TSK FLORBALKI SK CUP

VÍŤAZMI 16. ROČNÍKA TSK FLORBALKI SK CUP SPŠ DUBNICA A STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA TRENČÍN

V stredu 13. decembra sa v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne konal už 16. ročník florbalového turnaja stredných škôl TSK Florbalki SK CUP. Podujatie zorganizoval Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci s Krajským centrom voľného času v Trenčíne a Športovým klubom 1.FBC Trenčín. O putovné poháre predsedu TSK Ing. Jaroslava Bašku súťažil rekordný počet družstiev. Na turnaji sa zúčastnilo 16 stredoškolských družstiev.

V kategórii chlapci si víťazstvo vybojovala Stredná priemyselná škola Dubnica nad Váhom. Zverenci Martina Felgra vo finále zdolali svojich mestských rivalov zo Strednej odbornej školy technickej Dubnica nad Váhom presvedčivo - 4:0. O góly sa postarali Marek Oreišek, Bruno Velek, Ľubomír Drga a Matúš Kyselica. Dubnická „SPŠka“ triumfovala na turnaji prvýkrát od roku 2007. V histórii podujatia sa v Dubnici bude vystavovať putovný pohár už po tretíkrát. Tretie miesto získali študenti Gymnázia Ľudovíta Štúra Trenčín po triumfe nad Obchodnou akadémiou Považská Bystrica - 6:0. Najlepším brankárom bol vyhlásený David Pajtina z tímu SPŠ Dubnica n/V. Najlepším strelcom sa stal s 5 gólmi Timotej Bielik z Gymnázia Ľ. Štúra Trenčín.

V dievčenskej kategórii sme prvýkrát spoznali iného víťaza ako Obchodnú akadémiu Trenčín. Stali sa nimi hráčky Strednej športovej školy Trenčín pod vedením Lukáša Kuzla. Finálový zápas proti Gymnáziu V.B. Nedožerského zvládli jednoznačne - 7:0. Strelecky sa presadili Nina Kopčanová, Hana Vendžúrová, Simona Kozáková, Romana Veleková a Zuzana Mrázová. Posledné dve menované strelili vo finále po 2 góly. Tretie miesto prináleží doterajším štvornásobným víťazkám z trenčianskej Obchodnej akadémie M. Hodžu. V zápase o 3. miesto porazili SOŠ technickú z Dubnice nad Váhom 1:0 po samostatných nájazdoch. Ocenenie pre najlepšiu brankárku získala Carlotta Piopiová zo Športovej školy Trenčín, ktorá spolu so svojím tímom počas celého turnaja ani raz neinkasovala. Titul najlepšej strelkyne získala Romana Veleková. So spoluhráčkou Ninou Kopčanovou nastrieľali zhodne po 8 gólov, Veleková však získala o 2 asistencie viac.

Hrací čas stretnutí bol 1 x 10 minút hrubý čas. Na férový priebeh zápasov dozerali skúsení extraligoví rozhodcovia SZFB Bc. Jozef Miroslav Riečický a Martin Mésaroš. Dopĺňali ich hráči 1.FBC Trenčín Tomáš Bulejčík a Richard Obert s hráčmi FBK AS Trenčín Adamom Žiškom a Františkom Jaššom.

Ďakujeme Trenčianskemu samosprávnemu kraju za podporu podujatia ako aj predsedovi TSK Jaroslavovi Baškovi za jeho záštitu, Krajskému centru voľného času v Trenčíne za podporu a zabezpečenie organizácie turnaja. Organizátori stredoškolského turnaja na slávnostnom vyhodnotení ocenili prínos pedagógov, trénerov, študentov a študentiek, ktorí sa zúčastnili turnaja a venujú sa florbalu v rámci svojich školských aktivít. Poďakovali všetkým aktérom za ich účasť a odovzdali ocenenia, poháre a diplomy za umiestnenia družstiev. Sme radi, že si podujatie zachováva dlhodobo tradíciu a svoju kvalitu.

Fotoreport z podujatia nájdete na Facebooku ŠK 1.FBC Trenčín.

