STARŠÍ ŽIACI AKO POKROPENÍ ŽIVOU VODOU

Boj o postup na Majstrovstvá Slovenska sa až doposiaľ nevyvíjal príliš priaznivo. Ich výkony neboli dvakrát presvedčivé a tak všetky zvyšné naše zápasy sa vo vyrovnanej konkurencii stali „šesťbodovými“. Boli sme preto oprávnene zvedaví, ako v nedeľu zvládnu zápasy proti družstvám AS Trenčín bieli a Slávii Nitra. Zvládli to ! Po prvý raz pod vedením trénera Ságu dosiahli dve presvedčivé víťazstvá a výrazne sa priblížili k vytúženému cieľu. Pravda, treba ostať pevne nohami na zemi, rozhodujúce zápasy na nás čakajú už v nedeľu v Púchove proti domácemu tímu a Dubnici n/V.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN bieli – 1.FBC TRENČÍN akadémia 4:8 (2:2,1:4,1:2)
9.kolo nadstavby, 7.4.2024, Mestská športová hala Dubnica n/V
Rozhodovali: Bulejčík – Liško, vylúčení 0:1 (Jurica), presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pomer striel 19:28
Priebeh: 2. Š.Štefančík (Jurica) – 0:1, 13. Hrnčiar (Š.Štefančík) – 0:2, 19. Lendvay – 2:3, 20. Záň (Gašpar) – 2:4, 20. Š.Štefančík (Hrnčiar) – 2:5, 29. Jurica (Hrnčiar) – 2:6, 35. Jurica (Hrnčiar) – 3:7, 36. Záň (Gašpar) – 3:8

Zostava: Matejička – Záň 2+0, Panák, O.Kováčik, Lendvay 1+0, Bellan, Halasová – Š.Štefančík 2+1, Jurica 2+1, Hrnčiar 1+3, Gašpar 0+2, Hasaj, Križan, Kopčan, Polhorský, J.Rendl, Demitra. Tréner: M.Sága

Dôležitý bol vstup do zápasu, už v 2. minúte nás dostal do vedenia Štefančík. Aj keď hráči AS dokázali v závere tretiny zlikvidovať náš dvojgólový náskok, družstvom to neotriaslo. Zápas prakticky rozhodol deväťdesiatsekundový úsek medzi 4. a 5. minútou druhej tretiny, počas ktorej sme súperovi odskočili na tri góly, gól Juricu tesne pred druhou prestávkou to ešte „istil“ a v záverečnej tretine sme si už náskok s prehľadom ustrážili. Bolo to dôležité správne vykročenie do ťažkého dňa.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA 6:2 (3:0,2:1,1:1)
10.kolo nadstavby, 7.4.2024, Mestská športová hala Dubnica n/V
Rozhodovali: Pasqualon – Majtán, vylúčení 0:1, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pomer striel 13:15
Priebeh: 4. J.Rendl (Gašpar) – 1:0, 9. Jurica (Záň) – 2:0, 14. Jurica (Záň) – 3:0, 23. Jurica (Záň) – 4:0, 26. Jurica (Š.Štefančík) – 5:1, 33. Jurica (Hrnčiar) – 6:2

Zostava: D.C.Kováč – Záň 0+3, Panák, O.Kováčik, Lendvay, Bellan, Halasová – Š.Štefančík 0+1, Jurica 5+0, Hrnčiar 0+1, Gašpar 0+1, Hasaj, Križan, Kopčan, Polhorský, J.Rendl 1+0, Demitra. Tréner: M.Sága

Aj v druhom zápase sme mali dobrý úvod, prvá tretina bola prakticky rozhodujúca. Prvý gól zápasu zaznamenal v 4. minúte Jakub Rendl a potom to bol už veľký strelecký koncert Lukáša Juricu. Bol autorom všetkých našich zvyšných piatich gólov, pričom pri prvých troch mu asistoval Miško Záň. V mládežníckych kategóriách nezvykneme vyzdvihovať hru jednotlivcov, ale Lukášov strelecký zápis bolo treba pripomenúť, pretože v gólovo pomerne „chudobnom“ stretnutí bol niečím mimoriadnym. Ale zároveň upozorňujeme, nedvíhať nos vysoko, mohlo by doň napršať ! Keďže vzadu sme hrali bez väčších chýb a brankár chytal spoľahlivo, zápas sme až do konca dotiahli bez výraznejších problémov.

Miroslav Sága, tréner: „Sám som bol vnútorne zvedavý, ako to zvládneme. Samozrejme, stojí pred nami ešte veľa práce, ale s výkonmi a výsledkami sme boli spokojní. Strelecky sa začalo dariť hráčom, ktorým to doteraz až tak nešlo a na výsledkoch sa to zákonite prejavilo. Proti AS bielym sme hrali ako tím, kombinačne a plnili sme dohodnuté veci čo sme si povedali. Proti Nitre sme sa prispôsobili súperovi, čo bolo na našu škodu. Naša hra nebola ideálna. Vieme, kde sme urobili chyby a budeme sa ich snažiť čo najskôr odstrániť. Verím, že chlapcom sa po víkende vrátilo zdravé sebavedomie, majú totiž schopnosti, aby v tejto súťaži zdolali každého súpera. V posledných zápasoch nastupujeme proti priamym konkurentom v boji o tretie postupové miesto. Ak ich však nezdoláme, nemáme na Majstrovstvách Slovenska čo hľadať. Je to pre nás všetkých výzva. Dúfam, že sa dobre pripravíme a na tréningoch budeme kompletní. Ďakujeme rodičom za podporu. “