DORASTENECKÉ DERBY SME NEZVLÁDLI

Usporiadateľom v poradí už štvrtého turnaja regionálnej súťaže dorastencov bol náš klub ŠK 1.FBC Trenčín. V domácom prostredí sme hneď ráno privítali v mestskom derby FBK AS Trenčín a popoludní sme sa stretli s FBC 11 Trnava. Žiaľ, tentokrát sme sa museli uspokojiť s polovičným bodovým ziskom.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBK AS TRENČÍN 5:6 (3:2,2:1,0:3)

7.kolo, 6.11.2021, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali Riečický - Chochula, vylúčení: 5:2 (Bulejčík 2x, A.Rendl, Mikolka, Malko), presilovky 0:2, oslabenia 0:0

Priebeh: Šimna (Večeřa)- 1:0, 7.Bulejčík (A.Líška)- 2:0, 10.T.Krajčovič (A.Rendl)- 3:0, 32.A.Rendl (Bulejčík)- 4:3, 34.Kyselica (A.Líška)- 5:3

Zostava: A.Líška 0+2- Venglik, A.Rendl 1+1, Večeřa 0+1, Bulejčík 1+1- T.Krajčovič 1+0, Dohál, Kyselica 1+0, Malko, Dohňanský, Šimna 1+0, Kútik, Mikolka. Tréneri: J.Lamačka, M.Kallo

Tradičné derby proti mestskému rivalovi sme vôbec nezvládli. Mali sme síce veľmi dobrý vstup do zápasu, v 10.minúte viedli 3:0, ale potom prebral iniciatívu súper. Naša obrana bola nedôrazná a nedôsledná, smerom dopredu sme dlhé sme minúty tiež nevymysleli nič a tak súper celkom logicky dokázal skóre vyrovnať. Druhá polovica prostrednej časti nám opäť priniesla nádej v podobe presných zásahov Rendla a Kyselicu, napriek tomu sme vlastnými chybami prišli o všetky body. Nehrali sme dostatočne disciplinovane, mali sme až piatich vylúčených a boli to presne tieto nerovnovážne minúty, v ktorých sa zápas lámal. Práve v oslabeniach sme sa paradoxne dostali za stavu 5:3 do vyložených gólových príležitostí, ktoré sme však premeniť nedokázali a tak nás súper zákonite trestal. Naopak, dve naše presilové hry, z toho 24 sekúnd v prevahe o dvoch hráčov, sme nevyužili. Napriek šiestim obdržaným gólom bol našou oporou brankár Adam Líška, ktorý si navyše pripísal na svoje konto dve gólové asistencie. Tento zápas nám teda nevyšiel a veríme, že bude tou správnou „frčkou do nosa“ pre zvyšok sezóny.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBC 11 TRNAVA 12:2 (3:0,2:2,7:0)

8.kolo, 6.11.2021, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali Bagin - Chochula, vylúčení: 1:2 (A.Rendl), presilovky a oslabenia 0:0

Priebeh: 12.Bulejčík (Dohňanský)- 1:0, 13.Kyselica (A.Rendl)- 2:0, 15.K.Kováčik (Mikolka)- 3:0, 33.Bulejčík (Venglik)- 4:0, 34.A.Rendl (Dohál)- 5:1, 42.Kyselica (T.Bielik)- 6:2, 42.T.Krajčovič (Šimna)- 7:2, 43.Dohál (T.Krajčovič)- 8:2, 43.Mikolka- 9:2, 47.Kútik- 10:2, 52.Kyselica (T.Bielik)- 11:2, 59.K.Kováčik (Hacek)- 12:2

Zostava: A.Líška- T.Bielik 0+2, A.Rendl 1+1, Večeřa, Kútik 1+0, Bečár, Barinec- Venglik 0+1, Kyselica 3+0, Bulejčík 2+0, T.Krajčovič 1+1, Dohál 1+1, Šimna 0+1, Hacek 0+1, Mikolka 1+1, K.Kováčik 2+0, Malko, Dohňanský 0+1, Váni. Tréneri: J.Lamačka, M.Kallo

Trnava sa nám dve tretiny snažila klásť húževnatý odpor a my sme jej to dosť veľkoryso dovolili. Naša benevolentná defenzíva, smerom dopredu viaznuca kombinácia a streľba bez momentu prekvapenia umožnili snaživému súperovi štyridsať minút udržiavať relatívne priaznivé skóre. V poslednej tretine sme sa síce už strelecky presadili, bola to však len slabá náplasť na celkove nepresvedčivý výkon. Dosiahli sme síce vysoké víťazstvo, ale táto sobota určite nebola naším najlepším dňom ...