PROTI SNIPERS POTEŠIL LEN ZISK TROCH BODOV

V úvodnom kole odvetnej časti extraligy mužov sme privítali súpera zo spodnejších poschodí tabuľky, Snipers Bratislava. Stretnutie veľa florbalovej krásy neprinieslo, a aj keď sme zvíťazili presne rovnakým rozdielom ako v septembri v Bratislave, vyjadriť spokojnosť s výkonom našich chlapcov by sa asi v tomto prípade príliš nehodilo ...

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – EXEL SNIPERS BRATISLAVA 8:6 (2:3,1:1,5:2)

12.kolo, Mestská športová hala Trenčín, 105 divákov

Rozhodovali: Sklenica - Beňo, vylúčení 1:1, presilovky 0:1, oslabenia 0:0
Priebeh: 3.Bulejčík (Kvasnica)- 1:0, 10.Pelczarski (Mitucha)- 2:2,40.Kvasnica (Virga)- 3:4, 41.Kvasnica (Virga)- 4:4, 43.N.Ondrášik (Kvasnica)- 5:4, 46.F.Fürsten- 6:5, 47.Kvasnica (N.Ondrášik)- 7:5, 60.Pelczarski (Virga)- 8:6

Zostava: Ďurmek- N.Ondrášik 1+1, Amrich, Repka, Machara- Kvasnica 3+2, Virga 0+3, Bulejčík 1+0, Mitucha 0+1, Pelczarski 2+0, F.Fürsten 1+0, G.Královič. Tréneri: J.Holovka, J.Lamačka

Začali sme rýchlym gólom Bulejčíka, o chvíľu sme však už prehrávali. V desiatej minúte sme síce vyrovnali, no potom nastalo dlhé, predlhé trápenie, ktoré trvalo vlastne až do konca. Keď nám súper „odskočil“ na 2:4, situácia začala byť vážna. Našťastie góly Kvasnicu po Virgových asistenciách 16 sekúnd pred koncom prvej a 24 sekúnd po zahájení druhej tretiny nás rýchlo vrátili do hry. Po našom vedúcom góle sa zdalo, že zápas nakoniec zvládneme bez väčších nervov, opak bol ale pravdou. Vždy, keď sa nám niečo vydarilo a mohli sme súpera „doraziť“, okamžite sme chybovali a vrátili ho späť do hry. Rozhodlo sa tak až počas pomerne dlhej súperovej power play, keď výsledok pečatil gólom do prázdnej bránky Pelczarski.

Objektívne treba priznať, že tento zápas sa nám vôbec nevydaril. Mali sme síce obrovskú optickú prevahu, šancí na dva zápasy, ale chýb v defenzíve urobili možno dvakrát toľko. Aj smerom dopredu nám všetko trvalo dlho, loptička nám odskakovala, ponuková činnosť bola slabá, presnosť zakončenia katastrofálna. A keď nám Snipers ponúkli hrubými chybami v rozohrávke možnosti na skórovanie ako na podnose, neboli sme na to pripravení. Spokojnosť tak možno vyjadriť iba so ziskom troch bodov.

V sobotu odchádza naše družstvo na zápas do Bratislavy proti ŠK Lido a rovnaký výkon by nám na víťazstvo asi nestačil. Potom nasleduje dlhšia reprezentačná prestávka, ktorá nám, dúfajme, pomôže vrátiť sa k presvedčivejším výkonom. Ak chceme mať najvyššie ambície, budeme ich určite potrebovať.

HLASY PO ZÁPASE:

Dušan ĎURMEK, brankár 1.FBC Florbal Trenčín:

„Veľmi ťažké prvé dve tretiny, kedy sme sa nevedeli presadiť cez defenzívu súpera. Naopak ten z každej šance skóroval. Do tretej tretiny sme šli s tým, že do nich musíme vlietnuť. Tréner upravil zostavu a podarilo sa nám získať tri body. V sobotu nás čaká Lido, veríme, že aj tento zápas zvládneme za 3 body a počas reprezentačnej prestávky sa budeme pripravovať na zvyšok sezóny.

Juraj LAMAČKA, asistent trénera 1.FBC Florbal Trenčín:

„Nemyslím si, že to bol pre oko diváka pohľadný florbal. Hralo sa na jednej polke, no po prepadoch a "bezkrvnom" výkone sme od začiatku doťahovali. Až po dohovore v kabíne medzi druhou a treťou tretinou sme do tretej šli s tým, že zápas musíme zlomiť, čo sa podarilo. No s výkonom ani výsledkom nie sme spokojní. Z našej strany to nemalo žiadne parametre a toto sa nám môže vypomstiť. Čaká nás ešte celá druhá polka základnej časti a takýto výkon v niektorých zápasoch stačiť nebude.“

Michal ŠIFRA, hráč EXEL Snipers Bratislava:

„Dve a pol tretiny sme hrali to čo sme mali a čo sme si povedali, vychádzalo nám to. Aj keď mal súper veľa striel dokázali sme ich blokovať. Hrali sme srdcom, nechali sme tam všetko, ale žiaľ, ukázala sa kvalita súpera. V závere nám ušiel a už sme to nedokázali dorovnať.

Mojmír KEŠELÁK, tréner EXEL Snipers Bratislava:

„Výsledkovo hodnotím zápas negatívne, nakoľko sme opäť bez bodu. Na druhej strane musím pochváliť celé mužstvo za predvedený výkon. Všetci sme plnili pokyny, ktoré sme si pred zápasom povedali, čo viedlo k tomu, že sme dokázali lídra tabuľky potrápiť.“