MLADŠÍ ŽIACI / NA ÚVOD DVOJCIFERNÉ VÍŤAZSTVO I PORÁŽKA

Svoju majstrovskú súťaž zahájili v rámci regiónu konečne aj družstvá mladších žiakov. Náš tím cestoval na prvý turnaj do Púchova, kde nastúpil najprv proti domácim a následne proti „červenému“ družstvu trenčianskeho AS. Úvodný zápas sme zvládli s prehľadom, v tom druhom sme dve tretiny kládli favorizovanému húževnatý odpor, o výsledku rozhodla až záverečná časť.

FBK PÚCHOV – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 3:13 (0:4,0:3,3:6)

1.kolo, 9.10., sTC Aréna, Púchov

Rozhodovali: Riečický - Tomík, vylúčení: 0:1 (Halasová), presilovky a oslabenia 0:0
Priebeh: 1.Jurica (S.Liška)- 0:1, 2.S.Liška- 0:2, 3.Halasová (Jurica)- 0:3, 7.O.Kováčik- 0:4, 17.Záň (S.Liška)- 0:5, 18.Halasová- 0:6, 21.Križan (Gašpar)- 0:7, 26.S.Liška (Gašpar)- 0:8, 30.Herák (O.Kováčik)- 1:9, 31.Záň (Lendvay)- 2:10, 32.S.Liška (Gašpar)- 2:11, 36.Jurica (O.Kováčik)- 3:12,36.S.Liška (Gašpar)- 3:13

Zostava: Borot- Záň 2+0, Lendvay 0+1, J.Rendl, M.Královič, Halasová 2+0- Jurica 2+1, S.Liška 4+2, O.Kováčik 1+2, Križan 1+0, Gašpar 0+4, Herák 1+0, M.Krajčovič, Jarábková. Tréneri: R.Rebro, B.Šajban

Zápas proti málo skúsenému domácemu mužstvu sme mali od začiatku pevne vo svojich rukách. Mrzia iba tri zbytočné góly v poslednej perióde po našej nesústredenosti.

FK AS TRENČÍN – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 10:2 (2:1,3:1,5:0)

2.kolo, 9.10., sTC Aréna, Púchov

Rozhodovali: Riečický - Tomík, bez vylúčených
Priebeh: 7.Križan- 2:1, 13.O.Kováčik (Herák)- 3:2

Zostava: Borot- Záň, Lendvay, J.Rendl, M.Královič, Halasová- Jurica, S.Liška, O.Kováčik 1+0, Križan 1+0, Gašpar, Herák 0+1, M.Krajčovič, Jarábková. Tréneri: R.Rebro, B.Šajban

Druhý zápas už bol o inom. Súper bol aktívnejší na loptičke a kontroloval hru. Naše družstvo sa sústredilo na pevnú obranu a premieňanie poskytnutých šancí. Dve tretiny sa nám darilo držať sa na dostrel, avšak v poslednej tretine náš odpor súper prekonal a piatimi gólmi si zabezpečil konečnú výhru.

Richard Rebro (tréner): "Som rád že sa nám už súťaž rozbehla a môžeme sa konečne stretávať na ploche s ďalšími tímami. Odohrali sme dva diametrálne odlišné zápasy. V prvom "stojánkovom" zápase sme súperili najmä s našou aktivitou, v druhom zápase už o akcie núdza nebola. Pozornou obranou sme sa snažili konkurovať skúsenému družstvu AS Trenčín, čo sa nám darilo prvé dve tretiny. Nemalú zásluhu mal na tom najmä náš brankár Matúš Borot, ktorý bravúrne vychytal niekoľko „tutových“ šancí súpera. Ďakujem rodičom a pánovi trénerovi Šajbanovi za pomoc pri organizácii dopravy na zápas."