FK AS TRENČÍN - ČERVENÍ
13:5
(3:2, 2:2, 8:1)
1. FBC TRENČÍN - akadémia

9. Záň (Hacek) – 1:1 (P), 19. M.Jurík – 3:2, 31. Mikolka (Záň) – 4:3 (P), 33. Obert (Mikolka) – 4:4 (P), 50. Hacek (Robota) – 8:5

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Labaj – Robota 0+1, Záň 1+1, M.Bojda, R.Sága, Jarábková, F,Meško – Mikolka 1+1, Ochránek, Hacek 1+1, Sebastián Halas, Kakody, M.Jurík 1+0, Obert 1+0, Panák, Červeňan. Tréneri: J.Lamačka, N.Ondrášik

6:2

1:3

1:0

J. Riečický - P. Bulko

39:16

V našej zostave chýbalo viacero kľúčových hráčov, napriek tomu sme však začali svižne a aktívne. Domáci síce šli po prvej svojej vydarenej akcii do vedenia, no o tri minúty sme dokázali počas prvej našej presilovky vyrovnať. Hoci v poli sme neboli horším tímom, domáci hrali rýchlejšie, jednoduchšie a efektívnejšie. Na ich ďalšie dva presné zásahy sme dokázali v závere tretiny ešte odpovedať pekným gólom Juríka a všetko bolo otvorené.

V druhej tretine hráči AS zvýšili svoj náskok na dvojgólový, no ich vylúčenia sme dokázali využiť na vyrovnanie skóre. V tom čase sa domácim trochu roztriasli kolená, za nerozhodného stavu sme mali dve skvelé príležitosti, no gól dali nakoniec domáci.

Ak sme verili, že môžeme v tretej tretine zápas otočiť, opak bol pravdou. Po tečovanej strele sme inkasovali a keď sme počas našej štvorminútovej presilovky inkasovali siedmy gól, naša hra sa zosypala ako domček z karát. Všetky herné situácie sme riešili komplikovane, naopak domáci sa dostávali do neuveriteľného množstva prečíslení a do našej bránky sádzali s úplnou jednoduchosťou jeden gól za druhým. A to ešte treba povedať, že brankár Labaj veľké množstvo zložitých situácií skvele vyriešil. Snáď jediná naša jednoduchá akcia bola asi našou najkrajšou v zápase, keď kolmicu Robotu krásne premenil Hacek na náš piaty gól.

Žiaľ, celkom sľubne sa vyvíjajúci zápas sa skončil nakoniec našou vysokou prehrou. V ďalších zápasoch budú musieť naši hráči hru zrýchliť, zjednodušiť, viac a pozornejšie počúvať pokyny trénerov a v neposlednom rade neskladať zbrane ani pri nepriaznivom vývoji zápasu, pretože výkon, ktorý sme predviedli v poslednej tretine, by sme už nemali do konca súťaže zopakovať.

1. FBC TRENČÍN - akadémia: Norbert ONDRÁŠIK: „Z pohľadu výsledku by som nemal šetriť kritikou . Avšak zároveň musím konštatovať, že napriek chýbajúcim hráčom v zostave sme vstúpili do zápasu s veľkým odhodlaním. Štyridsať minút sme dokázali hrať až nad pomery efektívne, čo u nás býva paradoxne Achillovou pätou. V záverečnej tretine sme ale doslova vyhoreli. Situácia, keď sme inkasovali počas našej štvorminútovej presilovej hry, bola podľa mňa práve tým momentom, kedy nás súper zlomil v hlavách. Aj keď sme sa dostali do útoku, prepadali sme a súper to bohato využíval. Zápas si rozoberieme a popracujeme na zjednodušení a zrýchlení hry, to boli totiž najdôležitejšie aspekty, ktoré rozhodli zápas.“