Konečné poradie – Chlapci:

 1. SPŠ DUBNICA N/V
 2. SOŠ TECHNICKÁ DUBNICA N/V
 3. GYMNÁZIUM ĽUDOVÍTA ŠTÚRA
 4. Obchodná akadémia Považská Bystrica
 5. SPŠ stavebná E. Belluša Trenčín
 6. SOŠ T. Vansovej Prievidza
 7. Gymnázium V. B. Nedožerského Prievidza
 8. Spojená škola I. Krasku Púchov

Najlepší brankár – David Pajtina (SPŠ Dubnica n/V)
Najlepší strelec – Timotej Bielik (GĽŠ Trenčín – 5 gólov)


Konečné poradie – Dievčatá:

 1. STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA TRENČÍN
 2. GYMNÁZIUM V. B. NEDOŽERSKÉHO PRIEVIDZA
 3. OBCHODNÁ AKADÉMIA M. HODŽU TRENČÍN
 4. SOŠ technická Dubnica n/V
 5. Obchodná akadémia Považská Bystrica
 6. SPŠ stavebná E. Belluša Trenčín
 7. SOŠ T. Vansovej Prievidza
 8. SOŠ obchodu a služieb Trenčín

Najlepšia brankárka – Carlotta Piopiová (SŠŠ Trenčín)
Najlepšia strelkyňa – Romana Veleková (SŠŠ Trenčín – 8 gólov, 4 asistencie)

15. ROČNÍK TSK FLORBALKI SK CUP 2022

Vo štvrtok 13. 10. 2022 sa v Mestskej športovej hale uskutočnil jubilejný 15. ročník florbalového turnaja stredných škôl O pohár predsedu TSK Ing. Jaroslava Bašku „TSK FLORBALKI SK CUP 2022“. Podujatie organizoval Športový klub 1.FBC Trenčín v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom a Krajským centrom voľného času v Trenčíne. Florbalový turnaj odštartoval svoju históriu už od roku 2006, keď v tom čase bol trenčiansky samosprávny kraj pod patrónom vtedajšieho predsedu TSK MUDr. Pavla Sedláčka, ktorý podporoval celkovo 6. ročníkov stredoškolského turnaj až do roku 2013. Od roku 2014 pokračuje a podporuje tradíciu tohto športového podujatia pre stredoškolákov nový župan Jaroslav Baška, ktorý prevzal aj záštitu nad podujatím. Od roku 2018 sa ku kategórii chlapcom pripojila aj kategória dievčat. V kategórii chlapcov sa dnes predstavilo celkom 8 škôl. V dievčenskej kategórii súťažili 3 tímy. V mene predsedu TSK Ing. Jaroslava Bašku, ktorý mal nad podujatím záštitu, sa turnaja v jeho mene zúčastnil Ing. Richard Hančin, PhD., vedúci útvaru odboru školstva a kultúry trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý spoločne s poverenou riaditeľkou Krajského centra voľného času v Trenčíne Mirkou Olešákovou, odovzdávali ceny, diplomy ale aj poháre pre družstvá na slávnostnom vyhlásení výsledkov.

Medzi chlapcami sa po finálovej dráme tešili hráči SPŠ Stavebnej E. Belluša Trenčín, ktorí až po nájazdoch zdolali obhajcu trofeje Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín výsledkom - 2:1sn. Víťaz turnaja SPŠ Stavebná Trenčín zmaril nádej Gymnázia Ľudovíta Štúra Trenčín stať sa historicky najúspešnejšou školou na turnaji. Spolu s Dopravnou akadémiou Trenčín sa radovali ich študenti z víťazstva na TSK FLORBALKI SK CUP celkovo štyrikrát. Práve to rozhodujúce trestné strieľanie za SPŠ Stavebná Trenčín premenil Adam Vácval, ktorý rozhodol o prvenstve práve pre svoj tím. Tretie miesto získala SPŠ Dubnica n/Váhom, po víťazstve nad OA Považská Bystrica - 2:0. Najlepším brankárom bol organizátormi určený Denis Šlosár z družstva SPŠ Stavebná Trenčín. Najlepším hráčom sa stal Timotej Bielik z Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín, ktorý sa stal spolu s Andrejom Rendlom (SPŠ Stavebná Trenčín) aj najlepšími strelcami z najvyšším počtom strelených gólov na turnaji. Obaja dali 4 góly.

