ŠKOLSKÉ TURNAJE

5. ROČNÍK / TURNAJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN PRE ŽIAKOV 1. STUPŇA

Športový klub 1. FBC Trenčín v spolupráci s Mestom Trenčín a Slovenským zväzom florbalu organizuje školský florbalový turnaj pre žiakov trenčianskych základných škôl. Turnaj TRENČÍN FLORBAL CUP 2016 pre žiakov 1. až 4. ročníka sa uskutoční v pondelok 28. novembra v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne. Úvodný zápas 5. ročníka je naplánovaný na 8. hodinu.


Pred samotným otváracím zápasom v trénerskej miestnosti ŠK 1. FBC Trenčín v športovej hale prebehne losovanie turnaja. Tohto podujatia sa zúčastní päť pozvaných škôl. Na palubovke sa predstavia ZŠ HODŽOVA, ZŠ NA DOLINÁCH, ZŠ VEĽKOMORAVSKÁ ale taktiež aj ZŠ SOBLAHOV a ZŠ KUBRANSKÁ.


Florbalový klub 1. FBC Trenčín v spolupráci s Mestom Trenčín dáva opäť možnosť mládeži ukázať svoje florbalové zdatnosti. Žiaci 1. stupňa základných škôl si budú môcť užiť atmosféru turnaja v prostredí, ktoré je na vysokej športovej úrovni. Podujatie TRENČÍN FLORBAL CUP 2016 sa odohrá na profesionálnom ihrisku s licencovanými mantinelmi a bránkami. Na plynulý a slušný priebeh turnaja budú dbať rozhodcovia s licenciou SZFB, ktorí sú hráčmi ŠK 1. FBC Trenčín - Adam Peško a Jozef Miroslav Riečický.


Herný systém turnaja určili organizátori na zápasy „každý s každým“. Takto môžu všetky školské výbery bez ohľadu na výsledky na podujatí odohrať rovnaký počet zápasov a zdokonaliť sa tak v tomto športe. Hrací čas zápasov bude 2 x 10 minút, hrubý čas. Každý tím si za víťazstvo pripíše 3 body, za remízu sa tímom pripočíta do tabuľky bod jeden. Zápas môže skončiť remízou predlžovať sa nebude. Pri rovnosti bodov rozhoduje: vzájomný zápas, pokiaľ sa nerozhodne organizátor postupuje v zmysle vydaných propizícií. Tímy si tak do tabuľky pripíšu skóre, ktoré bude na časomiere svietiť po záverečnom hvizde rozhodcov.


Na vyhodnotení turnaja odovzdajú organizátori najúspešnejším mužstvám diplomy a poháre za 1. až 3. miesto. Nebudú chýbať ani medaile. Ocenení budú aj najšikovnejší jednotlivci a to najlepší strelec a najlepší brankár. Minuloročné víťazstvo obhajuje Základná škola Kubranská.


Tešíme sa na stretnutie s Vami. Všetkých návštevníkov, fanúšikov mládežníckeho školského športu, rodičov pozývame do trenčianskej mestskej športovej haly na florbalové zápasy. Fotoreportáž z podujatia nájdete na facebookovom profile ŠK 1. FBC TRENČÍN.


5. ROČNÍK / TURNAJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN PRE ŽIAKOV 2. STUPŇA

Športový klub 1. FBC Trenčín v spolupráci s Mestom Trenčín a Slovenským zväzom florbalu organizuje školský florbalový turnaj pre žiakov trenčianskych základných škôl. Turnaj TRENČÍN FLORBAL CUP 2016 pre žiakov 5. až 9. ročníka sa uskutoční v pondelok 19. decembra v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne. Úvodný zápas 5. ročníka je naplánovaný na 8. hodinu.


Pred samotným otváracím zápasom v trénerskej miestnosti ŠK 1. FBC Trenčín v športovej hale prebehne losovanie turnaja. Tohto podujatia sa zúčastní päť pozvaných škôl. Na palubovke sa predstavia ZŠ HODŽOVA, ZŠ NA DOLINÁCH, ZŠ DLHÉ HONY , ZŠ SOBLAHOV a ZŠ KUBRANSKÁ.


Florbalový klub 1. FBC Trenčín v spolupráci s Mestom Trenčín dáva opäť možnosť mládeži ukázať svoje florbalové zdatnosti. Žiaci 2. stupňa základných škôl si budú môcť užiť atmosféru turnaja v prostredí, ktoré je na vysokej športovej úrovni. Podujatie TRENČÍN FLORBAL CUP 2016 sa odohrá na profesionálnom ihrisku s licencovanými mantinelmi a bránkami. Na plynulý a slušný priebeh turnaja budú dbať rozhodcovia s licenciou SZFB, ktorí sú hráčmi ŠK 1. FBC Trenčín.


Herný systém turnaja určili organizátori na zápasy „každý s každým“. Takto môžu všetky školské výbery bez ohľadu na výsledky na podujatí odohrať rovnaký počet zápasov a zdokonaliť sa tak v tomto športe. Hrací čas zápasov bude 2 x 10 minút, hrubý čas. Každý tím si za víťazstvo pripíše 3 body, za remízu sa tímom pripočíta do tabuľky bod jeden. Zápas môže skončiť aj remízou. Predlžovať sa nebude. Pri rovnosti bodov rozhoduje: vzájomný zápas, a postupuje sa v zmysle vydaných propizícií. Tímy si tak do tabuľky pripíšu skóre, ktoré bude na časomiere svietiť po záverečnom hvizde rozhodcov.


