10:4
(3:1, 4:0, 3:3)

Zostava: Polák- Cifranič, A.Rendl 0+1, Venglik 0+2, Rendla, Večeřa - Galajda 1+0, Kramárik, Kyselica, T.Krajčovič 1+0, Samuel Halas, Habánek 1+1, Matej Dohál, Šimna 1+0. Tréner: J.Lamačka

Jursa – Patrovič

Naši juniori vycestovali v zápasoch 3. a 4.kola za svojimi súpermi – v sobotu do Žiliny a následne v nedeľu na východ republiky do Prešova, kde sa navyše zápas začínal pre nás v maximálne nevýhodnom čase – o 10,00 dopoludnia.

FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 10:4 (3:1,4:0,3:3)

3.kolo, 25.9., ŠH Rosinská cesta, Žilina

Rozhodovali: Jursa – Patrovič, vylúčení : 0:3 (Halas, Habánek, A.Rendl), presilovky 2:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 2.T.Krajčovič (Venglik)- 0:1, 42.Habánek (Venglik)- 8:2, 46.Matej Galajda (A.Rendl)- 8:3, 59.Šimna (Habánek)- 10:4

Zápas v Žiline sa našim chlapcom vôbec nevydaril. Hoci sme šli hneď v úvode do vedenia, celé ďalšie dve tretiny sme pôsobili zakríknutým dojmom a zo základnej florbalovej abecedy sme previedli len minimum. V záverečnom dejstve sa naša hra síce výrazne zlepšila, vypracovali sme si aj šance, ale samozrejme hrať na tejto úrovni súťaže kvalitne iba dvadsať minút samozrejme nestačí. Presvedčivé víťazstvo domácich tak možno označiť za zaslúžené a náš výkon za sklamanie. Prehrať sa dá, ale bojovať celý zápas sa musí !

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Juraj Lamačka: „V druhom dvojkole JEX sme cestovali na pôdu súperov Grasshoppers Žilina, Mikuláš Prešov. Do prvého zápasu v Žiline sme nastúpili až so 7 dorastencami v základnej zostave. Takto oklieštená zostava mala vplyv na priebeh zápasu. Dopúšťali sme sa lacných chýb a množstvo nepresností, straty lôpt. Žilinskí hráči nás prehrali na oboch stranách ihriska.