TRENČÍN FLOORBALL GAMES

NÁVRAT K TURNAJU - TRENČÍN FLOORBALL GAMES 2020

V dňoch 27.–29. augusta sa v Mestskej športovej hale na Sihoti odohral prvý ročník florbalového turnaja – TRENČÍN FLOORBALL GAMES 2020. Organizátorom turnaja bol Športový klub 1. FBC Trenčín, ktorý bol aj generálnym partnerom podujatia. Na turnaji sa predstavili 3 kategórie.


Kategória dorastencov a starších žiakov sa odohrala v centrálnej hale. Zápasy mladších žiakov prebiehali v tréningovej hale v komplexe Mestskej športovej haly na Sihoti v Trenčíne. Turnaja sa malo pôvodne v troch kategóriách zúčastniť celkovo 24 tímov, kvôli situácii okolo koronavírusu však päť mužstiev muselo svoju účasť ospravedlniť. Do Trenčína pricestovalo 19 družstiev.

Takmer 60 stretnutí počas troch hracích dní sa odohralo podľa platných pravidiel IFF. Na dodržiavanie pravidiel dozerali licencovaní rozhodcovia SZFB Andrej Glonek, Jozef Miroslav Riečický, Patrik Chochula, Marek Bulko, Patrik Bulko, Boris Habánek. Filip Fürsten a Andrej Barčák. Počas turnaja organizátori dodržiavali veľmi prísne hygienické nariadenia Regionálneho úradu pre verejné zdravotníctvo v Trenčíne.


MLADŠÍ ŽIACI


V kategórii mladších žiakov sa predstavili štyri tímy, ktoré patria medzi slovenskú špičku v tejto kategórii – FBK AS TRENČÍN, 1. FBC FLORBAL TRENČÍN, GRASSHOPPERS ŽILINA a SNIPERS BRATISLAVA. Od začiatku turnaja sa ako najpresvedčivejšie mužstvo ukazovali hráči AS Trenčín, ktorí podávali výborné výkony. Na ploche im výdatne sekundovali aj hráči domáceho 1. FBC, ktorí po prvej prehre s mestským rivalom dokázali v druhom zápase uspieť. Boj o tretie miesto v tabuľke zviedli tímy Grasshoppers Žilina a Snipers Bratislava, kedy boli v celkovej tabuľke úspešnejšie kobylky zo Žiliny. Kategória mladších žiakov sa hrala vo formáte každý s každým dvakrát 3 x 12 minút.
1. FBC Florbal Trenčín3 : 4 pp.FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
Snipers Bratislava2 : 6FBK AS Trenčín
1. FBC Florbal Trenčín3 : 2Snipers Bratislava
FBK AS Trenčín11 : 3FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
1. FBC Florbal Trenčín 1 : 15FBK AS Trenčín
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina5 : 4Snipers Bratislava
Snipers Bratislava5 : 1FBK AS Trenčín
1. FBC Florbal Trenčín9 : 6FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina2 : 7FBK AS Trenčín
Snipers Bratislava5 : 11. FBC Florbal Trenčín
1. FBC Florbal Trenčín6 : 4FBK AS Trenčín
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina5 : 3Snipers Bratislava
Konečné poradie – Mladší žiaci:

1. FBK AS TRENČÍN
2. 1. FBC FLORBAL TRENČÍN
3. GRASSHOPPERS ŽILINA
4. SNIPERS BRATISLAVA

STARŠÍ ŽIACI

Starší žiaci odohrali svoje stretnutia v plnom počte – 8 tímov. V skupine „A“ sa predstavili 1. FBC FLORBAL TRENČÍN, DFA NITRA, TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA modrí a SNIPERS BRATISLAVA. V skupine „B“ nastúpili AS TRENČÍN, TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA bieli, GRASSHOPPERS ŽILINA a GALAKTIKOS BRATISLAVA. Zápasy tejto kategórie boli veľmi vyrovnané. Už od jej začiatku bolo veľmi ťažké odhadnúť, kto bude bojovať o medaile. Rovnako ako skupinové aj štvrťfinálové zápasy ponúkli viaceré prekvapenia. Nakoniec sa vo finále predstavili tímy Snipers Bratislava a nitrianske DFA, ktoré nakoniec aj prekvapujúco celý turnaj vyhralo. V dueli o bronz dokázali domáci hráči 1. FBC FLORBAL zdolať GRASSHOPPERS ŽILINA. Ceny v tejto kategórii odovzdával konateľ spoločnosti COMEXTRANS - Róbert Holba. Práve spoločnosť Comextrans bola patrónom tejto kategórie.

