VSTUP DO SÚŤAŽE STARŠEJ PRÍPRAVKY PRÍJEMNÝM PREKVAPENÍM

V nedeľu 10.10. odšartovala prvým turnajom majstrovská súťaž staršej prípravky. Hrali sme v domácom prostredí a našimi súpermi boli družstvá z Nemšovej a Dubnice n/V. Výkony nášho družstva určite potešili oko nielen rodičov, ale všetkých prítomných. Keďže pravidlá v tejto vekovej kategórii prikazujú zápasy ukončovať pri rozdiele pätnástich gólov, oficiálne sa zápasy skončili už v deviatej resp. šestnástej minúte. V oboch prípadoch však boli obaja súperi ochotní zápas neoficiálne dohrať, za čo im patrí veľká vďaka. Deti, najmä po dlhej prestávke, potrebujú hrať bez ohľadu na to, kto a ako vysoko vyhráva alebo prehráva.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – NTS FK-ZŠ NEMŠOVÁ 15:0 – ukončené v 9.min. I.tretiny pre veľký gólový rozdiel

1.kolo, 10.10., Mestská športová hala Trenčín – malá hala

Rozhodovali: Bulejčík – A.Rendl
Priebeh: 1.M.Krajčovič (Lendvay)- 1:0, 1.G.Kováč (M.Timko)- 2:0, 2.P.Královič (Žedényi)- 3:0, 3.M.Krajčovič- 4:0, 3.G.Kováč- 5:0, 3.J.Rendl- 6:0, 4.Gašpar- 7:0, 5.M.Timko- 8:0, 6.G.Kováč- 9:0, 6.Lendvay (M.Krajčovič)- 10:0, 6.M.Timko- 11:0, 7.J.Rendl (Žedényi)- 12:0, 8.Gašpar- 13:0, 8.M.Timko- 14:0, 9.J.Rendl (Žedényi)- 15:0.

V dohrávanom čase skórovali postupne: Gašpar (M.Krajčovič), G.Kováč (M.Timko), M.Krajčovič (Gašpar), G.Kováč, Chovanec, Lendvay (Gašpar), G.Kováč, M.Krajčovič, M.Krajčovič (Lendvay), G.Kováč, Žedényi (Chovanec), Lendvay (Gašpar), M.Timko (Zverbík), M.Krajčovič, G.Kováč, Žedényi, Lendvay (Gašpar), M.Timko, Žedényi, Gašpar (Lendvay), Žedényi, Gašpar (Lendvay), G.Kováč (Zverbík)

Zostava: Matejička (G.Mateják)- M.Timko 5+2, Gašpar 5+4, M.Krajčovič 6+2, P.Královič 1+0, Zverbík 0+2, G.Kováč 9+0, Lendvay 4+4, J.Rendl 3+0, Chovanec 1+1, Žedényi 4+3. Tréneri: B.Šajban, R.Timko

Prevaha našich chlapcov bola už od začiatku príliš veľká a tak oficiálne sa zápas skončil už v 9.minúte úvodnej tretiny za stavu 15:0. Pochopiteľne, neoficiálne sa pokračovalo ďalej, ako to už obyčajne býva a všetky deti si dosýta a schuti zahrali, veď pre viacerých z nich to bol prvý súťažný zápas v živote vôbec. Vo faktografii zápasu uvádzame aj strelcov z neoficiálnej časti zápasu.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V 17:2 - ukončené v 6.min. II.tretiny pre veľký gólový rozdiel

2.kolo, 10.10., Mestská športová hala Trenčín – malá hala

Rozhodovali: Bulejčík - Orság
Priebeh: 3.Lendvay (M.Krajčovič)- 1:0, 3.G.Kováč (M.Timko)- 2:0, 4.Gašpar (M.Krajčovič)- 3:0, 5.M.Timko (G.Kováč)- 4:0, 6.Lendvay (Gašpar)- 5:0, 7.J.Rendl (P.Královič)- 6:0, 8.M.Krajčovič (Gašpar)- 7:0, 8.G.Kováč- 8:0, 9.Gašpar (M.Krajčovič)- 9:1, 10.Zverbík (G.Kováč)- 10:1, 12.Gašpar (M.Krajčovič)- 11:1, 13.Žedényi (P.Královič)- 12:2, 14.Gašpar (M.Krajčovič)- 13:2, 15.G.Kováč (M.Timko)- 14:2, 15.J.Rendl- 15:2, 16.Gašpar (Lendvay)- 16:2, 16.G.Kováč- 17:2.

V dohrávanom čase skórovali postupne: M.Timko, M.Krajčovič (Gašpar), G.Kováč, M.Krajčovič (Lendvay), G.Kováč, Žedényi, Gašpar (Lendvay), Lendvay, M.Timko

Zostava: Matejička (G.Mateják)- M.Timko 3+2, Gašpar 6+3, M.Krajčovič 3+5, P.Královič 0+2, Zverbík 1+0, G.Kováč 6+2, Lendvay 3+3, J.Rendl 2+0, Chovanec, Žedényi 2+0. Tréneri: B.Šajban, R.Timko

Aj v druhom zápase sme jasne dominovali a maximálny gólový rozdiel dosiahli presne v polovici zápasu, v hre sa ale opäť pokračovalo. O výsledky tu samozrejme vôbec nejde, potešilo však, ako chlapci boli v neustálom pohybe, vedeli si prihrať aj pohotovo vystreliť. Vidieť na nich rukopis našich reprezentantov Sama Virgu a Tomáša Kvasnicu, ktorí s nimi pracujú na tréningoch od začiatku prípravy.

Vo faktografii uvádzame kurzívou aj strelcov po oficiálnom ukončení zápasu.

Branislav Šajban, tréner: „Hráči sa na svoj prvý turnaj veľmi tešili. Zahrali si všetci, čiže maximálna spokojnosť. Nás úspešný vstup teší najmä z toho hľadiska, že chlapci budú určite mať veľkú motiváciu do ďalších tréningov.“