STARŠÍ ŽIACI VYKROČILI DO SÚŤAŽE ÚSPEŠNE

V nedeľu 19.septembra odštartovala turnajmi v Dubnici n/V a Partizánskom aj regionálna súťaž starších žiakov. Naši chlapci odcestovali do Partizánskeho, kde na nich čakali súperi z kategórie tých pravdepodobne silnejších – „červený“ tím trenčianskeho AS a chlapci z domáceho FBK Harvard. Úvod sezóny sme zvládli úspešne, bez porážky, čo by malo chlapcom priniesť ďalšiu chuť do tréningu s cieľom ďalej sa zlepšovať.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 3:3 (2:1,0:0,1:2)

1.kolo, 19.9.2021, MŠH Partizánske

Rozhodovali: Kišš - Róka, vylúčení 1:1 (Mikolka), presilovky 1:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 6.Kútik- 2:1, 33.S.Timko- 2:2, 40.Obert-3:3

Zostava: H.Kováč- Kubran, Kútik 1+0, S.Liška, Robota, R.Sága- Sebastián Halas, Matúš Galajda, Š.Kakody, Mikolka, K.Kováčik, Timko 1+0, Juhás, Obert 1+0. Tréner: M.Sága

Proti favorizovanému súperovi sme nezachytili úvod stretnutia a inkasovali dva rýchle góly. Do hry nás vrátila rýchla kontaktná trefa Kútika a v tretej tretine sme predviedli takmer dokonalý obrat a po presných zásahoch Timka a Oberta šli päť minút pred koncom do vedenia. AS vyrovnali až 99 sekúnd pred koncom v presilovke pri vylúčení Mikolku.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 7:1 (2:0,4:0,1:1)

2.kolo, 19.9.2021, MŠH Partizánske

Rozhodovali: Kišš - Róka, vylúčení: 1:2 (Obert), presilovky a oslabenia 0:0

Priebeh: 8.S.Timko (S.Liška)- 1:0, 12.S.Timko (Juhás)- 2:0, 29.Sebastián Halas (S.Timko)- 3:0, 34.S.Liška (Kubran)- 4:0, 36.Juhás (S.Timko)- 5:0, 38.Sebastián Halas (Matúš Galajda)- 6:0, 40.S.Timko- 7:0

Zostava: Bojda- Kubran 0+1, Kútik, S.Liška 1+1, Robota, R.Sága- Sebastián Halas 2+0, Matúš Galajda 0+1, Š.Kakody, K.Kováčik, Juhás 1+1, S.Timko 3+2, Obert. Tréner: M.Sága

Partizánske dlho potvrdzovalo svoju silu a kvalitu a úspešne nám vzdorovalo. O našom výraznom víťazstve rozhodla silná desaťminútovka uprostred druhej tretiny, kedy sme súperovi odskočili na presvedčivých 6:0. Čestný úspech domácich prišiel až dve minúty pred koncom zápasu.

Najbližší turnaj čaká na naše družstvo o dva týždne 3.10., kedy v Dubnici n/V nastúpime proti FbO Žochár Topoľčany a domácemu ŠK Victory Stars Dubnica n/V, ktorá absolvovala prvý turnaj bez straty bodu.