ŠTVRTOK
Sk A1. FBC Florbal Trenčín2 : 1Tsunami Záhorská Bystrica Modrí
Sk BAS Trenčín11 : 1Tsunami Záhorská Bystrica Bieli
Sk ADFA Nitra3 : 7Snipers Bratislava
Sk BFBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina7 : 1Galaktikos Bratislava
Sk A1. FBC Florbal Trenčín3 : 4 pp.DFA Nitra
Sk BAS Trenčín5 : 3FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
Sk ATsunami Záhorská Bystrica Modrí3 : 5 Snipers Bratislava
Sk BTsunami Záhorská Bystrica Bieli4 : 5 pp.Galaktikos Bratislava
PIATOK
Sk A1. FBC Florbal Trenčín0 : 3Snipers Bratislava
Sk BAS Trenčín7 : 1Galaktikos Bratislava
Sk ATsunami Záhorská Bystrica Modrí6 : 2DFA Nitra
Sk BTsunami Záhorská Bystrica Bieli2 : 8FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
A1-B4Snipers Bratislava13 : 0Tsunami Záhorská Bystrica Bieli
A2-B31. FBC Florbal Trenčín6 : 1Galaktikos Bratislava
A3-B2Tsunami Záhorská Bystrica Modrí2 : 3FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
A4-B1AS Trenčín5 : 7DFA Nitra
SOBOTA
SŽ SF BTsunami Záhorská Bystrica Bieli5 : 8AS Trenčín
SŽ SF BGalaktikos Bratislava0 : 3Tsunami Záhorská Bystrica Modrí
SŽ SF ASnipers Bratislava4 : 1FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
SŽ SF A1. FBC Florbal Trenčín2 : 3 pp.DFA Nitra
7. miestoTsunami Záhorská Bystrica Bieli0 : 2Galaktikos Bratislava
5. miestoAS Trenčín3 : 8Tsunami Záhorská Bystrica Modrí
3. miesto1. FBC Florbal Trenčín2 : 1FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
1. miestoSnipers Bratislava5 : 3DFA Nitra

Konečné poradie – Starší žiaci:

1. DFA NITRA
2. SNIPERS BRATISLAVA
3. 1. FBC FLORBAL TRENČÍN
4. GRASSHOPPERS ŽILINA
5. TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA modrí
6. AS TRENČÍN
7. GALAKTIKOS BRATISLAVA
8. TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA bieli

ALL STARS TEAM - Samuel HANZLÍK, DFA Nitra (AS Trenčín), Alex Pápay, obranca (Snipers Bratislava), Dominik KÚTIK, obranca (1.FBC Trenčín), Peter DURÁNIK, útočník (Snipers Bratislava), Michal ŠIMNA, útočník (1. FBC Trenčín), Andrej Dudjak, útočník (Grasshoppers Žilina).


DORASTENCI

Najstaršia kategória na turnaji mala 7 účastníkov. Z dôvodu opatrení ohľadne koronavírusu sa z turnaja ospravedlnili české Dubňany. Na palubovke Mestskej športovej haly ukázali svoje schopnosti mužstvá 1. FBC FLORBAL TRENČÍN, LIDO BRATISLAVA, SNIPERS BRATISLAVA, PÁV PIEŠŤANY, GRASSHOPPERS ŽILINA, ŽLTÝ SNEH KOŠICE a HURIKÁN BRATISLAVA. Počas celého turnaja sa najlepšie darilo domácemu 1. FBC a bratislavským Sniperom. Tí si to aj v poslednom zápase dorasteneckej kategórie rozdali o prvé miesto. Úspešnejší boli domáci florbalisti, ktorí sa tak tešili z víťaznej trofeje na prvom ročníku TFG 2020. Aj o tretie miesto sa strhol veľký boj. Po strate bodov vo svojom poslednom zápase prišiel o možnosť získať bronz Hurikán Bratislava. Naopak svoj zápas proti Žltému Snehu Košice zvládol Grasshoppers Žilina a tak sa tešil zo striebornej medaily. Najúspešnejšie tímy oceňoval v kategórii dorastencov Doc. Ing. Jozef Habánik PhD., rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka, ktorá prevzala záštitu nad kategóriou dorastencov.

