FK AS TRENČÍN

Farkaš - Halas, A.Rendl, Cifranič, B.Kollár, Večeřa, Venglik, Rendla- G.Královič, T.Bielik, Bulejčík, Pavlíček, Šálek, Kramárik, T.Krajčovič, Dohál, Kyselica, Stanko

Mésaroš - Riečický

113

Záverečné kolo extraligy juniorov už nemohlo nič zmeniť na postavení oboch tímov v tabuľke, takže sa malo hrať „len“ o prestíž. Žiaľ, naši chlapci pokračovali v sérii posledných nevyrovnaných výkonov, najmä naša defenzíva pozvala svojou nedôslednosťou súpera doslova na „deň otvorených dverí“. Hostia dokázali naše chyby patrične využívať, nastrieľali nám deväť gólov a zaslúžene zvíťazili. Rozlúčka so sezónou to teda z našej strany určite radostná nebola.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FbK AS TRENČÍN 7:9 (1:2,3:2,3:5)

Priebeh: 19.T.Bielik (Bulejčík) - 1:2, 23.T.Bielik (Bulejčík) - 2:2, 26.T.Bielik (Bulejčík) - 3:3, 32.T.Bielik (Bulejčík) - 4:3, 45.A.Rendl (Halas) - 5:6, 46.Šálek (Bulejčík) - 6:6, 56.Bulejčík (A.Rendl) - 7:8

Do zápasu sme síce vstúpili o niečo aktívnejšie ako súper, naša obrana však stála dosť na hlinených nohách, čo hráči AS využili v 7.minúte na strelenie dvoch úvodných gólov. Smerom dopredu sme sa presadzovali len ťažko, do prvej vážnejšej šance sme sa dostali až v 19.minúte – tú prvú ešte Bielik nepremenil, no ďalšiu o pár sekúnd už áno a znížil.

Do druhej tretiny sme vstúpili lepšie, Bielik vyrovnal, no ďalšia „hrubka“ v našej obrane dostala o necelé dve minúty do vedenia opäť hostí. Napriek tomu sme po ďalších dvoch Bielikových góloch dokázali skóre otočiť a dostať sa do vedenia. Ako sa ukázalo, bolo to prvý raz a naposledy... Už o tridsať sekúnd nechala naša obrana za chrbtom úplne osamoteného Tima Kollára a bolo opäť vyrovnané. Presilovke AS pri vylúčení Královiča sme sa ubránili a do šatní sa tak šlo za nerozhodného stavu.

Vstup do poslednej tretiny nám nevyšiel- už v 39.sekunde dostal AS do vedenia „zabudnutý“ Strieženec a keď o necelé štyri minúty zvýšil na 4:6 pre hostí opäť Timotej Kollár, zdalo sa, že zápas nám definitívne uniká. Presne o minútu však bolo v tejto bláznivej prestrelke už opäť vyrovnané, do listiny strelcov sa zapísali A.Rendl a Šálek. K žiadnemu obratu však neprišlo- súper sa dostal znovu do vedenia už o neuveriteľných šesť sekúnd! A keď na ďalší gól súpera dokázal odpovedať už len v 56.minúte Bulejčík, zápas sa skončil bez nášho bodového zisku. Ani záverečná power play nám totiž nevyšla a skončila symbolicky gólom Strieženca do našej prázdnej bránky.

Záver sezóny sa teda našim juniorom príliš nevydaril. Kolísavé výkony v zápasoch proti takmer všetkým adeptom na medailu, „výbuch“ proti Tsunami a aj dnešný slabší záverečný zápas nás predčasne vyradili z boja o tie najvyššie priečky. Dúfajme, že chlapci, s ktorými sa perspektívne počíta do kádra mužského „áčka“, sa z toho poučia a poctivým prístupom k tréningom a zápasom popracujú v budúcnosti na ďalšom rozvoji svojich herných schopností a stabilite svojej výkonnosti tak, aby sa dokázali presadiť aj v mužskej extralige. Ale, ako vidieť, čaká ich ešte veľa, veľa tvrdej práce...