MUŽI - Extraliga - 26. 09. 2020 18:00hod
MESTSKÁ ŠPORTOVÁ HALA TREČÍN - centrálna hala
ŠPORTOVÝ KLUB 1. FBC TRENČÍN
8:5
(0:1, 4:2, 4:2)
FaBK ATU KOŠICE

Bránky a asistencie

23. Kvasnica (Ondrášik N.), 34. Kvasnica (Fürsten), 39. Fürsten (Mitucha), 40. Kvasnica, 41. Fürsten (Kvasnica), 43. Kvasnica (Fürsten), 44. Virga, 46. Mitucha (Pelczarski)

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

B – Klobučník, Ondrášik N., Ondrášik J., Habáne, Rebro, Peško, Pelczarski, Mitucha, Mayer, Kvasnica, Kopecký, Fürsten, Barčák, Amrich, Virga,

3:1

Vylúčenia

Cíbik Roman, Tomáš Michal

Rozhodcovia

126

Diváci

Už od úvodu sa hral útočný, rýchly a kvalitný florbal. Hostia si vypracovali viaceré šance, ktoré Klobučník v bráne 1.FBC zneškodnil. Trenčania svoje šance nedokázali využiť, ich koncovke chýbala presnosť. Technický florbal s nasadením, pekné kombinácie na oboch stranách mohli sledovať fanúšikovia v športovej hale na oboch stranách. Do vedenia sa Košičania dostali v 12. min. po strele Kročka – 0:1. Trenčania nedokázali premeniť svoje tutovky, ktoré si vytvorili. Šance Virgu, Kvasnicu, Mituchu, Fürstena a Pelczarského ostali nevyužité.


Druhá tretina pokračovala opäť vo vysokom tempe. Tréner Holovka stiahol hru na dve päťky. Domáci si vytvárali väčší tlak. V 23. min. Noro Ondrášik našiel Kvasnicu a bolo vyrovnané – 1:1. V 31. min. využil chybu v obrane 1.FBC nepokrytý Tokarský, ATU viedlo – 1:2. V 34. min. Kvasnica, po asistencii Fürstena, delovkou vyrovnával – 2:2. O 20 sekúnd ATU využilo nepozornosť Trenčanov Řezaninom – 2:3. Domáci v 39. min. roztlieskali divákov, keď Mitucha asistoval Fürstenovi – 3:3. V 40. min. dal o sebe vedieť nádejný Kvasnica, ktorý dokonal svojim hetrikom obrat v skóre – 4:3.

Do záverečnej tretiny lepšie nastúpili domáci. Hneď v úvode tretiny počas 71 sekúnd v 42.min, a v 43. min. poslali Fürsten a Kvasnica svoj tím do vedenia – 6:3. FBC dominovalo, hralo viac na lopte a bavilo svojich divákov, ktorí ich viac krát odmenili potleskom a povzbudením. Hostia ostali zaskočení. Pohyb Trenčanov im robil problémy. V 43. min. však Kročko premenil trestné strieľanie pre ATU – 6:4. V 44. min. pridal gól aktívny Virga a potvrdil dominaciu 1.FBC – 7:4. Hostia sa stále pokúšali vrátiť do zápasu ale výborný Klobučník podržal vždy svoj tím. V 46.min. pokoj a istotu pre domácich priniesol gól Mituchu, ktorému asistoval Pelczarski – 8:4. Individuálne akcie ATU v závere stretnutia končili na obrane a brankárovi 1.FBC. V čase 59:54 Pazsický upravoval konečný výsledok zápasu – 8:5. Vylúčenie Kvasnicu v závere zápasu za nešťastnú hru vysokou hokejkou na 5. min. hostia už nevyužili.

Hostia sa v Trenčíne predstavili kvalitným výkonom. Trenčania tímovou hrou si vybojovali cenné tri body. Trénerovi Holovkovi dali hráči 1. FBC pekný darček k jeho dnešným narodeninám. Zaujímavé a napínavé stretnutie prinieslo pekný, technický florbal vo vysokom tempe. Obe mužstvá hrali otvorený florbal, čo sa našim fanúšikom určite páčilo. Výborný výkon podal brankár Klobučník, ku ktorému sa pridal celý tím. Tri body ostávajú doma. Ďakujeme fanúšikom za podporu! Najbližšie sa doma predstavia hráči 1. FBC v sobotu 10. októbra na domácej palubovke, keď privítajú Spišskú novú Ves o 15:00 hod. V sobotu 3. októbra vycestujú na bratislavský SNIPERS.

