TSK FLORBALKI SK CUP

13. ROČNÍK TSK FLORBALKI SK CUP 2019

Už v pondelok 9. decembra sa v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne uskutoční finálové kolo 13. ročníka Turnaja o pohár predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja „TSK FLORBALKI SK CUP 2019“. Organizátormi turnaja sú Trenčiansky samosprávny kraj, Športový klub 1. FBC Trenčín a Krajské centrum voľného času v Trenčíne. Sme radi, že ako každý rok, má tento florbalový turnaj stredoškolákov podporu našich partnerov. Záštitu nad podujatím prevzal predseda TSK Ing. Jaroslav Baška. Na turnaji TSK FLORBALKI SK CUP 2019 sa zúčastní 6 škôl z trenčianskeho kraja v kategórii chlapcov a 4 školy v kategórii dievčat.


V kategórii chlapcov to budú Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín, Stredná odborná škola Dubnica nad Váhom, Stredná odborná škola Prievidza, Gymnázium Prievidza, Stredná priemyselná škola Dubnica nad Váhom a Stredná priemyselná škola Myjava.
V kategórii dievčat sa na turnaji zúčastnia Gymnázium Prievidza, Obchodná akadémia Trenčín, Obchodná akadémia Považská Bystrica a Gymnázium Dubnica nad Váhom.

Hrací čas turnaja pre obe kategórie je stanovený na 2x12 minút (hrubý čas). Turnaj sa odohral súčasne v dvoch halách Mestskej športovej haly v Trenčíne.
Florbalové podujatie stredných škôl bude prebiehať vo florbalovom prostredí ŠK 1. FBC Trenčín v športovej hale na Sihoti. Zápasy ukážu kvalitu výkonov, aktuálnu formu všetkých stredoškolákov, ktorí sa venujú florbalu. Študenti a študentky dostanú šancu zahrať si na kvalitnom povrchu s profesionálnymi mantinelmi na ihrisku florbalových rozmerov 40 x 20 metrov v centrálnej hale a 37 x 16 v tréningovej hale. Rozhodcami na turnaji budú hráči a rozhodcovia ŠK 1. FBC Trenčín s rozhodcovskou licenciou SZFB. Tešíme sa na vás. Veríme, že jubilejný 13. ročník prinesie vysokú športovú úroveň.

Tešíme sa na všetky výpravy, ktoré potvrdili svoju účasť na turnaji.

Uverejnený článok na webe 1fbctrencin dňa 05.12.2019