PIRÁTI SA DOMA PREDVIEDLI DVOMA PRESVEDČIVÝMI VÍŤAZSTVAMI

V sobotu 6.apríla dostala príležitosť predviesť sa v domácom aj naša najmladšia veková kategória – malí PIRÁTI. A bolo to predstavenie úspešné, oboch svojich súperov porazili pomerne jasným gólovým rozdielom. Po trochu „prespatej“ prvej tretine úvodného zápasu zatrúbili naplno do útoku a rodičov nenechali na pochybách, že ich florbalové nadšenie neutícha a ich florbalové schopnosti a zručnosti rastú.

1.FBC TRENČÍN Piráti – NTS FK-ZŠ NEMŠOVÁ 15:7 (2:4,8:1,5:2)
19.kolo, 6.4.2024,Mestská športová hala Trenčín, tréningová hala
Rozhodovali: Obert – Večeřa

Priebeh: 5. Kurane (D.Majdlen) - 1:1, 6. M.Rendl - 2:3, 12. D.Majdlen (Kurane) - 3:4, 13. Pethö- 4:4, 15. A.Boško - 5:4, 16. Bondarenko (D.Majdlen) - 6:4, 17. M.Rendl (Pethö) - 7:5, 18. Gaman (Burke) - 8:5, 18. Burke (Gaman) - 9:5, 20. Bondarenko - 10:5, 22. Burke (A.Boško) - 11:6, 24. A.Boško (Burke) - 12:6, 26. D.Majdlen (Kurane) - 13:7, 28. Burke (Gaman) - 14:7, 28. M.Rendl (Pethö) - 15:7

Zostava: L.Ďurmek (16. Scherfel) - Kurane 1+2, D.Majdlen 2+2, Bondarenko 2+0, Burke 3+2, Gaman 1+2, A.Boško 2+1, Pethö 1+2, M.Rendl 3+0, T.Pašš. Tréner: R.Timko

Začiatok zápasu nás zastihol nepripravených, respektíve nekoncentrovaných. Súper bol aktívnejší na loptičke, mal lepší pohyb po ihrisku a efektívnejšie využíval gólové príležitosti do ktorých sa dostával. Aj keď pomer striel na bránu v prvej tretine bol viac-menej vyrovnaný (11:10 v prospech PIRÁTOV), skóre hovorilo naopak 2:4 v náš neprospech. V druhej tretine PIRÁTI ožili, vyslali na súpera 27 striel a z toho osemkrát skórovali pri jedinom inkasovanom góle. Aj v záverečnej časti, poháňaní hlasivkami rodičov na tribúne, ukázali naše najmladšie nádeje, že sa hrou bavia a ukázali čo-to zo svojho florbalového umenia.

1.FBC TRENČÍN Piráti – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V 11:5 (5:0,4:4,2:1)
20.kolo, 6.4.2024,Mestská športová hala Trenčín, tréningová hala
Rozhodovali: Večeřa – S.Timko
Priebeh: 2. M.Rendl (S.Rendl) - 1:0, 6. J.Lím (Mihál) - 2:0, 7. M.Rendl - 3:0, 8. Burke- 4:0, 10. D.Majdlen - 5:0, 11. Kurane - 6:0, 18. Kurane (Capák) - 7:2, 19. Mihál (T.Kováč) - 8:2, 20. Burke - 9:4, 21. S.Rendl (M.Rendl) - 10:4, 30. M.Rendl - 11:5

Zostava: L.Ďurmek (16. Scherfel) – M.Rendl 3+1, D.Majdlen 1+0, S.Rendl 1+1, Kurane 2+0, Gaman Capák 0+1, T.Kováč 0+1, J.Lím 1+0, Mihál 1+1, Burke 2+0, Blahuš. Tréner: R.Timko

Úvod sme na rozdiel od predchádzajúceho zápasu zvládli na výbornú. Dobre sme bránili a boli sme nebezpeční aj smerom dopredu. Vo zvyšných dvoch tretinách bol priebeh vyrovnaný, obe družstvá išli naplno a videli sme niekoľko pekných florbalových akcií. Pravidelná rotácia všetkých detí a rovnaká porcia zápasových minút pre oboch brankárov, rovnako ako v prvom zápase opäť ukázala progres, ktorý PIRÁTI urobili.

Rastislav Timko, tréner: „Zápasy v našej domovskej hale majú vždy špeciálnu atmosféru vďaka diváckej kulise, ktorú nám vytvoria rodičia. Možnosť ukázať, čo sa naši najmenší naučili, dostali tak opäť všetci hráči, ktorí boli k dispozícii. Je príjemné sledovať, ako sa deti rozvíjajú na tréningoch a naberajú čoraz viac skúseností v zápasoch.“