V dievčenskej kategórii zvíťazila štvrtýkrát po sebe Obchodná akadémia M. Hodžu Trenčín. Zverenkyne trénera Janka Samáka v skupine porazili SOŠ T. Vansovej Prievidza - 9:1 a OA Považská Bystrica - 4:1. Hráčky OA Považská Bystrica skončili na 2. mieste vďaka víťazstvu 11:1 nad SOŠ Prievidza, ktorá skončila na 3. mieste. Za najlepšiu brankárku vyhlásili organizátori Emu Cupanovú z OA Považská Bystrica, za najlepšiu hráčku určili Elišku Hoštákovú z OA Trenčín.

Konečné poradie - Chlapci:

1. SPŠ Stavebná E. Belluša Trenčín
2. Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín
3. SPŠ Dubnica nad Váhom

4. Obchodná akadémia Považská Bystrica
5. Stredná športová škola Trenčín
6. SOŠ T. Vansovej Prievidza
7. SOŠ Dubnica nad Váhom
8. SPŠ Nové Mesto nad Váhom

VÍŤAZNÝ TÍM 15. ROČNÍKA TSK FLORBALKI SK CUP 2022:
Šimon ONDRÁŠIK, Denis ŠLOSÁR, Ján ŠATKA, Samuel GOGA, Andrej RENDL, Šimon VASKO, Jakub HUSÁRIK, Tadeáš SIVÁK, Erik MARKOVSKÝ, Matej JANKURA, Adam VÁCVAL, Andrej DRAŽKOVEC, Marco KRNÁČ, tréner: Igor KRAJČO.

Konečné poradie - Dievčatá

1. Obchodná akadémia M. Hodžu Trenčín
2. Obchodná akadémia Považská Bystrica
3. SOŠ T. Vansovej Prievidza

VÍŤAZNÝ TÍM 15. ROČNÍKA TSK FLORBALKI SK CUP 2022:
Eliška HOŠTÁKOVÁ, Natália BALÁŽOVA, Amy Ella DANKOVÁ, Kristína DOBIAŠOVÁ, Michaela NEDOROSTOVÁ, Chiara FERENYIOVÁ, Nataša DRAKOVÁ, Veronika KOHÚTOVÁ, Ema HRUBČINOVÁ, Viktória KRIŠTOFOVÁ, Nikola PREKOPOVÁ, Adriana WEISOVÁ, tréner: Ján SAMÁK.

PREZRADILI PO TURNAJI:

Ing. Richard HANČIN, PhD. „Vedúci útvaru odboru školstva a kultúry TSK: „Rád by som poďakoval organizátorom za úspešnú organizáciu podujatia. Chcel by som ospravedlniť predsedu TSK Jaroslava Bašku, ktorý sa nemohol zúčastniť. Teším sa z toho, že športom získavate dôležité vlastnosti do života, ako napríklad cieľavedomosť, zodpovednosť a disciplínu. Sme radi, že môžeme podporovať takéto podujatia, ktoré dávajú možnosť naším stredoškolákom športovať.“

Adam VÁCVAL, strelec víťazného gólu, SPŠ Stavebná Trenčín: „Organizácia turnaja bola zvládnutá na profesionálnej úrovni. Turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Prišli sme s pokorou a minimálnou nádejou na finále, vzhľadom na vysokú kvalitu iných škôl. Ako tím sme sa rýchlo zohrali a naša hra gradovala od zápasu k zápasu. Finále nás prekvapilo, no najmä potešilo. Cítili sme nádej na výhru, aj keď našim súperom bol viacnásobný víťaz tohto tradičného turnaja. O to väčšia bola radosť, keď sme sa prekvapivo stali víťazmi. Pre našu školu je to historický úspech, z ktorého sa tešíme nielen my, ale aj naše okolie.“

Denis ŠLOSÁR, najlepší brankár turnaja, SPŠ Stavebná TN: „Turnaj sme si išli užiť a pokúsiť sa o čo najlepšie umiestnenie. Prvé 2 zápasy nám nevyšli podľa predstáv. Potom sme zmenili taktiku a tá nám začala vychádzať. V zápasoch sme sa snažili. Išli sme do nich naplno a vo finále sa nám to vyplatilo. Vedeli sme, že to bude ťažký a náročný zápas. Išli sme si po víťazstvo, čo sa nám nakoniec podarilo. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť finálového turnaja O pohár predsedu TSK, aj keď sme v semifinálovom kole trenčianskych škôl skončili až tretí. Dúfame, že sa nám podarí vyhrať aj o rok.“

