DNES ZAČALI V TRENČÍNE MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA DORASTENCOV

Mestská športová hala privíta od dnes (2.7.2021) až do nedele osem najlepších tímov z celého Slovenska.

Na Majstrovstvá Slovenska vo florbale v kategórii dorastenci sa prebojovali: Florko Košice, ATU Košice, FBK RAPTORS, 1. FBC FLORBAL Trenčín, Hurikán Bratislava, FK AS Trenčín, Grasshoppers Žilina a Snipers Bratislava. Úvodný zápas podujatia otvoril mládežnícky súboj 1. FBC FLORBAL TRENČÍN – FBK RAPTORS. Trenčania ho vyhrali - 9:1. V druhom zápase sa radovali z víťazstva hráči Florko Košice, ktorí porazili Hurikán Bratislava - 7:2. Práve domáci celok obhajuje titul majstra Slovenska zo sezóny 2018/2019. Ostatnú sezónu sa šampionát neuskutočnil z dôvodu pandémie.

Hrací čas je 3 x 20 min. hrubý čas, a prestávka je 2 x 3 min. Čas sa nezastavuje. Posledné 3 minúty poslednej tretiny sa hrajú na čistý čas. Čas sa zastavuje pri strelení gólu, vylúčení, trestnom strieľaní, time-oute, zranení, technických problémoch, mimoriadnom prerušení (trojitý signál). Vo všetkých stretnutiach organizátor umožní družstvám minimálne 5-minútovú rozcvičku na pripravenom ihrisku; (t.j. vstup na pripravené ihrisko najneskôr 5 minút pred zápasom). Rozmer 40 m x 20 m. Slovenský zväz florbalu delegoval na podujatie licencovaných rozhodcov: Jozef Miroslav Riečický, Martin Mésaroš, Jozef Majer, Marek Drienka, Miloš Jursa a Dominik Vrábel., ktorí budú dohliadať na pravidlá hry.

Organizátor 1. FBC FLORBAL Trenčín z poverenia Slovenského zväzu florbalu pripravuje okrem organizácie podujatia pre fanúšikov a zúčastnené kluby aj streamovanie zápasov z majstrovstiev Slovenska. Prvý duel bude odvysielaný už dnes o 17:00 hod., na Youtube kanály 1. FBC FLORBAL TRENČÍN. Trenčania na domácej palubovke privítajú Hurikán Bratislava. Chceme pokračovať aj v sobotu a nedeľu. Odvysielame všetky zápasy zúčastnených tímov až do skončenia podujatia. Budeme radi, ak nás podporíte svojim odberom.

Všetkým družstvám držíme palce a želáme veľa športových úspechov. Nezabudnime dodržiavať predpisy RUVZ Trenčín vydané pre COVID 19. Vstup do haly je povolený iba s rúškom a negatívnym testom, prípadne očkovací preukazom alebo potvrdením o prekonaní COVID 19. Tešíme sa na Vás!