Farkaš - Večeřa, A.Rendl, Venglik, Cifranič, Rendla, Halas, G.Královič, Bulejčík, Habánek, Galajda, Kramárik, Pavlíček, Šálek, Kyselica, T.Krajčovič

0:0

G. Tomáš - Žúbor

31

VŠK PdF UK HURIKÁN BRATISLAVA - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN6:11 (3:3,2:4,1:4)

Priebeh: 4.Kramárik (Habánek)- 1:1, 14.G.Královič- 3:2, 20.Galajda (Cifranič)- 3:3, 37.A.Rendl (Halas)- 5:4, 40.A.Rendl (Galajda)- 5:5, 40.Bulejčík (Kyselica)- 5:6, 40.Bulejčík (A.Rendl)- 5:7 (P), 44.G.Královič (Halas)- 5:8, 47.Bulejčík (Habánek)- 6:9, 50.Halas (G.Královič)- 6:10, 58.Habánek (G.Královič)- 6:11 (P)

Na základe horeuvedených prekvapujúcich výsledkov bolo jasné, že tento zápas bude mať pre oba tímy stupeň najvyššej dôležitosti. Vstúpili sme do neho nie najúspešnejšie nešťastným vlastným gólom, na ktorý však dokázal o 60 sekúnd odpovedať presným zásahom Kramárik. Našu prvú presilovú sme žiaľ nevyužili, naopak, opäť sme v krátkom časovom úseku tridsiatich sekúnd dvakrát inkasovali. Aj keď sme do konca tretiny dokázali dvojgólový náskok domácich zlikvidovať, žiadny zázračný výkon to z našej strany nebol.

Druhá časť hry sa začala vylúčením Bulejčíka a domáci, na rozdiel od nás, presilovku dokázali zužitkovať. O niekoľko minút sme dostali výhodu početnej prevahy dvakrát my, žiadny gólový efekt to však pre nás neprinieslo. Naopak, po presnom zásahu domáceho Juhása sme opäť stáli pred úlohou likvidovať dvojgólové manko. Našťastie, už druhý raz sa nám to v tomto zápase podarilo a záver tretiny sme zvládli: dvoma gólmi Andreja Rendla a dvoma zásahmi Bulejčíka v priebehu necelých štyroch minút sme si ešte pred záverečnou prestávkou dokázali vypracovať dvojgólový náskok.

Po ôsmom góle Královiča v 44.minúte sme verili, že by sme už mohli priebeh zápasu ukľudniť a snažiť sa ho priviesť do víťazného konca. Už o 26 sekúnd sme síce opäť inkasovali, ale ako sa ukázalo, zo strany domácich to už bola viac-menej labutia pieseň. Desať minút pred koncom sme tentokrát zaknihovali na rozdiel od soboty „desiatku“ my a o víťazovi zápasu nebolo viac pochýb.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Juraj Lamačka: „Možno som až príliš kritický na svojich hráčov, ale opäť výkon nehodný družstva, ktoré má ambície na medailové umiestnenie. Laxný prístup a pomalé tempo takmer do polovice zápasu. Niečo v zmysle „to príde samé od seba“. O víťazstvo v každom jednom zápase sa bojuje 60 minút, nielen dvadsať či tridsať.“