Na vyhodnotení turnaja odovzdajú organizátori najúspešnejším mužstvám diplomy a poháre za 1. až 3. miesto. Ocenení budú aj najšikovnejší jednotlivci a to najlepší strelec a najlepší brankár. Minuloročné víťazstvo obhajuje Základná škola HODŽOVA z Trenčína.


Turnaj obohatí svojou návštevou aj primátor Mesta Trenčín Richard Rybníček, ktorý by sa mal zúčastniť slávnostného vyhodnotenia turnaja.


Tešíme sa na stretnutie s Vami. Všetkých návštevníkov, fanúšikov mládežníckeho školského športu, rodičov pozývame do trenčianskej mestskej športovej haly na florbalové zápasy. Fotoreportáž z podujatia nájdete na facebookovom profile ŠK 1. FBC TRENČÍN.


ZŠ HODŽOVA VÍŤAZOM 5. ROČNÍKA O POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN

Organizátormi 5. ročníka florbalového turnaja O pohár primátora Mesta Trenčín Richarda Rybníčka "TRENČÍN FLORBAL CUP 2016" boli Športový klub 1. FBC Trenčín v spolupráci s Mestom Trenčín a Slovenským zväzom florbalu. Turnaj TRENČÍN FLORBAL CUP 2016 pre žiakov 5. až 9. ročníka sa uskutočnil v pondelok 19. decembra v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne. Tohto podujatia sa zúčastnilo päť pozvaných škôl z Mesta Trenčín. Na palubovke sa predstavili ZŠ HODŽOVA, ZŠ NA DOLINÁCH, ZŠ DLHÉ HONY, ZŠ SOBLAHOV a ZŠ KUBRANSKÁ.

Florbalový klub 1. FBC Trenčín v spolupráci s Mestom Trenčín a Slovenským zväzom flotrbalu dali opäť možnosť mládeži ukázať svoje florbalové zdatnosti. Žiaci 2. stupňa základných škôl si užili atmosféru turnaja v prostredí, ktoré je na vysokej športovej úrovni. Turnaj TRENČÍN FLORBAL CUP 2016 sa odohral na profesionálnom ihrisku s licencovanými mantinelmi a bránkami. Na plynulý a slušný priebeh turnaja dohliadali rozhodcovia, ktorí sú hráčmi ŠK 1. FBC Trenčín – Branislav Mitucha a Lukáš Poruban. O umiestnení mužstiev sa rozhodlo až v poslednom zápase. Vyrovnanosť výkonov medzi niektorými školami bolo vidieť.


Na vyhodnotení turnaja odovzdali organizátori najúspešnejším mužstvám diplomy a poháre za 1. až 3. miesto. Ocenení boli aj najšikovnejší jednotlivci turnaja a to najlepší strelec: Tomáš Kvasnica zo ZŠ Dlhé Hony a najlepší brankár: Samuel Polák zo ZŠ Na Dolinách. Celkovým víťazom turnaja sa stala ZŠ Hodžova vedená trénerom Patrikom Zelenkom.


Ďakujeme všetkým účastníkom, športovcom, ich učiteľom za účasť na turnaji. Tešíme sa na stretnutie s vami na 6. ročníku, ktorý sa uskutoční v roku 2017. Fotoreportáž a výsledkový servis z podujatia nájdete na facebookovom profile ŠK 1. FBC TRENČÍN.

KONEČNÉ PORADIE TURNAJA:

1. ZŠ HODŽOVA
2. ZŠ SOBLAHOV
3. ZŠ NA DOLINÁCH
_____________________
4. ZŠ DLHÉ HONY
5. ZŠ KUBRANSKÁ


DÁTUM

ČAS

ZÁPAS

VÝSLEDOK

19.12.2016

08:00 – 08:25

ZŠ KUBRANSKÁ – ZŠ DLHÉ HONY

0:4

19.12.2016

08:25 – 08:50

ZŠ HODŽOVA – ZŠ NA DOLINÁCH

3:3

19.12.2016

08:50 – 09:15

ZŠ SOBLAHOV - ZŠ KUBRANSKÁ

5:2

19.12.2016

09:15 – 09:40

ZŠ DLHÉ HONY - ZŠ HODŽOVA

2:2

19.12.2016

09:40 – 10:05

ZŠ NA DOLINÁCH - ZŠ SOBLAHOV

2:3

19.12.2016

10:05 – 10:30

ZŠ KUBRANSKÁ - ZŠ HODŽOVA

0:9

19.12.2016

10:30 – 10:55

ZŠ DLHÉ HONY - ZŠ NA DOLINÁCH

2:4

19.12.2016

10:55 – 11:20

ZŠ SOBLAHOV - ZŠ HODŽOVA

0:8

19.12.2016

11:20 – 11:45

ZŠ KUBRANSKÁ - ZŠ NA DOLINÁCH

0:11

19.12.2016

11:45 – 12:10

ZŠ DLHÉ HONY - ZŠ SOBLAHOV

2:2

19.12.2016

12:15 – 12:30

VYHODNOTENIE TURNAJA