Eliška HOŠTÁKOVÁ, najlepšia hráčka turnaja, OA TN: „Turnaj bol za mňa veľmi dobrý. Samozrejme aj vďaka tomu, že sme si mohli opäť po výhre vziať putovný pohár naspäť do našej školy. A potvrdiť, že OA Trenčín nevychováva iba dobré účtovníčky, ale aj dobré hráčky. Prvé miesto je podľa mňa zaslúžené. Tešíme sa na ďalšie turnaje, kde si môžeme zmerať sily s inými školami.“

„Ďakujeme všetkým družstvám, hráčom a hráčkam za ich účasť na turnaji. Ich trénerom zato, že sa venujú na škole florbalu, rozhodcom a všetkým partnerom organizátora. Sme radi, že predseda TSK Jaroslav Baška už od roku 2014 je stabilným partnerom nášho stredoškolského turnaja a pravidelne ho podporuje. Predtým to bol župan MUDr. Pavol Sedláček, ktorý stál pri zrode nášho podujatia (2006-2013). Obaja župani, Trenčiansky samosprávny kraj, Športový klub 1. FBC Trenčín ako aj Krajské centrum voľného času v Trenčíne pod vedením riaditeľov PaedDr. Daniela Beníčka (2006-2015), Renátky Bielikovej (2015-09/2021) ako aj súčasnej Mirky Olešákovej, poverenej vedením KCVČ v Trenčíne (10/2021), ako naši dlhodobí partneri a spoluorganizátori, si zaslúžia naše veľké poďakovanie za ich podporu a pomoc pri organizácii podujatia pre stredoškolákov trenčianskeho kraja. Za 15 ročníkov sme poskytli priestor veľkému počtu stredoškolákom, ktorí si mali možnosť vyskúšať zahrať florbal v kvalitných podmienkach. V tradícii chceme pokračovať aj naďalej. Tešíme sa už na 16. ročník v roku 2023!“ – prezradil Miroslav SÁGA, hlavný organizátor podujatia TSK FLORBALKI SK CUP v mene Športového klubu 1. FBC Trenčín.

Víťazi uplynulých ročníkov – kategória chlapci:

2006 - SPŠ Dubnica nad Váhom
2007 - SPŠ Dubnica nad Váhom
2008 - Dopravná akadémia Trenčín
2009 - Dopravná akadémia Trenčín
2010 - Dopravná akadémia Trenčín
2011 - Dopravná akadémia Trenčín
2013 - Gymnázium Partizánske
2014 - SOŠ T. Vansovej Prievidza
2015 - SOŠ Jilemnického Trenčín
2016 - Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín
2017 - Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín
2018 - Gymnázium Partizánske
2019 - Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín
2021 - Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín
2022 - SPŠ Stavebná Trenčín

Víťazi uplynulých ročníkov – kategória dievčatá:

2018 - Obchodná akadémia Trenčín
2019 - Obchodná akadémia Trenčín
2021 - Obchodná akadémia Trenčín
2022 - Obchodná akadémia Trenčín


14. ROČNÍK TSK FLORBALKI SK CUP 2021

V utorok 7. júna sa v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne uskutočnilo finálové kolo 14. ročníka Turnaja o pohár predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja „TSK FLORBALKI SK CUP 2021“. Organizátori Trenčiansky samosprávny kraj, Športový klub 1. FBC Trenčín a Krajské centrum voľného času v Trenčíne pripravili 14. ročník turnaja stredoškolákov. Záštitu nad podujatím prevzal predseda TSK Ing. Jaroslav Baška. Na turnaji TSK FLORBALKI SK CUP 2021 sa zúčastní 9 škôl z trenčianskeho kraja v kategórii chlapcov a 2 školy v kategórii dievčat. Prvenstvo obhájili v kategórií chlapcov študenti z Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne a dievčatá z Obchodnej akadémie v Trenčíne.

V kategórii chlapcov sa predstavili stredné školy: Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín, Stredná odborná škola Prievidza, Gymnázium Prievidza, Stredná priemyselná škola Dubnica nad Váhom, Stredná priemyselná škola Nové Mesto nad Váhom, Obchodná akadémia Trenčín, Obchodná akadémia Považská Bystrica, Stredná odborná škola letecko-technická Trenčín a Stredná odborná škola Pod Sokolicami Trenčín.
V kategórii dievčat sa na turnaji predstavili: Obchodná akadémia Trenčín a Obchodná akadémia Považská Bystrica.

