená jediné – na špici tabuľky sme vystriedali nášho dnešného súpera.

V najbližšom kole by sme sa mali doma stretnúť už túto sobotu, 6.11., s FBK Nižná, začiatok zápasu je plánovaný na 18.00 hod. Tento tím je však momentálne v karanténe, neodohral sobotňajší ani dnešný ligový duel, takže úplnú istotu o uskutočnení tohto zápasu dnes ešte nemáme. V ďalšom kole, ktoré bude zároveň začiatkom odvetnej polovice základnej časti, privítame potom v stredu 17.11. (štátny sviatok) bratislavských Snipers, začiatok tohto zápasu je už o 16,00.

HLASY PO ZÁPASE:

Jakub Klobučník, brankár 1.FBC Florbal Trenčín: "Súper hral veľmi dobre do útoku aj do obrany a mali sme šťastie, že sa nám v prvej tretine podarilo premeniť toľko príležitostí. Ďalšie dve tretiny boli už boli fyzicky náročnejšie, bolo tam veľa súbojov a menej šancí. Som rád, že sme to ustáli, a dotiahli do víťazného konca."

Tomáš Jurica, hráč Tsunami Z. Bystrica: "Sme sklamaní, keďže sme prehrali zápas o prvú priečku. Avšak výkon tímu bol veľmi dobrý, prvú tretinu sme boli skoro celú na lopte, dostali sme góly po individuálnych chybách, ktoré bohužiaľ rozhodli o zápase."

ZÁHORSKÁ BYSTRICA:Dárius Siheľský: "Pocity sú samozrejme negatívne, keďže tento zápas sme chceli vyhrať. Žiaľ, v prvej tretine sme urobili chyby, ktoré súper potrestal."

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: "Oproti sobote to bol úplne iný zápas. Je škoda, že takýchto zápasov nie je viac, pretože sme si konečne zahrali florbal a vieme, kde máme rezervy a čo musíme zlepšiť. Konečne nás súper dobre preveril."