CHLAPCI A DIEVČATÁ Z KATEGÓRIE U8 AJ NAĎALEJ KRÁČAJÚ LIGOVÝMI ZÁPASMI BEZ PREHRY

V sobotu 26. Februára 2022 sa konal 5.turnaj ligy mladšej prípravky západ. Do Mestskej športovej haly v Nemšovej sme vycestovali s desiatimi hráčmi v poli a dvoma brankármi. Naše najmenšie nádeje si vybojovali ďalšie dve víťazstvá. Najmä to druhé proti AS Trenčín sa nerodilo ľahko, no je o to cennejšie.

REVEL TRENČIANSKE TEPLICE - ŠK. 1.FBC TRENČÍN 10:15 (4:4,0:7,6:4)

10.kolo, 26.2.2022, Mestská športová hala Nemšová

Rozhodovali: P.Tydlačka - G.Vavrúšová

Priebeh: 1.M.Timko (Zverbík)– 0:1, 4.M.Timko (G.Kováč)– 1:2, 7.M.Timko (Zverbík)- 2:3, 8.M.Timko – 3:4, 11.M.Timko (G.Kováč)– 4:5, 12.Zverbík– 4:6, 15.M.Timko (G.Kováč)– 4:7, 16.Zverbík (M.Rendl) – 4:8, 17.M.Timko (G.Kováč)– 4:9, 18.M.Timko– 4:10, 19. M.Timko (G.Kováč)– 4:11, 21.G.Kováč (A.Pajtina)– 4:12, 22.M.Timko (Kaštier)– 4:13, 27.M.Timko (G.Kováč)– 8:14, 30.M.Rendl– 10:15,

Zostava: G.Mateják (21.Vojtech)– Kaštier 0+1, L.Královič, Pajtinová, Zverbík 2+2, M.Timko 11+0, G.Kováč 1+6, Vavrová, Štefančíková 2+0, Pajtina 0+1, M.Rendl 1+1. Tréneri: R.Timko, B.Šajban

Do zápasu s Tr.Teplicami sa plnohodnotne zapojili všetci hráči zo súpisky. Príjemne prekvapili noví hráči, ktorí si aj napriek krátkemu pôsobeniu v klube prvýkrát užili zápasovú atmosféru. Dôležitejšie ako výsledok v tomto zápase bolo, aby si zahrali všetky deti. Po vyrovnanej úvodnej tretine nám výborne vyšla tá druhá, v ktorej sme strelili sedem gólov a v podstate rozhodla o víťazovi stretnutia. Premiéru v bránke si tak mohol zažiť počas poslednej časti hry aj brankár Dominik Vojtech.

FBK AS TRENČÍN - ŠK. 1.FBC TRENČÍN 8:9 (6:3,0:3,2:3)

11.kolo, 26.2.2022, Mestská športová hala Nemšová

Rozhodovali:V.Kula - P.Tydlačka

Priebeh: 2.Zverbík (M.Timko) – 0:1, 2.Zverbík – 0:2, 8.Zverbík- 3:3, 14. M.Timko (L.Královič) – 6:4, 16. M.Timko (G.Mateják) – 6:5, 18.Zverbík– 6:6, 27.Zverbík – 7:7, 28.M.Timko– 7:8, 30. M.Timko (Zverbík) – 7:9

Zostava: G.Mateják 0+1 (D.Vojtech) – Kaštier , L.Královič 0+1, Pajtinová, Zverbík 5+1, M.Timko 4+1, G.Kováč, Vavrová, Štefančíková, Pajtina, M.Rendl. Tréneri: R.Timko, B.Šajban

V derby zápase proti družstvu AS Trenčín nás čakal húževnatý tím. V prvej tretine sme umožnili súperovi získať náskok svojím nedôrazom v obrannej činnosti a nízkej početnosti streľby. Po prvej prestávke chlapci zvýšili počet loptičiek, ktoré smerovali na súperovu bránu a okamžite sa to prejavilo aj na skóre. Do druhej prestávky sa nám podarilo skóre vyrovnať a v tretej tretine sme dokonale otočili zápas a tešili sa z víťazstva.

Rastislav Timko, tréner: V sobotnom dvojzápase sme do tímu pridali nových hráčov, ktorí v klube trénujú len pár týždňov. Dôležite je, že tieto ročníky 2014 a 2015 budú súčasťou tímu aj v budúcej sezóne a to je pre nás veľmi dôležité. Takisto je dôležité, že máme vyriešenú otázku brankára na dalšiu sezónu. Pevne verím, že kroky, ktoré robíme dnes, sa odzrkadlia v nasledujúcej sezóne. Na svoju šancu navyše čakajú ďalší hráči, čo ma veľmi teší. O mesiac v Partizánskom budú mať ukázať sa možnosť aj oni.