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA „Dve tretiny boli vyrovnané. ATU hralo ako sme predpokladali. Urobili sme si rozbor ich zápasu s Prešovom. Prvé dve tretiny nám trvalo až sme si zvykli na ich obranu a dokázali ju prekonať. Tretia tretina rozhodla nielen florbalovo ale aj fyzicky. Boli sme na tom lepšie ako súper. To bol hlavný faktor dnešného úspechu. Rozhodli aj brankári. My sme mali v bránke výborného Klobučníka. Aj to rozhodlo, že sme získali tri body zaslúžene. Jeho výkon musím vyzdvihnúť.“ „Zápas bol vo vysokom tempe. Hralo sa hore dolu. Pre diváka to myslím si bolo veľmi atraktívne stretnutie. My potrebujeme takého ťažké stretnutia. Potrebujeme sa vyhrať všetci. Dobre sa pripraviť na play off a tento zápas to splnil. Tento zápas nebol anti florbal ako minulý týždeň s LIDO. Začali sme od druhej tretiny už na dve formácie. Naša juniorská lajna bola dosť pod tlakom. Bolo vidieť, že majú problém s rozohrávkou. Chceli sme vyhrať. Bolo potrebné to stiahnuť na dve päťky, ktoré už ten náš systém majú viac zažitý. Majú viac skúsenosti. Nie je to o tom, že sme im nechceli dať príležitosť. Budú si musieť počkať. Tvrdo trénovať, aby si zahrali viac. Inak som rád, že aj naša tretia formácia do hry zasiahla prvú tretinu, chvíľku aj v závere zápasu. Bolo to potrebné.“ – povedal Jan Holovka a pokračoval. „Vážnejšie zranenia mi hráči nehlásili. Drobné šrámy má brankár Klobučník, verím, že sa dá dokopy. Máme v sobotu bratislavský Snipers. Verím, že budeme hrať. Dúfam, že do Bratislavy prídeme v plnej zostave.“ „Na piatkovom tréningu nám chýbala jedna formácia, ktorá bola na extralige juniorov. Aj keď sme dnes neboli kompletní, chýbali mi dvaja hráči základnej zostavy, sme podali dobrý výkon. Myslím si, že hra ATU bude veľmi nepríjemná aj pre ostatných súperov. Mali sme na nich však dobrú prípravu. Chlapcov musím pochváliť. Bolo tam síce zopár chýb ale je začiatok sezóny. Pre nás je to tréning. Trénujeme do play off. Musíme si tie naše chyby vysvetliť, ukázať čo robíme zle a pracovať na tom, aby tie chyby sme nerobili.“

ATU KOŠICE:Peter VRBA „Dnešný zápas bol veľmi otvorený. Chceli sme proti Trenčínu hrať otvorený florbal. To sa nám darilo v prvej polovici stretnutia. Myslím si, že sme v tej časti mali navrch. Potom sme spravili individuálne chyby, ktoré rozhodli o zápase. “ S akým cieľom ste cestovali do Trenčína? „V minulej sezóne sme s Trenčínom odohrali dva kvalitné zápasy, v ktorých sme prehrali o gól. Prišli sme si pre body ale vieme, že 1. FBC Trenčín je silný súper a dnes sa nám to nepodarilo. “ Ako hodnotíte vaše výkony po troch kolách? Aké ma ambície ATU Košice? "Stále máme na čom pracovať. Sezóna je dlhá. V prvom kole sme trošku zaváhali s Prešovom. Privítali sme nováčika z Trnavy, ktorý hrá pekný florbal, no extraliga je pre nich veľké sústo. Dnes sme mali ťažkého súpera vonku. Najbližšie nás čakajú výjazdy do Bratislavy. Z výkom som čiastočne spokojný. Mrzí ma, že nedodržiavame celý zápas to, čo si povieme. Ambície ATU sú stále vysoké. Keďže máme najviac medailí v histórii celej slovenskej extraligy, takže očakávame medailu."