ŠTVRTOK
DOFBC Páv Piešťany2 : 1Lido Bratislava
DOSnipers Bratislava6 : 0Žltý sneh Košice
DOFBC Florbal Trenčín6 : 1Hurikán Bratislava
DOFBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina4 : 1Lido Bratislava
DOFBC Páv Piešťany1 : 8Snipers Bratislava
DOFBC Florbal Trenčín5 : 0Žltý sneh Košice
DOFBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina1 : 0Hurikán Bratislava
PIATOK
DOFBC Páv Piešťany2 : 6Žltý sneh Košice
DOHurikán Bratislava0 : 7Snipers Bratislava
DOFBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina1 : 31. FBC Florbal Trenčín
DOLIDO Bratislava2 : 9Snipers Bratislava
DOFBC Páv Piešťany3 : 5FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
DO1. FBC Florbal Trenčín8 : 2LIDO Bratislava
DOHurikán Bratislava2 : 1Žltý sneh Košice
SOBOTA
DOLIDO Bratislava2 : 4Žltý sneh Košice
DOFBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina2 : 6Snipers Bratislava
DOFBC Florbal Trenčín 7 : 1FBC Páv Piešťany
DOHurikán Bratislava6 : 2LIDO Bratislava
DOFBC Páv Piešťany3 : 2 pp.Hurikán Bratislava
DOŽltý sneh Košice1 : 2FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
DOSnipers Bratislava3 : 4FBC Florbal TrenčínKonečné poradie – Dorastenci:


1. 1. FBC FLORBAL TRENČÍN
2. SNIPERS BRATISLAVA
3. GRASSHOPPERS ŽILINA
4. HURIKÁN BRATISLAVA
5. ŽLTÝ SNEH KOŠICE
6. PÁV PIEŠŤANY
7. LIDO BRATISLAVA


ALL STARS TEAM
- Samuel POLÁK, brankár (1. FBC Trenčín), Martin LAUKO, obranca (Snipers Bratislava), Timotej ORSÁG, obranca (1.FBC Trenčín), Timotej BIELIK, útočník (1. FBC Trenčín), Patrik PACEK, útočník (Snipers Bratislava), Ján ŠUSKA, útočník (Grasshoppers Žilina).


V doplnkovej súťaži v samostatných nájazdoch sa predstavilo 33 hráčov. Do finálovej štvorky sa dostala domáca štvorica. Vo finále si to rozdali Mário Ozimý a Gabriel Královič, kde bol úspešnejší Mário. V súťaži o tretie miesto porazil Jakub Repka svojho kolegu z družstva dorastencov 1. FBC Tomáša Bulejčíka.
Poturnajové hlasy:


Marek KYSELICA, tréner 1. FBC FLORBAL TRENČÍN – starší žiaci:
„Turnaj bol pre nás veľkou previerkou po krátkej fáze letnej prípravy s hokejkami. Vzhľadom na tento fakt hodnotím turnaj, čo sa týka nášho výkonu viac-menej pozitívne. Mrzia ma len obrovské herné výkyvy v našej hre. Hrali sme naozaj ako na hojdačke. Mužstvo však v celkovom ohľade prešlo úvodnými zápasmi sezóny obstojne a s tretím miestom som naozaj spokojný“.


