STARŠÍ ŽIACI ZDOLALI TOPOĽČANY AJ SILNÚ DUBNICU

Regionálna súťaž starších žiakov pokračovala v nedeľu druhým turnajom v Dubnici n/V. V prvom zápase naši chlapci vysoko porazili Topoľčany a v tom druhom, kvalitnom zápase, aj nebezpečné družstvo domácich.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FbO ŽOCHÁR TOPOĽČANY 15:0 (6:0,3:0,6:0)

3.kolo, 3.10.2021, MŠH Dubnica n/V

Rozhodovali: Bagin – Vanko, bez vylúčených

Priebeh: 2.Hacek- 1:0, 8.Mikolka (Hacek)- 2:0, 9.Vaňo (Matúš Galajda)- 3:0, 10.Matúš Galajda- 4:0, 11.S.Timko (K.Kováčik)- 5:0, 14.Vaňo (Matúš Galajda)- 6:0, 22.K.Kováčik (S.Timko)- 7:0, 25.Matúš Galajda (Vaňo)- 8:0, 30.S.Timko (Sebastián Halas)- 9:0, 35.Matúš Galajda (Vaňo)- 10:0, 35.Matúš Galajda- 11:0, 36.K.Kováčik (Sebastián Halas)- 12:0, 38.Hacek (Mikolka)- 13:0, 43.Vaňo (Matúš Galajda)- 14:0, 45.Mikolka- 15:0

Zostava: Bojda- S.Liška, Kútik, R.Sága, Robota, Mikula, Kubran- S.Timko 2+1, Sebastián Halas 0+2, K.Kováčik 2+1, Hacek 2+1, Mikolka 2+1, Obert, Š.Kakody, Matúš Galajda 4+3, Vaňo 3+2, Juhás, Boško. Tréneri: M.Sága, R.Timko

Prvý zápas netreba nejako zvlášť rozoberať. Po ospalej prvej päťminútovke sa naši chlapci rozbehali, rozstrieľali, predviedli množstvo pekných kombinácií a zaznamenali pätnásť pekných gólov. Jediným smutným bol tak asi brankár Bojda, na ktorého nešla vlastne žiadna poriadna strela, pretože celý zápas sa vlastne odohral na polovici Topoľčian.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 3:6 (1:4,0:1,2:1)

4.kolo, 3.10.2021, Dubnica n/V

Priebeh: 4.Vaňo (Mikula)- 1:1, 7.Hacek (Mikolka)- 1:2, 5.Š.Kakody (Matúš Galajda)- 1:3, 9.Mikolka (Hacek)- 1:4, 17.Obert (R.Sága)- 1:5, 43.Sebastián Halas (K.Kováčik)- 2:6

Zostava: H.Kováč (31.- 40.Prokop)- S.Liška, Kútik, R.Sága 0+1, Robota, Mikula 0+1, Kubran- S.Timko, Sebastián Halas 1+0, K.Kováčik 0+1, Hacek 1+1, Mikolka 1+1, Obert 1+0, Š.Kakody 1+0, Matúš Galajda 0+1, Vaňo 1+0, Juhás, Boško. Tréneri: M.Sága, R.Timko

Zápas proti domácim priniesol na túto vekovú kategóriu veľmi kvalitný florbal. Silný domáci tím na nás vybehol naozaj zostra a hneď v úvodnej minúte si vypracoval tri vyložené šance: pri prvej nás zachránila žŕdka, druhá skončila v našej sieti a tretiu vytlačil nad bránku Kováč. Hneď potom sa ale ujalo iniciatívy naše družstvo, Vaňo rýchlo vyrovnal, boli sme častejšie na polovici súpera a keďže nám vychádzalo aj zakončenie, po zásahoch Haceka, Kakodyho a Mikolku sme šli do trojgólového vedenia. Hoci sme vo svojej aktivite pokračovali až do konca, strelecká muška nám trochu zvlhla a tak sme pridali v každej tretine už len po jednom zásahu Obertom a Halasom. V záverečnej časti dostal v našej bránke na pár minút príležitosť aj tretí gólman Tobias Prokop. Ťažký zápas sme priviedli s prehľadom do víťazného konca.

Rastislav Timko: Z Dubnice si odvážame 6 bodov do tabuľky a ostávame neporazený začo chlapcom patrí gratulácia, avšak z predvedenou hrou najmä v druhej polovici druhého zápasu nemôžme byť spokojní a máme čo zlepšovať.