Polák- Večeřa, A.Rendl, Venglik, Cifranič, Rendla, Bečár - Halas, Stanko, Kramárik, Kyselica, Šálek, Habánek, Pavlíček, T.Krajčovič, Hlava

0:1

0:0

Mésaroš - Riečický

32

Na víkendové zápasy 20. a 21.kola JEX v Záhorskej Bystrici a v Bratislave cestovali naši juniori so snahou o udržanie si nádeje na zisk extraligovej medaily. Zatiaľ čo Tsunami je v tomto ročníku družstvom z lepšieho stredu tabuľky, Hurikánu mal každý prípadný získaný bodík pomôcť k záchrane v súťaži. A keďže v našej zostave absentovali z pochopiteľných príčin takmer všetci hráči kádra mužského „áčka“, bolo jasné, že nič jednoduché nás nečaká.

To, že sa náš zámer nemusel vydariť, bola teda jedna z reálnych možností. Ale že nás z medailových ambícií vylieči, navyše doslova drastickým spôsobom, už prvá tretina sobotňajšieho zápasu, bolo predsa len nečakané. Inkasovať šesť gólov v priebehu necelých ôsmich minút je pravdepodobne rekordom súťaže. Tsunami teda s veľkou pravdepodobnosťou spláchla naše medailové ambície vo veľmi rýchlom čase.

O nič menším prekvapením nebola ani pätnásťgólová „nakladačka“ predposledného Hurikánu trenčianskemu AS, čím sa Bratislavčania už pred nedeľňajším zápasom v súťaži mali prakticky zachrániť. V nedeľu napoludnie však už ani táto istota neplatila, nakoľko posledný Prešov senzačne zdolal najtesnejším rozdielom jedného z kandidátov na titul, košické Florko. Táto séria senzačných výsledkov udržala tak v hre aké-také naše medailové sny v prípade nedeľňajšieho víťazstva aj naďalej.

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN11:8 (6:1,2:2,3:5)

Priebeh: 19.Habánek (Kyselica)- 6:1, 22.Habánek (Kyselica)- 6:2, 30.A.Rendl- 7:3, 45.Habánek (A.Rendl)- 9:4, 50.Habánek (A.Rendl)- 10:5, 51.Halas (Habánek)- 10:6, 51.Kyselica- 10:7,53.A.Rendl (Habánek)- 10:8

O všetkom podstatnom sa rozhodlo medzi piatou a trinástou minútou úvodnej časti, kedy „deň otvorených dverí“ našej defenzívy využil súper na strelenie šiestich gólov, a to ešte o necelú minútu nepremenili domáci trestné strieľanie. Až v jej úplnom závere otvoril aj náš strelecký účet v zápase Habánek.

Prostredný úsek hry bol už potom vyrovnanejší asi aj pod dojmom, že zápas je vlastne rozhodnutý, ale nebolo tomu celkom tak. Desať minút pred koncom sme si síce pripísali na konto nepopulárnu „desiatku“, no v tých zostávajúcich desiatich minútach sa naše družstvo predsa len „nadýchlo“ k záverečnému náporu. Ani štyri góly v rýchlom slede už osud zápasu ale otočiť pochopiteľne nedokázali. Naši chlapci sa v priebehu dvoch týždňov bohužiaľ už druhýkrát presvedčili, že hoci florbal dokáže byť hrou zvratov, šesťgólové manko sa v ňom vymazáva len veľmi ťažko. Žiaľ, je to veľmi drahá skúsenosť, pretože nám takmer úplne „odpílila“ naše medailové nádeje.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Juraj Lamačka: „Komentovať to, čo urobili hráči prvú tretinu – radšej sa zdržím vyjadrenia, bolo by nepublikovateľné. Povieme si k zápasu veci a tie zostanú v šatni, výkon žiadny. Asi tak. Potom doťahovať stratený zápas je nezmyslom.“