ČERVENÍ ČI BIELI, TVÁRE SÚ STÁLE TIE ISTÉ ...

V nedeľu 24.októbra sme boli usporiadateľom tretieho turnaja starších žiakov. Našimi súpermi boli FBK Púchov a FK AS Trenčín bieli. V oboch stretnutiach sme zvíťazili, ale ... Vedeniu klubu sa dosť ťažko odpovedá na často opakovanú otázku detí a rodičov: Ako je možné, že či nastúpime proti bielemu, alebo proti červenému družstvu nášho mestského rivala, hrajú proti nám stále tí istí najlepší hráči ? Naša odpoveď je, že Súťažný poriadok SZFB to asi dovoľuje. Na druhú otázku, prečo to naši súperi robia a čo tým sledujú, už odpovedať nevieme. Ale len pre zaujímavosť: hráčov, ktorí (zatiaľ) nastúpili proti nám v zápasoch dvoch rôznych družstiev, je doteraz šesť: Veleková, Š.Oravec, Füsi, Tinák, Kordoš, Kohút. Nech je však filozofia nášho súpera akákoľvek, isté je, že tá naša je diametrálne odlišná ...

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBK PÚCHOV 7:2 (0:0,3:0,4:2)

5.kolo, 24.10.2021, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali: P.Chochula – Vrábeľ, bez vylúčených
Priebeh: 20.Kakody (Vaňo)- 1:0, 23.Kakody (Sebastián Halas)- 2:0, 29.S.Liška (S.Timko)- 3:0, 37.K.Kováčik (Hacek)- 4:1, 39.Boško (Kakody)- 5:1, 40.Boško (Kakody)- 6:1, 41.Hacek (K.Kováčik)- 7:1

Zostava: Bojda- R.Sága, Kubran, Juhás, Obert- Hacek 1+1, Vaňo 0+1, K.Kováčik 1+1, S.Timko 0+1, Sebastián Halas 0+1, S.Liška 1+0, Boško 2+0, Kakody 2+2.Tréneri: M.Sága, R.Timko

Prvá tretina ranného zápasu ničím neupútala. Hralo sa pomaly, nepresne, s nedôraznou koncovkou. Po prvej prestávke sme hru predsa len spresnili, získali hernú prevahu a dva za sebou nasledujúce zásahy Kakodyho naznačili, akým smerom sa bude zápas ďalej vyvíjať. Výkon to však stále príliš presvedčivý nebol a až keď však Púchov na začiatku záverečnej časti znížil na rozdiel dvoch gólov, dokázali sme odpovedať štyrmi gólmi v priebehu štyroch minút a zápas definitívne rozhodnúť.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FK AS TRENČÍN bieli 3:2 (0:1,0:1,3:0)

6.kolo, 24.10.2021, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali: P.Chochula - Kišš, vylúčení: 1:1 (K.Kováčik) + Tinák (AS) na 5 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0
Priebeh: 34.Matúš Galajda (Hacek)- 1:2, 41.K.Kováčik (Hacek)- 2:2, 45.Kubran (K.Kováčik)- 3:2

Zostava: H.Kováč- R.Sága, S.Liška, Matúš Galajda 1+0, Kubran 1+0- Hacek 0+2, Sebstián Halas, K.Kováčik 1+1, S.Timko, Vaňo,Obert, Boško, Juhás, Kakody. Tréneri: M.Sága, R.Timko

Vyrovnaný derby zápas so šťastným koncom pre nás. V 1.tretine sme nevyužili dlhú päťminútovú presilovku po faule Tináka a akoby sme mali z fyzicky zdatnejšieho súpera až priveľký rešpekt. Naopak, hostia svoju jedinú presilovú hru v úvode druhej časti využili, dostali sa do dvojgólového trháku a herne mali v týchto chvíľach mierne navrch. Výrazne nám chýbali chorí centri Mikolka a Kútik, naša hra bola neucelená a nedôrazná koncovka na výbornú brankárku Velekovú vôbec neplatila. Počas druhej prestávky tréner Sága premiešal zostavu, účinné sa ukázalo najmä presunutie Matúša Galajdu do útoku. Práve posledný menovaný znížil v 4.minúte záverečnej časti náš deficit na jednogólový a svoju nádej a obrovskú snahu sme pretavili aj do ďalších presných zásahov: necelých päť minút pred koncom vyrovnal po už druhej Hacekovej asistencii Krištof Kováčik a ten istý hráč 23 sekúnd pred koncom zápasu ideálne prihral na víťazný gól Kubranovi. Aj keď výkon nebol ideálny, naše víťazstvo možno považovať za zaslúžené, pretože chlapci šli za víťazstvom cieľavedome aj za nepriaznivého stavu až do poslednej sekundy. Z víťazstva mali, pochopiteľne, obrovskú radosť.