DORASTENCI S DVOJCIFERNÝMI VÍŤAZSTVAMI

Aj druhý turnaj regionálnej súťaže dorastencov sme odohrali v domácom prostredí. Súpermi boli družstvá Dubnice a Púchova, ktoré však nekládli našim chlapcom príliš tuhý odpor a tak sme si bez problémov pripísali na svoje konto dve dvojciferné víťazstvá. Netreba však zaspať na vavrínoch, ťažšie zápasy nás ešte určite čakajú !

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V 26:4 (5:2,6:1,15:1)

3.kolo, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali P.Bulko – Kišš, vylúčení: 1:3 (Mikolka- zlé striedanie), presilovky 3:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 1.Kyselica (Dohál)- 1:0, 4.Bulejčík- 2:0, 4.Bulejčík- 3:0, 17.A.Rendl (Bulejčík)- 4:1 (P), 18.Dohál (Malko)- 5:1, 22.T.Krajčovič (Kyselica)- 6:2, 26.Kyselica (Bulejčík)- 7:2, 27.Bulejčík (Kyselica)- 8:2, 28.A.Rendl (Kútik)- 9:2, 36.A.Rendl (Venglik)- 10:3, 37.A.Rendl- 11:3, 40.T.Krajčovič (Dohál)- 12:3, 41.T.Krajčovič (Venglik)- 13:3, 42.T.Krajčovič (Dohál)- 14:3, 43.Večeřa (Malko)- 15:3, 45.Kyselica (Bulejčík)- 16:3 (P), 48.T.Krajčovič (Kyselica)- 17:3 (P), 48.T.Krajčovič (Kyselica)- 18:3, 51.Bulejčík (Dohňanský)- 19:3, 53.T.Krajčovič (Dohál)- 20:3, 57.Večeřa (A.Rendl)- 21:4, 57.Kyselica (A.Rendl)- 22:4, 58.Venglik (A.Rendl)- 23:4, 59.Bulejčík (A.Rendl)- 24:4, 60.Mikolka (A.Rendl)- 25:4, 60.Bulejčík (Kyselica)- 26:4

Zostava: A.Líška- Venglik 1+2, A.Rendl 4+5, Večeřa 2+0, Bulejčík 6+3- T.Krajčovič 7+0, Dohál 1+4, Kyselica 4+5, Dohňanský 0+1, Malko 0+2, Kútik 0+1, Váni, Mikolka 1+0, K.Kováčik, Bečár. Tréneri: J.Lamačka, M.Kallo

Veľmi rýchlo sme šli do trojgólového vedenia, no potom sme si vybrali oddychovú desaťminútovku, počas ktorej súper znížil. Od nášho štvrtého gólu sa však naša prevaha stupňovala až do konca zápasu, výsledkom čoho bola pätnásťgólová smršť v poslednej tretine. Hoci sme dosiahli vysoké víťazstvo, nebyť zbrklosti v koncovke mohlo byť ešte oveľa výraznejšie. Pozitívom je, že sme využili všetky tri naše presilové hry a zaujímavosťou, že Andrej Rendl si pripísal svojich päť gólových asistencií počas posledných štyroch minút zápasu.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBK PÚCHOV 21:4 (7:2,4:2,10:0)

4.kolo, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali P.Bulko – Riečický, vylúčení: 0:2 + Dratnal (Púchov) na 5 min., presilovky 4:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 6.A.Rendl (Venglik)- 1:1, 9.Kyselica (Venglik)- 2:1, 9.T.Krajčovič- 3:2, 10.A.Rendl (Venglik)- 4:2, 14.Bulejčík (Večeřa)- 5:2, 20.Bulejčík (Kyselica)- 6:2, 20.T.Krajčovič (Bulejčík)- 7:2, 26.Dohál (Kyselica)- 8:2, 30.A.Rendl (T.Krajčovič)- 9:3, 39.T.Krajčovič (Kyselica)- 10:4, 40.Dohál (Venglik)- 11:4, 43.Bulejčík (A.Rendl)- 12:4, 43.Malko (Kútik)- 13:4, 44.Kútik (Malko)- 14:4, 46.Bulejčík- 15:4 (P), 47.Bulejčík (T.Krajčovič)- 16:4 (P), 48.Dohňanský (A.Rendl)- 17:4 (P), 51.Bulejčík (Kyselica)- 18:4 (P), 51.Dohál (Bulejčík)- 19:4, 58.Dohál (Kyselica)- 20:4, 60.Bulejčík (A.Rendl)- 21:4

Zostava: A.Líška- Venglik 0+4, A.Rendl 3+3, Večeřa 0+1, Bulejčík 7+2- T.Krajčovič 3+2, Dohál 4+0, Kyselica 1+5, Dohňanský 1+0, Malko 1+1, Kútik 1+1, Váni, Mikolka, K.Kováčik, Bečár. Tréneri: J.Lamačka, M.Kallo

V druhom zápase sme sa rozbiehali o trochu pomalšie, úvodný gól strelil Púchov, ktorý dokázal ešte vyrovnať 2:2. Potom už mal zápas jednoznačný priebeh. V druhej tretine sa hralo takmer výlučne na polovici hostí, naši útočníci však zahadzovali aj nemožné a väčšinou triafali hosťujúceho brankára. Strelecky najvydarenejšia bola z našej strany opäť záverečná tretina, i keď tomu výrazne napomohlo päťminútové vylúčenie hosťujúceho Dratnala, za ktoré sme Púchovčanov potrestali štyrmi gólmi. Z hostí zniesol prísnejšie kritériá iba autor troch gólov Ozimý, florbal je však kolektívny šport a tak jeho snaha vychádzala prakticky naprázdno. Za domácich sedemkrát skóroval Bulejčík, najlepším nahrávačom bol Kyselica s piatimi asistenciami.

Nasledujúci turnaj odohrajú naši chlapci 23.októbra v Púchove, kde budú ich súpermi družstvá z Levíc a Topoľčian.