MATEMATIKA NAŠICH JUNIOROV: 2 x 7:4 = 6 BODOV Z BRATISLAVY

Naši juniori vycestovali v zápasoch 7. a 8.kola za svojimi súpermi tentokrát do Bratislavy. Súperi to boli teda ťažkí, ale my, pokiaľ sme sa chceli posunúť v tabuľke na vyššie priečky, sme potrebovali bodovať pokiaľ možno naplno. V sobotu proti Lidu sme síce priebeh vlastnou vinou najmä v druhej tretine dosť skomplikovali, záver sme však zvládli a po víťazstve 7:4 prvú časť úlohy splnili.

V nedeľu proti „Sniperom“, ktorí okupovali v tabuľke najvyššie priečky, sme boli úspešní po podobnom priebehu presne rovnakým výsledkom a tak nám bratislavské zápasy priniesli to, v čo sme všetci tajne verili – plný bodový zisk.

ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:7 (0:3,3:2,1:2)

7.kolo, 23.10., Športová hala SHZ, Bratislava, 20 divákov

Rozhodovali: Žúbor – G.Tomáš, vylúčení: 4:3 (Kyselica, Habánek, Orság), presilovky 3:3, oslabenia 0:0
Priebeh: 1.Bulejčík (Samuel Halas)- 0:1, 12.Matej Galajda (Bulejčík)- 0:2 (P), 17.Bulejčík (Matej Galajda)- 0:3 (P), 40.Bulejčík (A.Rendl)- 3:4 (P), 40.Habánek- 3:5, 54.G.Královič (Samuel Halas)- 4:6, 56.Orság (Cifranič)- 4:7

Zostava: Farkaš - Samuel Halas 0+2, A.Rendl 0+1, Cifranič 0+1, Habánek 1+0, Venglik, - G.Královič 1+0, Matej Galajda 1+1, Bulejčík 3+1, Orság 1+0, Kramárik, Kyselica, Rendla. Tréner: J.Lamačka

Do zápasu sme vleteli ako víchor a už v 15.sekunde sa dostali do vedenia, v úvodnej tretine využili obe naše presilové hry a zdalo sa, že všetko pôjde hladko. V druhej tretine sme však hrali menej disciplinovane, dopúšťali sme sa faulov, domáci využili všetky tri naše vylúčenia a bolo vyrovnané ! Našťastie sme výborne zvládli aspoň záver tretiny, keď v poslednej minúte najprv využil ďalšiu našu presilovku Bulejčík a osemnásť sekúnd pred koncom tretiny to „poistil“ ďalším presným zásahom Habánek. Aj keď v úvode záverečnej časti vykresali domáci kontaktným gólom šancu na bodový zisk, tú sme im gólmi Orsága a Královiča rýchlo uhasili a doviedli dôležitý zápas bezpečne do trojbdového víťazného konca. V zápase bolo neobvykle vysoké percento využitia presilových hier – naši chlapci využili tri zo štyroch, t. j. 75%, kým úspešnosť súpera bola stopercentná, pretože všetky tri využil na strelenie gólu.

SNIPERS BRATISLAVA - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:7 (2:5,2:1,0:1)

8.kolo, 24.10., Športová hala SHZ, Bratislava, 26 divákov

Rozhodovali: Turlík – Hlaváč, vylúčení: 1:1 (Repka), presilovky 1:1, oslabenia 0:0
Priebeh: 1.Kvasnica (F.Fürsten)- 0:1, 2.Matej Galajda (G.Královič)- 0:2, 7.Kvasnica (Virga)- 1:3 (P), 9.Kvanica (Virga)- 2:4, 18.G.Královič (Kvasnica)- 2:5, 22.Bulejčík- 3:6, 47.Cifranič (G.Královič)- 4:7

Zostava: Polák - Repka, Samuel Halas, Cifranič 1+0, A.Rendl, Orság, Rendla- Kvasnica 3+1, Virga 0+2, F.Fürsten 0+1, G.Královič 1+2, Matej Galajda 1+0, Bulejčík 1+0, Kyselica, Kramárik, Habánek. Tréner: J.Lamačka

Aj v nedeľňajšom zápase sme šli do vedenia veľmi rýchlo, presadzovali sa v ofenzíve bez väčších problémov a do kabíny šli s trojgólovým náskokom. V úvode 2.tretiny súper využil presilovku za vylúčenie Repku z konca 1.časti a snažil sa dostať do zápasu. Odpovedali sme síce rýchlym gólom Bulejčíka, Snipers však dokázali znížili opäť a boli tak stále „na dostrel“. Viac istoty na naše florbalky dostal až siedmy gól, ktorého autorom bol Cifranič. Tento gól sa ukázal v poslednej tretine jediným a poistil nám ďalšie tri body do tabuľky. V slušne hranom zápase bol na každej strane vylúčený len jediný hráč, ale aj tentoraz boli obe presilovky využité.