Michal MIŠKE, tréner GRASSHOPPERS ŽILINA – starší žiaci:
„Po prvé by som chcel vyzdvihnúť to ako sa to zvládlo s opatreniami voči korone, úžasné. Stále sa vyhlasovalo, aby sa dodržiavali predpisy, upozorňovalo sa na rúška, sedenie len v každom druhom rade. Klobúk dole, že sa to takto ustrážilo. Čo sa týka úrovne pre nás to bola určite skvelá príprava na sezónu. Za tri dni odohrať 6 kvalitných zápasov dá chlapcom stokrát viac ako tréningy. Za mňa skvelo zvládnuté organizačne, úrovňou, stravou, priestormi. Naozaj palec hore“.


Tomáš BULEJČÍK, hráč 1. FBC FLORBAL TRENČÍN – dorast:
„Turnaj sa mi veľmi páčil. Som rád, že sme v predsezónnej príprave mohli odohrať toľko kvalitných zápasov proti dobrým súperom. Posledný zápas o zlato proti Snipers bol výborný a veľmi vyrovnaný. Súper mal svoju kvalitu. Turnaj bol celkovo super zorganizovaný. Počas tohto ťažkého obdobia je dôležité hrať toľko zápasov. Rovnako som rád, že som mohol stretnúť a porozprávať sa s kamarátmi z iných tímov“.


Benjamín KOLLÁR, hráč PÁV PIEŠŤANY – dorast: „
Bol som potešený, že som sa mohol tohto turnaja zúčastniť. Je skvelé, že organizátori v tejto dobe dokázali zorganizovať tento turnaj a myslím si, že každá kategória mala vysokú úroveň. Samozrejme s úspešným koncom pre Trenčín. Vždy sa teším, keď mám ísť hrať do Trenčína. Turnaj som si užil a teším sa na ďalší ročník. Po organizačnej a športovej stránke to nemalo chybu“.


"V prvom rade treba poďakovať Patrikovi Bulkovi a jeho tímu, ktorí v mene organizátora ŠK 1. FBC Trenčín kvalitne zvládli podujatie na vysokej úrovni. Keď Patrik prišiel na klub s myšlienkou zorganizovať takéto významné a náročné podujatie, hneď sme to podporili. Som rád, že turnaj splnil svoje poslanie. Verím, že družstvá, tréneri a hráči boli u nás spokojní. Vážime si prístup a pomoc pri zabezpečení tohto podujatia od všetkých, ktorí nám pomohli. Partia okolo Patrika Bulka, naši členovia aktívni aj bývalí prispeli ku úspešnej organizácii. Podpora od reklamných partnerov, spoločností, ktoré nám venovali ceny pre turnaj a hráčov bola pre nás dôležitá. Gratulujeme víťazom. Ďakujeme za účasť všetkým aktérom aj fanúšikom. Veríme, že ste si od nás odniesli príjemné zážitky a pripravili sa na blížiacu sa sezónu. Tí, ktorí prišli, vyhrali." - zhodnotil podujatie Miroslav Sága, prezident Športového klubu 1. FBC Trenčín.


Na youtube 1.FBC TRENČÍN v réžií autora Samuela Vraníka, kliknite na odkaz nižšie, kde sme pre vás pripravili krátke "after movie video". Samo ďakujeme !
TU JE VIDEO - TRENCIN FLOORBALL GAMES 2020


V návratoch za turnajom Vám neskôr prinesieme fotogalériu z podujatia aj na facebooku a instagramovom profile trencinfloorballgames.


Podujatie podporili aj partneri klubu 1. FBC TRENČÍN / ŠK 1. FBC Trenčín, Mesto Trenčín, Innogy a.s., Autoštýl a.s., Renault Slovensko s.r.o, LEONI SLOVAKIA spol. s.r.o, EXESPORT.net a Slovenský zväz florbalu, COMEXTRANS s.r.o, Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka, NAJPOHÁRE.SK, I.M.D.K pekáreň s.r.o, Trenčiansky samosprávny kraj, Offensive sport swear s.r.o, BIREL, pán Timko, Omega Consulting s.r.o. - ĎAKUJEME ZA PODPORU -

Uverejnený článok na webe 1fbctrencin dňa 09.09..2020