EXTRALIGA MUŽI / HURIKÁN BA - 1.FBC TRENČÍN 5:3 (0:1,1:1,4:1)

.

"

Čakal sa zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, kde sa súperi navzájom veľmi dobre poznajú. Trenčania chceli skorigovať nepriaznivú bilanciu na pôde vysokoškolákov a tomu aj podriadili taktiku. Od začiatku stretnutia sa hral na pomery nadpriemerný florbal s množstvom šancí na oboch stranách, kde vynikali predovšetkým brankári. Hostia mali viac tutoviek, ale domáci brankár sa nedal zahanbiť a držal svoj tím nad vodou. Ako prvý v 17. min. prekonal brankára Hurikánu Mandinec - 0:1, ktorý dorazil strelecký pokus Mituchu. Hostia hrali do konca tretiny v oslabení, ale stav sa nemenil.
Do druhej tretiny nastúpil Hurikán s inou taktikou, dostával sa do viacerých šancí, ale trenčiansky brankár Šlosár privádzal hráčov súpera do zúfalstva. Začalo sa viac bojovať, pribúdali fauly a rozhodcovia mali plné ruky práce. Hra sa kúskovala, k čomu prispeli rozhodcovia Ďuriš, Ftorek nepresnými rozhodnutiami a začali kopiť jednu chybu za druhou. Hurikán začal mať optickú prevahu, dostával sa do vyložených šancí ale brankár hostí mal dnes svoj deň. V 25. min. po faule zahrávali hostia štandardnú situáciu. Po peknom signále Seriš nechytateľne vymietol šibenicu Kalčokovej brány - 0:2. Domáci sa dostali hneď do zápasu vstrelením gólu po niekoľkých sekundách po peknej Abíkovej strele - 1:2. Hrala sa prelievala z jednej strany na druhú. Trenčania trafili dvakrát žrď. Veľmi peknú kombináciu vymysleli Peter Heleš so Žákom, kde druhý menovaný trafil opäť žrď. V 35. min. hráč domácich Komačka dostal za nešportové správanie 2+10 min., ale hostia túto výhodu nedokázali do konca druhej tretiny využiť. Druhá tretina bola z celého stretnutia herne najkvalitnejšia len škoda, že arbitri za touto kvalitou výrazne zaostávali.

V tretej tretine sa očakával nápor Hurikánu, ale hostia do 50. min. držali súpera na dištanc. Na začiatku tretiny mali domáci dve super šance, ale obrana Trenčanov na čele s dnes výborným Šlosárom bola proti. Ak rozhodcovia Ďuriš a Ftorek v druhej tretine boli nepresní, tak v tej tretine úplne „excelovali“. Najprv „darovali“ domácim dve presilovky, ktoré zostali nevyužité a vzápätí 48. min. jednu „darovali“ aj Trenčanom. V 49. min. vo výbornej šanci hosťujúci Žák neprekonal v samostatnom nájazde Kalčoka a onedlho po zbytočnom opakovanom faule Podmanického za bránou súpera hrali domáci opäť presilovku. Po odrazenej lopte vsietil v 51 min. vyrovnávajúci gól Vlášek - 2:2. O minútu bol výsledok otočený v prospech domácich, keď Semanovu strelu dorazil za chrbát bezmocného Šlosára opäť Vlášek - 3:2. V 53. min. nahodenú loptu na bránu Hurikánu hráč domácich úmyselne zahral hlavou, začo samozrejme inkasoval 2 minúty. Hostia sa chystali hrať presilovku a zahrať štandardnú situáciu z lukratívneho miesta, kde mohli vážne ohroziť bránu domácich. Ale šancu vyrovnať Trenčanom zmrazili veľmi slabo pískajúci obaja rozhodcovia a rozhodli zahrať buly v rohu ihriska. Nepochopiteľné rozhodnutie išiel riešiť kapitán hostí Kovalčík. Jeho emócie schladili osobným trestom na 2+10 minút za nešportové správanie. Tento moment Trenčanov vykoľajil a to dokonale využil v 55 min. domáci Seman - 4:2. Hostia zbrane nezložili a Pavol Heleš nechytateľnou strelou rozvlnil sieť a vykresal iskierku nádeje na vyrovnanie. V 57 minúte sa strhla potyčka medzi Strakom a Vlášekom, ktorá vyvrcholila po niekoľkých predchádzajúcich konfliktoch. Rozhodcovia ako jedno z mála dobrých rozhodnutí ocenili týchto kohútov červenými kartami. Domácich ukľudnil 2 min. pred koncom Zalibera - 3:5, ktorý na dva krát využil chybičku inak dnes výborne chytajúceho brankára hostí. Hurikán umnou hrou už súpera nepustil ani do power-play. Zápas bol z pohľadu diváka atraktívny, vyrovnaný, ale remíza by bola asi spravodlivejšia.
"