STARŠIA PRÍPRAVKA V MAJTROVSTVÁCH REGIÓNU ZÁPAD ŠTVRTÁ

Jediným majstrovským turnajom sezóny pre družstvo staršej prípravky boli majstrovstvá regiónu, ktoré sa uskutočnili v dňoch 12.-13.júna v Dubnici n/V. Aj s pomerne okliešteným, úzkym kádrom sa našim chlapcom podarilo prekĺznuť do finálovej skupiny. V nej sme si už síce ďalšie víťazstvá nepripísali, ale celkové štvrté miesto vôbec nie je zlé. Kaňkou na peknom turnaji bolo, že na nedeľňajší finálový program nepricestovalo družstvo FBC Páv Piešťany. Prehľad našich zápasov:

Zápasy v základnej skupine (sobota, 18.6.)

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – REVEL TRENČIANSKE TEPLICE 8:3 (2:0,2:1,4:2)

1.kolo, MŠH Dubnica n/V,
rozhodovali Š.Bulko - Vanko
Priebeh: 8.Lendvay (Podolinčiak)- 1:0, 9.Hrnčiar (J.Rendl)- 2:0, 13.Poliach (J.Rendl). 3:1, 15.Gašpar (Lendvay)- 4:1, 21.Gašpar (Lendvay)- 5:1, 22.Herák- 6:1, 22.Lendvay- 7:1, 25.J.Rendl (Hrnčiar)- 8:1
Zostava: Marek Matejička- Gašpar 2+0,.Herák 1+0, J.Rendl 1+2, Hrnčiar 1+1, Lendvay 2+2, Podolinčiak 0+1, Poliach 1+0, M.Timko, J.Chovanec, Mertan.
Tréneri: R.Rebro, B.Šajban

Vstup do turnaja nám vyšiel výborne, súper sa gólovo presadil až dvoma gólmi v samom závere.

FBC ČERVENÍK-LEOPOLDOV – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 7:9 (5:2,0:6,2:1)

2.kolo, MŠH Dubnica n/V,
Priebeh: 3.Mertan (Hrnčiar)- 0:1, 7.Herák (Poliach)- 2:2, 13.J.Rendl (Herák)- 5:3, 13.Poliach (Lendvay)- 5:4, 16.Poliach (Gašpar)- 5:5, 17.Poliach (Gašpar)- 5:6, 18.Poliach (Lendvay)- 5:7, 19.J.Rendl (Hrnčiar)- 5:8, 30.Gašpar- 7:9
Zostava: Marek Matejička- Gašpar 1+2, Herák 1+1, J.Rendl 2+0, Hrnčiar 0+2, Lendvay 0+2, Podolinčiak, Poliach 4+1, M.Timko, J.Chovanec, Mertan 1+0.

Červeník nás poriadne zaskočil, skóre sme otáčali až v druhej tretine zásluhou streleckej potencie Poliacha, ktorý skóroval štyrikrát počas piatich minút. Ťažko vybojované víťazstvo istil až gólom v poslednej minúte Gašpar.

FK AS TRENČÍN červení – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 11:4 (5:1,2:1,4:2)

3.kolo, MŠH Dubnica n/V,
Priebeh: 2.Hrnčiar- 1:1, 14.Poliach (Lendvay)- 6:2, 22.Gašpar (Lendvay)- 7:3, 24.Poliach (Gašpar)- 9:4
Zostava: Marek Matejička- Gašpar 1+1, Herák, J.Rendl, Hrnčiar 1+0, Lendvay 0+2, Podolinčiak, Poliach 2+0, M.Timko, J.Chovanec, Mertan.

Družstvo AS bolo v tomto zápase nad naše sily, súper nám odskočil už v 1.tretine a zvíťazil s prehľadom.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA 9:8 (3:3,3:3,3:2)

4.kolo, MŠH Dubnica n/V,
Priebeh: 3.Herák (J.Rendl)- 1:0, 7.J.Rendl (Herák)- 2:2, 10.Gašpar (Lendvay)- 3:3, 11.Poliach (Gašpar)- 4:3, 15.Herák (J.Rendl)- 5:5, 18.Gašpar- 6:5, 22.Poliach (Gašpar)- 7:6, 25.J.Rendl- 8:6, 28.Gašpar (Lendvay)- 9:6
Zostava: Marek Matejička- Gašpar 3+2, Herák 2+1, J.Rendl 2+2, Hrnčiar, Lendvay 0+2, Podolinčiak, Poliach 2+0, M.Timko, J.Chovanec, Mertan.

Istotu postupu do finálovej skupiny nám dávalo iba víťazstvo. Dve tretiny boli úplne vyrovnané, Nitra však ani raz neviedla, len doťahovala. V záverečnej časti sme sokázali „odskočiť“ na trojgólový rozdiel, ale súper sa dvoma gólmi postaral o drámu až do samého konca.

Zápasy vo finálovej skupine o 1.-5.miesto (nedeľa, 19.6.)

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FK AS TRENČÍN červení 6:12 (2:4,3:7,1:1)

rozhodovali Klčo – Kišš
Priebeh: 5.Poliach (Gašpar)- 1:2, 6.Podolinčiak (M.Timko)- 2:2, 12.J.Rendl- 3:6, 16.Lendvay (Gašpar)- 4:8, 17.J.Rendl (Herák)- 5:8, 21.Gašpar (Lendvay)- 6:11
Zostava: Marek Matejička- Gašpar 1+2, Herák 0+1, J.Rendl 2+0, Hrnčiar, Lendvay 1+1, Podolinčiak 1+0, Poliach 1+0, M.Timko 0+1, J.Chovanec, Mertan.

Tento raz sme súperovi vzdorovali o niečo lepšie ako v základnej skupine, v druhej tretine nás však zasypal spŕškou gólov a bolo rozhodnuté.

MŠK HARVARD PARTIZÁNSKE – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 9:1 (2:0,3:1,4:0)

rozhodovali Klčo – Šatka
Priebeh: 19.Poliach (J.Chovanec)- 4:1
Zostava: Marek Matejička- Gašpar, Herák, J.Rendl, Hrnčiar, Lendvay, Podolinčiak, Poliach 1+0, M.Timko, J.Chovanec 0+1, Mertan.

V zápase proti neskoršiemu víťazovi turnaja sme ťahali jednoznačne za kratší koniec, súper bol jednoducho lepší.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 11:8 (5:4,3:3,3:1)

Priebeh: 5.Poliach (Gašpar)- 2:1, 5.J.Rendl- 2:2 (T), 5.Gašpar (Lendvay)- 2:3, 10.J.Rendl (Herák)- 5:4, 15.Poliach (Gašpar)- 6:5, 18.Poliach (Lendvay)- 6:6, 19.Poliach (Gašpar)- 8:7, 29.Gašpar- 9:8

Zápas o konečné 3.miesto bol dlho úplne vyrovnaný, ešte necelé dve minúty pred koncom znižoval Gašpar na 9:8. Dubnica však dvoma gólmi v samom závere naše nádeje uhasila.

Tréner Richard REBRO:
"Turnaj v Dubnici nad Váhom hodnotím ako veľmi dobrý. Chlapci si konečne po dlhej dobe opäť vyskúšali zápasové tempo a odohrali 7 dobrých zápasov s kvalitnými súpermi. Na to ako dlho sme nehrali zápasy s inými tímami môžem povedať, že chlapci nesklamali a každý z nich odovzdal na ihrisku 100%. Verím, že v budúcej sezóne budeme hrať viac podobných turnajov, aby naberali stále viac a viac skúseností do svojej kariéry a mohli sa tak ďalej zlepšovať."