(2:1, 3:2, 4:3)
ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA 9:6 (2:1,3:2,4:3)

1.kolo, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali P.Bulko – Bagin, vylúčení: 1:5 (Večeřa), presilovky 2:0, oslabenia 1:1

Priebeh: 19.T.Krajčovič (A.Rendl)- 1:1, 20.Bulejčík (Večeřa)- 2:1, 31.A.Rendl (Bulejčík)- 3:2 (O), 35.Bulejčík (T.Krajčovič)- 4:2, 40.A.Rendl (Dohál)- 5:3 (P), 44.Bulejčík (T.Krajčovič)- 6:3, 45.Bulejčík (T.Krajčovič)- 7:4, 48.T.Krajčovič (Venglik)- 8:4, 54.Venglik (T.Krajčovič)- 9:5

Zostava: A.Líška (58.H.Kováč)- Venglik 1+1, A.Rendl 2+1, Večeřa 0+1, Barinec- T.Krajčovič 2+4, Dohál 0+1, Šimna, Kútik, Malko, Bulejčík 4+1. Tréneri: J.Lamačka, M.Kallo

Zápas sa začal takmer s 15-minútovým oneskorením, nakoľko rozhodca Bagin sa dostavil na zápas neotestovaný a nezaočkovaný a hlavný usporiadateľ zápasu ho poslal na „povinnú prechádzku“. Obe družstvá i vyše 30 divákov si tak museli na zahájenie sezóny počkať. Prvá tretina bola herne obojstranne nevýrazná, s množstvom chýb, nepresností a žalostnou koncovkou. Po úvodnom góle hostí nevedeli naši chlapci na súpera nič vymyslieť, v posledných 90 sekundách však Krajčovič a Bulejčík predsa len priebeh zápasu zlomili a otočili skóre na našu stranu.

Nepresnosti pokračovali aj v druhej tretine. Nitre sa podarilo hneď v úvode vyrovnať a keďže my sme naše útoky zakončovali poväčšine slabučkou streľbou do stredu bránky, strelecky sme sa presadili až v polovici zápasu vo vlastnom oslabení. Hostia však v poslednej minúte strednej časti rovnako v oslabení znížili na 4:3, našťastie 8 sekúnd pred skončením tretiny stihol ešte výsledok upraviť v presilovke Rendl.

Záverečná tretina bola z našej strany ofenzívne najvydarenejšia, chlapci konečne predviedli niekoľko pekných kombinačných akcií, zakončených aj presnou streľbou. Žiaľ, naša defenzíva bola v niektorých chvíľach žalostná a hoci Líška v bránke robil čo mal a čo mohol, Nitra pohodlne trikrát skórovala. Necelé 3 minúty pred koncom sa zranil a nahradil ho Kováč, no hostia sa už k poriadnemu ohrozeniu jeho bránky nedostali.