RYTIERI I DRACI SI PRIPÍSALI PO JEDNOM VÍŤAZSTVE

V nedeľu 17. marca odohrali oba tímy našej staršej prípravky v poradí už svoj 23. a 24. zápas v sezóne, tentokrát v Nemšovej. Každý s tímov vybojoval jedno víťazstvo a jeden raz súperovi podľahol. Každopádne, deti hrali s rovnakým nadšením ako vždy predtým a opäť sa presvedčili, že k športu patria vždy víťazstvá i prehry. Že výkon a sústredenie na hru nie sú vždy k úplnej spokojnosti, to sa stáva aj dospelým. Takže, deti, aj dnes palec hore !

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení – 1.FBC TRENČÍN Draci 11:4 (5:2,1:0,6:2)
23.kolo, 17.3.2024, Mestská športová hala Nemšová
Rozhodovali: P.Riečický – Pasqualon
Priebeh: 5. M.Rendl - 0:1, 5. Martinus (Svintsitsky) - 0:2, 24. Kurane (T.Jurík) - 7:3, 27. Kurane (Vojtech) - 9:4

Zostava: Vojtech 0+1 (11.-20. Scherfel) - Kurane 2+0, Svintsitsky 0+1, Martinus 1+0, Petrík, M.Rendl 1+0, M.Timko, T.Jurík 0+1. Tréner: R.Timko

Aj napriek tomu, že súper od začiatku pôsobil aktívnejším dojmom, dva úvodné góly zápasu padli do jeho siete. Následne sme však inkasovali sedem gólov v rade a o výsledku zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Hráči AS boli počas celého zápasu produktívnejší v streľbe a naopak, množstvo našich striel sa im podarilo zblokovať. „Drakom“ nie je čo vytknúť, bola na nich vidieť snaha aj odhodlanie pobiť sa o výsledok, no tentokrát bol súper nad naše sily.

1.FBC TRENČÍN Draci – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V 8:6 (4:1,2:2,2:3)
24.kolo, 17.3.2023, Mestská športová hala Nemšová
Priebeh: 2. T.Jurík (Kurane) - 1:0, 3. Kurane - 2:0, 6. M.Rendl(M.Timko) - 3:1, 8. M.Timko (M.Rendl) - 4:1, 15. Petrík - 5:1 (T), 19. M.Timko (Petrík) - 6:3, 25. Martinus - 7:4, 30. M.Timko - 8:6

Zostava: Vojtech (11.-20 a 27.-30. Scherfel) - Kurane 1+1, Svintsitsky, T.Jurík 1+0, Petrík 1+1, M.Rendl 1+1, M.Timko 3+1, Martinus 1+0. Tréner: R.Timko

Zápas s Dubnicou priniesol opäť vyrovnaný súboj tak ako všetky predchádzajúce proti tomuto húževnatému súperovi. Úvodná tretina zápasu patrila Drakom. Boli sme aktívnejší v pohybe, častejšie sme strieľali a dobrá bola aj naša defenzívna činnosť. Od druhej tretiny súper vyrovnal hru a zápas až do konca prebiehal vo vysokom tempe. Draci bojovali až do záverečného hvizdu a nakoniec sa tešili zo zaslúženého víťazstva.

Rastislav Timko, tréner „Drakov“: „Sedem statočných „Drakov“ vycestovalo na ďalšie ligové zápasy do Nemšovej. V prvom zápase bolo červené AS-ko objektívne nad naše sily a aj keď snaha sa deťom uprieť nedá, tentokrát sme museli uznať kvality súpera a zmieriť sa s porážkou. Zápas s Dubnicou bol okrem prvej tretiny, počas ktorej sme dominovali, viac-menej vyrovnaný. Rád by som deti pochválil za nasadenie, veď nie vždy sa dá odchádzať zo zápasu ako víťaz, dôležitejšie je, aby sme odchádzali hrdo so vztýčenými hlavami a to sa nám aj podarilo.“

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN bieli – 1.FBC TRENČÍN Rytieri 11:6 (2:0,2:5,7:1)
Priebeh: 12. T.Bojda - 2:1, 13. R.Miklovič - 2:2, 14. Tvrdoň (D.Majdlen) - 2:3, 16. T.Bojda - 3:4, 19. T.Bojda (Štefančíková) - 5:4, 29. Štefančíková - 10:6

Zostava: G.Mateják (16. J.Mišák) – R.Miklovič 1+0, T.Miklovič, Martoňová, D.Majdlen 0+1, Štefančíková 1+1, Nacík, Lauro, D.Minárik, Tvrdoň 1+0, T.Bojda 3+0. Tréner: T.Miklovič st.

Mestské derby sme od začali hrou s hlavami v oblakoch, alebo skôr v perinách. Naša hra pôsobila ospalo, kostrbato, bez prihrávok, bez rozumu. Dvojgólové manko z prvej tretiny sa nám podarilo počas druhej zmazať a do záverečnej sme išli s jednogólovým náskokom. V tej sa nám ale nevydarilo takmer nič, ruky sme mali ako zviazané. Strašne veľa sme chceli a práve to nám tentokrát nepomohlo. Súper nás v poslednej tretine rozobral ako kocky z lega a zaslúžene vyhral. Zápas bol vynikajúci, súperi nás kvalitne preverili a ukázali nám naše slabiny. Neskladáme zbrane a ideme pracovať na zlepšení.

1.FBC TRENČÍN Rytieri – NTS FK-ZŠ NEMŠOVÁ 8:5 (3:3,2:0,3:2)
24.kolo, 17.3.2024, Mestská športová hala Nemšová
Priebeh: 7. R.Miklovič (D.Majdlen) - 1:1, 9. T.Bojda - 2:3, 10. T.Miklovič (T.Bojda) - 3:3, 16. Štefančíková - 4:3, 19. T.Bojda (Štefančíková) - 5:3, 22. T.Miklovič (Štefančíková) - 6:4, 24. Tvrdoň (R.Miklovič) - 7:4, 26. Štefančíková - 8:4

Zostava: G.Mateják – R.Miklovič 1+1, T.Miklovič 2+0, Martoňová, D.Majdlen 0+1, Štefančíková 2+2, Nacík, Lauro, D.Minárik, Tvrdoň 1+0, T.Bojda 2+1. Tréner: T.Miklovič st.

Náš druhý zápas nám ukázal, že kondícia je niečo, na čom treba riadne zapracovať. Dievčatá a chlapci z Nemšovej boli rýchlejší, silnejší pri mantineloch, čo viedlo k tomu, že sme celú prvú tretinu doťahovali náskok súpera. Po dohovore trénera sme zmenili taktiku a podarilo sa nám hru otočiť v náš prospech. Zvíťazili sme, ale hra nebola na úrovni, na akú sme zvyknutí.

Tomáš Miklovič, tréner „Rytierov“:Po dnešku som bol trošku sklamaný. Nie výsledkom, ale predvedenou hrou a prístupom. Je mi jasné, že deti nebudú vždy stopercentne sústredené, ale dnes to skrátka nebolo ono. Aj takéto dni však sú, a určite ešte prídu. Musíme sa na tréningoch opäť sústrediť na veci, ktoré nám nešli a na nich zapracovať. Verím, že to prinesie ovocie v podobe kvalitnejšej hry ako dnes. A to bez ohľadu na výsledok, ktorý naozaj nie je prvoradý.“