Polák- Repka, Bulejčík 1+0, Cifranič, Orság, Samuel Halas, A. Rendl- Kvasnica 2+2, Virga 2+2, F. Fürsten, Bielik 1+1, G. Královič 0+1, Matej Galajda 1+0, Kyselica, Dohál, Habánek. Tréner: J. Lamačka

Glonek, Kučera

51

ŠK 1.FBC TRENČÍN – FK FLORKO KOŠICE 7:8 po predĺžení (0:2,4:4,3:1 - 0:1)

Rozhodovali Kučera – Glonek, vylúčení : 0:2 na 2 min. + Kvasnica (1.FBC) na 5 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0

Priebeh: 22.Matej Galajda (Bielik)- 1:3, 35.Kvasnica (Virga)- 2:5, 36.Bielik (G.Královič)- 3:5, 37.Virga (Kvasnica)- 4:5, 42.Kvasnica (Virga)- 5:6 (P), 50.Virga- 6:6 (T), 56.Bulejčík (Kvasnica)- 7:6

Nastúpili sme v najsilnejšej zostave, ale dlho sme sa nevedeli dostať do tempa. Celú úvodnú tretinu bola hra vyrovnaná, streleckých príležitostí bolo pomenej, vyložené šance takmer žiadne. Na prelome 17.-18. minúty však hostia šli do dvojgólového vedenia, navyše hneď v úvode druhej časti premenil trestné strieľanie Kaminský. Keď na gól nášho Galajdu odpovedali hostia ďalšími dvoma presnými zásahmi, skóre narástlo na hrozivých 1:5 v ich prospech a s Trenčanmi to vyzeralo zle-nedobre. Tréner Lamačka potom výrazne zredukoval zostavu, do „prevádzkovej teploty“ sa dostali Virga s Kvasnicom a začali sa diať veci. Najprv v 35.minúte vymietol šibenicu v bránke hostí Kvasnica, o minútu vybojoval ťažkú loptičku za bránkou súpera Královič a pripravil gól Bielikovi a o chvíľu po peknej kombinácii s Kvasnicom znížil Virga. Dve minúty pred koncom tretiny však pribrzdil náš rozlet gólom na 4:6 hosťujúci Vyšňan. Záverečnú tretinu sme zahájili využitou presilovou hrou a keď z trestného strieľania Virga profesorsky vyrovnal, začínalo sa odznova. Štyri minúty pred koncom dostal domácich Bulejčík po prvý raz do vedenia a keď bol vzápätí vylúčený košický Vyšňan, všetko zrazu vyzeralo pre domácich veľmi sľubne. Presilovú hru sme však nevyužili, naopak, v jej samom závere inkasoval päťminútový trest Tomáš Kvasnica a hostia využili početnú výhodu na vyrovnanie presne minútu pred koncom riadneho hracieho času. Ich dlhá presilovka pokračovala samozrejme aj v predĺžení a Košičania ju aj v čase 62:30 využili na rozhodujúci gól. Za normálnych okolností by bol bod po „otočke“ z 1:5 zlatý, ale tri už boli na spadnutie...

Celkove však treba objektívne konštatovať, že naša defenzíva mala v zápase príliš veľa „okienok“, rýchla rozhohrávka prakticky neexistovala a vyvážanie loptičiek cez celú dĺžku ihriska mohlo len ťažko sláviť úspech. Hostia nás výrazne prevýšili v rýchlosti prechodu do útoku i efektivitou v zakončení. Trénera Lamačku čaká pri odstraňovaní zlozvykov najmä u mladších hráčov veľa práce, ale sezóna sa len rozbieha, takže na akékoľvek úvahy a hodnotenia je priskoro. Bojovnosť chlapcom ale rozhodne uprieť nemožno a potenciál ďalšieho športového rastu je u väčšiny z nich nesporný.