Florbalové podujatie stredných škôl prebehlo vo florbalovom prostredí ŠK 1. FBC Trenčín v Mestskej športovej hale na Sihoti. Zápasy priniesli vyrovnané výkony tímov. Rozhodcovia Jozef Miroslav Riečický, Branislav Mitucha, Andrej Rendl, Boris Habánek a Tomáš Bulejčík mali plné ruky práce nakoľko sa v každom súboji iskrilo. Študenti a študentky si zahrali na kvalitnom povrchu s profesionálnymi mantinelmi na ihrisku florbalových rozmerov 40 x 20 metrov v centrálnej hale a 37 x 16 v tréningovej hale.

Už dnes sa tešíme na jubilejný 15. ročník, ktorý sa uskutoční v mesiaci október 2022. Ďakujeme zúčastneným družstvám za účasť a ich pedagógom, že prišli na tento turnaj.

Boris HABÁNEK - riaditeľ turnaja: "Kvalita školského florbalu postupne stúpa. Zápasy boli vyrovnané. Bolo by potešujúce, ak by tréneri v spolupráci s hráčmi zapracovali na oboznámení sa s pravidlami florbalu, čím sa zvýši úroveň zápasov a výkonov ešte viac. Ďakujeme partnerom a organizátorom za možnosť uskutočniť tento turnaj a pokračovanie tradície stredoškolského florbalu."

Konečné poradie chlapci:

 1. Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín
 2. SPŠ Dubnica nad Váhom
 3. OA Považská Bystrica
 4. SOŠ Pod Sokolice Trenčín
 5. OA Trenčín
 6. Gymnázium V.B. Nedozerského Prievidza
 7. SOŠ Letecko-technická Trenčín
 8. SPŠ Nové Mesto nad Váhom
 9. SOŠ T. Vansovej Prievidza

Konečné poradie dievčatá

 1. OA Trenčín
 2. OA Považská Bystrica13. ROČNÍK TSK FLORBALKI SK CUP 2019

Už v pondelok 9. decembra sa v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne uskutoční finálové kolo 13. ročníka Turnaja o pohár predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja „TSK FLORBALKI SK CUP 2019“. Organizátormi turnaja sú Trenčiansky samosprávny kraj, Športový klub 1. FBC Trenčín a Krajské centrum voľného času v Trenčíne. Sme radi, že ako každý rok, má tento florbalový turnaj stredoškolákov podporu našich partnerov. Záštitu nad podujatím prevzal predseda TSK Ing. Jaroslav Baška. Na turnaji TSK FLORBALKI SK CUP 2019 sa zúčastní 6 škôl z trenčianskeho kraja v kategórii chlapcov a 4 školy v kategórii dievčat.


V kategórii chlapcov to budú Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín, Stredná odborná škola Dubnica nad Váhom, Stredná odborná škola Prievidza, Gymnázium Prievidza, Stredná priemyselná škola Dubnica nad Váhom a Stredná priemyselná škola Myjava.
V kategórii dievčat sa na turnaji zúčastnia Gymnázium Prievidza, Obchodná akadémia Trenčín, Obchodná akadémia Považská Bystrica a Gymnázium Dubnica nad Váhom.

Hrací čas turnaja pre obe kategórie je stanovený na 2x12 minút (hrubý čas). Turnaj sa odohral súčasne v dvoch halách Mestskej športovej haly v Trenčíne.
Florbalové podujatie stredných škôl bude prebiehať vo florbalovom prostredí ŠK 1. FBC Trenčín v športovej hale na Sihoti. Zápasy ukážu kvalitu výkonov, aktuálnu formu všetkých stredoškolákov, ktorí sa venujú florbalu. Študenti a študentky dostanú šancu zahrať si na kvalitnom povrchu s profesionálnymi mantinelmi na ihrisku florbalových rozmerov 40 x 20 metrov v centrálnej hale a 37 x 16 v tréningovej hale. Rozhodcami na turnaji budú hráči a rozhodcovia ŠK 1. FBC Trenčín s rozhodcovskou licenciou SZFB. Tešíme sa na vás. Veríme, že jubilejný 13. ročník prinesie vysokú športovú úroveň.

Tešíme sa na všetky výpravy, ktoré potvrdili svoju účasť na turnaji.

Uverejnený článok na webe 1fbctrencin dňa 05.12.2019