MUŽI - Extraliga - 03. 10. 2020 18:00hod

17. Pelczarski (Rebro), 29. Mitucha (Rebro), 33. Peško (Ondrášik N.), 44. Pelczarski (Virga), 52. Ondrášik N. (Mitucha), 55. Peško (Klobučník)

B- Klobučník, Widurski, Vrábeľ, Rebro, Ondrášik N., Ondrášik J., Habánek, Virga, Peško, Pelczarski, Mitucha, Mayer, Kopecký,

4:3

Drienka Marek, Majer Jozef

. FBC Florbal Trenčín zaznamenal druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne pred kamerou HUSTE TV. Tento raz svoju úlohu zvládol v hlavnom meste, kde pokoril bratislavských Snipers. Pre nich to bolo po pobyte v karanténe len tretie vystúpenie v extraligovej edícii 2020/21 a chýbali mu predovšetkým góly. Svoj jediný strelil bratislavský klub po polhodine hry, keď sa presadil Michal Bujna. Po dvoch inkasovaných góloch stiahol manko a pokazil čistý štít hosťujúcemu brankárovi Jakubovi Klobučníkovi. Z opačnej strany odpovedali dvaja dvojgóloví strelci a dvaja autori jedného gólu.

Karol Pelczarski a Adam Peško v zápase štvrtého kola siahali po hetriku, no nedočkali sa. Na streleckej listine ich za FBC doplnil Branislav Mitucha a Norbert Ondrášik. Hral sa však oveľa vyrovnanejší vzájomný zápas ako v decembri. Ten hráči spod Čakovho hradu vyhrali výsledkom 13:2. Tento rok im patrí priebežne druhé miesto tabuľky, keď o skóre zaostávajú za ďalším stopercentným celkom, Florkom Košice. Snipers Bratislava sú na predposlednom jedenástom mieste, no stále platí, že odohrali o zápas menej ako väčšina konkurentov.

Priemerné stretnutie prinieslo priemerný florbal. Do Bratislavy pricestovali oslabení Trenčania o reprezentanta Kvasnicu, Amricha, Barčáka a Fürstena. Dlhšie absentuje Turwoń. Domáci sa snažili držať krok s favoritom celú prvú tretinu. Obe mužstvá si vytvorili viaceré príležitostí. Hráči 1.FBC sa nevedeli strelecky presadiť cez mladého brankára Snipers Martanoviča. Hostí držal pri šanciach domácich brankár Klobučník. Zverenci Jana Holovku nevyužili dve ponúknuté oslabenia Snipers v úvodnej tretine. Presadil sa až v 17. min Pelczarski, ktorého našiel Rebro – 0:1.

V druhej tretine mali domáci možnosť využiť vylúčenie Virgu na 5 min. Presadili sa však Trenčania. V 29. min. počas oslabenia opäť Rebro asistoval, keď prihrával Mituchovi, ktorý zvyšoval vedenie – 0:2. V 32. min. udrel aj Snipers, keď Bujna prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1.2. Hostia, pokračovali vo využívaní príležitostí. V 33.min. vysunul Noro Ondrášik, mladého Peška, ktorý namieril presne a nekompromisne zakončoval – 1:3.

Tretia tretina patrila hosťom. Trenčania mali navrh. Držali loptu na svojich hokejkách. Hostia si vytvárali viaceré šance. V 44. min. strelil druhý gól aktívny Pelczarski za asistencie Virgu– 1:4. V 52. min. využil Noro Ondrášik presilovku hostí, keď delovkou od mantinelu upravil skóre – 1:5. V poslednom góle v 55 min. sa ukázal brankár Klobučník, ktorý presným výhodom našiel Peška, ktorý trafil presne a svojim druhým gólom v zápase uzavrel výsledok – 1:6. V závere zápasu dostali príležitosť aj mladí juniori Habánek a Babík. Hostia sa dokázali presadiť v prečísleniach, ktoré im ponukol Snipers. Z Bratislavy si odniesli povinné tri body. Rozhodovali Marek Drienka a Jozef Majer.