JUNIORI ZVLÁDLI „POVINNÚ“ ŠESŤBODOVÚ JAZDU

Extraliga juniorov pokračovala počas víkendu zápasmi 5. a 6.kola. Súpermi boli tentokrát tímy z konca tabuľky. Zatiaľ čo Piešťany pricestovali do Trenčína bez zisku jediného bodu, Púchovčania sa v stredajšej predohrávke v Zamarovciach nad domácim AS (7:6) naladili víťazne. V každom prípade však naši chlapci po nie najúspešnejšom vstupe do súťaže potrebovali bodovať v oboch zápasoch naplno.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBC PÁV PIEŠŤANY 11:5 (2:1,3:2,6:2)

5.kolo, 9.10., Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali: Cíbik – Tomáš, vylúčení: 3:0 (Halas 2x, Repka), presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0
Priebeh: 12.Samuel Halas (Matej Galajda)- 1:0, 12.Kramárik (Habánek)- 2:0, 24.Babík (Matej Galajda)- 3:1 (O), 29.Babík (Matej Galajda)- 4:2, 37.Kyselica (Orság)- 5:3, 43.Kyselica (Cifranič)- 6:3, 50.A.Rendl (Bulejčík)- 7:3,51.Matej Galajda (A.Rendl)- 8:3 (O), 59.Bulejčík- 9:5 (T), 60.Orság (Kramárik)- 10:5, 60.Bulejčík (A.Rendl)- 11:5

Zostava: Farkaš- Repka, A.Rendl 1+2, Orság 1+1, Cifranič 0+1, Venglik, Rendla, Večeřa- Babík 2+0, Matej Galajda 1+3, Bulejčík 2+1, Habánek 0+1, Samuel Halas 1+0, Kramárik 1+1, T.Krajčovič, Dohál, Kyselica 2+0. Tréner: J.Lamačka

Úvodná tretina nebola z našej strany príliš presvedčivá. Vo všetkých činnostiach chýbala rýchlosť, absentoval aj väčší dôraz v ofenzíve i defenzíve a tak na vytvorenie dvojgólového náskoku sme využili dva svetlé okamihy v 12.minúte, kedy sa v priebehu niekoľkých sekúnd strelecky presadili Halas a Kramárik. Ani po prestávke výrazné zlepšenie nenastalo. Dvakrát sme síce súperovi odskočili na dvojgólový rozdiel, ale následne sme takmer ihneď aj inkasovali. Pri zaváhaniach v obrane musel viackrát vytiahnuť zo svojho arzenálu parádne zákroky brankár Farkaš. Od stavu 4:3 však chlapci predsa len zvýšili obrátky, začalo sa dariť aj strelecky a za prvých desať minút záverečnej časti sme zápas prakticky rozhodli. Za stavu 8:3 sme Piešťancov síce znova pustili do šancí, čo aj využili na skorigovanie výsledku, záver zápasu sme však zvládli a dosiahli nakoniec dvojciferné víťazstvo.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBK PÚCHOV 9:3 (2:0,2:0,5:3)

6.kolo, 10.10., Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali: P.Ďurík – M.Ďurík, vylúčení: 5:2 (G.Královič 2x, Kvasnica, Bulejčík, Repka), presilovky: 2:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 7.Kvasnica (Bulejčík)- 1:0 (P), 7.Bulejčík- 2:0, 33.Bulejčík (G.Královič)- 3:0, 37.Kvasnica (Repka)- 4:0, 43.Bulejčík (G.Královič)- 5:0, 44.Virga (A.Rendl)- 6:0, 53.Repka (Kvasnica)- 7:0 (P), 56.Kvasnica (F.Fürsten)- 8:1, 60.Bulejčík (Babík)- 9:3

Zostava: Farkaš- Repka 1+1, A.Rendl 0+1, Orság, Cifranič, Samuel Halas, Babík 0+1- Kvasnica 3+1, Virga 1+0, F.Fürsten 0+1, G.Královič 0+2, Matej Galajda, Bulejčík 4+1, Kyselica, Dohál, Kramárik. Tréner: J.Lamačka

Nedeľňajší zápas sa odohrával jednoznačne v našej réžii. Súpera sme okrem pár defenzívnych chýb nepustili dlhé minúty takmer k ničomu a hralo sa prakticky na jednu bránu. Našej hre však predsa len niečo chýbalo – väčší hlad po góloch. Do polovice zápasu bolo skóre len 2:0 a tak hra mačky s myšou, ktorú sa naši chlapci snažili predvádzať, pripomínala v niektorých momentoch skôr hru s ohňom. O pomere síl na ihrisku najjednoduchšie napovedal obraz pri presilových hrách – zatiaľ čo my sme obe svoje bez problémov využili, pri troch súperových sme Púchovčanom prakticky nepožičali loptičku a do šance sme ich nepustili ani pri dvojminútovom oslabení o dvoch hráčov. V druhej polovici zápasu sme predsa len udreli aj gólovo a o víťazovi už nebolo pochýb. O to väčšia škoda našich zbytočných chýb v samom závere, kedy si naša defenzíva vybrala „deň otvorených dverí“, nepomohla brankárovi Farkašovi udržať čisté konto a ponúkla súperovi šancu uhrať prijateľný výsledok, ktorú aj patrične využil.