JUNIORI PO PREPADÁKU V ŽILINE DEKLASOVALI PREŠOV

Naši juniori vycestovali v zápasoch 3. a 4.kola za svojimi súpermi – v sobotu do Žiliny a následne v nedeľu na východ republiky do Prešova, kde sa navyše zápas začínal pre nás v maximálne nevýhodnom čase – o 10,00 dopoludnia. Zatiaľ čo v sobotu bol výkon nášho družstva nevýrazný a nepresvedčivý, v nedeľu chlapci „nasúkali“ Prešovu osem gólov už v prvej tretine a keďže v ďalšom priebehu pridali ešte ďalších sedem, pripísali si na svoje konto prvé víťazstvo v súťaži.

FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 10:4 (3:1,4:0,3:3)

3.kolo, 25.9., ŠH Rosinská cesta, Žilina

Rozhodovali: Jursa – Patrovič, vylúčení : 0:3 (Halas, Habánek, A.Rendl), presilovky 2:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 2.T.Krajčovič (Venglik)- 0:1, 42.Habánek (Venglik)- 8:2, 46.Matej Galajda (A.Rendl)- 8:3, 59.Šimna (Habánek)- 10:4

Zostava: Polák- Cifranič, A.Rendl 0+1, Venglik 0+2, Rendla, Večeřa - Galajda 1+0, Kramárik, Kyselica, T.Krajčovič 1+0, Samuel Halas, Habánek 1+1, Matej Dohál, Šimna 1+0. Tréner: J.Lamačka

Zápas v Žiline sa našim chlapcom vôbec nevydaril. Hoci sme šli hneď v úvode do vedenia, celé ďalšie dve tretiny sme pôsobili zakríknutým dojmom a zo základnej florbalovej abecedy sme previedli len minimum. V záverečnom dejstve sa naša hra síce výrazne zlepšila, vypracovali sme si aj šance, ale samozrejme hrať na tejto úrovni súťaže kvalitne iba dvadsať minút samozrejme nestačí. Presvedčivé víťazstvo domácich tak možno označiť za zaslúžené a náš výkon za sklamanie. Prehrať sa dá, ale bojovať celý zápas sa musí !

FBC A4KA MIKULÁŠ ACADEMY PREŠOV – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 6:15 (2:8,3:5,1:2)

4.kolo, 26.9., ŠH ZŠ Sibírska, Prešov

Rozhodovali: Kročko – Juhás, vylúčení: 2:7 (Habánek 2x, F.Fürsten, Babík, Kramárik, Repka, Bulejčík), presilovky 4:1, oslabenia 0:2

Priebeh: 2.Habánek- 0:1, 12.Babík (A.Rendl)- 1:2, 14.Matej Galajda (Repka)- 1:3, 16.Matej Galajda (A.Rendl)- 2:4, 18.Babík (A.Rendl)- 2:5, 18.Bulejčík- 2:6, 19.Babík (A.Rendl)- 2:7, 20.Habánek (Bulejčík)- 2:8, 23.Repka (Kramárik)- 2:9, 25.Repka (Bulejčík)- 2:10 (P), 25.Kramárik (F.Fürsten)- 2:11, 31.Repka- 5:12, 36.Repka (Matej Galajda)- 5:13 (O), 42.Matej Galajda- 5:14 (O), 45.Kramárik (Cifranič)- 5:15,

Zostava: Polák- A. Rendl 0+4, Repka 4+1, Samuel Halas, Cifranič 0+1, Rendla, - Matej Galajda 3+1, Babík 3+0, F.Fürsten 0+1, Habánek 2+0, Bulejčík 1+2, Kyselica, Kramárik 2+1, Šimna. Tréner: J.Lamačka

Po smutnej sobote prišla veselšia nedeľa. Domáci ako-tak odolávali do 15.minúty úvodnej tretiny, kedy znižoval na 2:3 domáci Terez. V posledných piatich minútach sme si však urobili z domácej bránky strelnicu, za štyri minúty strelili päť gólov a prakticky rozhodli o zápase. Až do konca sme mali zápas bezpečne pod kontrolou, negatívom však bol veľký počet vylúčených na našej strane. Prešovčania zaznamenali zo svojich šiestich gólov až štyri v presilových hrách, my sme dva góly zaznamenali naopak v oslabení. Výsledok zápasu znamená, že sme v ňom strelili presne toľko gólov, ako v predchádzajúcich troch spolu.

Juraj Lamačka, tréner: „V druhom dvojkole JEX sme cestovali na pôdu súperov Grasshoppers Žilina, Mikuláš Prešov. Do prvého zápasu v Žiline sme nastúpili až so 7 dorastencami v základnej zostave. Takto oklieštená zostava mala vplyv na priebeh zápasu. Dopúšťali sme sa lacných chýb a množstvo nepresností, straty lôpt. Žilinskí hráči nás prehrali na oboch stranách ihriska. Do Prešova sme vycestovali ešte v sobotu s cieľom bodovať naplno. Doplnili sme hráčov z Áčka po ich zápase s Grasshopers. V druhom zápase bola hra aktívnejšia, presnejšia a výsledok sa dostavil. Už po prvej tretine bolo 2:8 a v podstate sme zápas v kľude dohrávali pod našou taktovkou. Do hry sa dostali všetci nominovaní.“

Verme, že výrazné víťazstvo chlapcov povzbudí, zvýši ich sebavedomie do ďalších bojov a stane sa odrazovým mostíkom do vyšších poschodí tabuľky. Ale preceňovať ho určite nemožno – predsa len, Prešov sa pohybuje na chvoste tabuľky a doteraz vôbec nebodoval.

Povzbudiť našich chlapcov v domácom prostredí môžete prísť už o dva týždne: v sobotu 9.10. privítame o 14,00 FBC Páv Piešťany a v nedeľu 10.10. v rovnakom čase FBK Púchov aj s našimi bývalými hráčmi Ozimým, Ižvoltom či Vácvalom.