STARŠÍ ŽIACI ZDOLALI NITRU I GALANTU

V športovom centre M-Šport v Zamarovciach sa v nedeľu uskutočnil v poradí už šiesty turnaj regionálnej súťaže starších žiakov, počas ktorého odohrali naši chlapci zápasy 11. a 12.kola. Ich súpermi boli družstvá Slávie Nitra a Galanty United. Oba zápasy sme zvládli a tak sú chlapci už len krôčik od definitívneho spečatenia postupu na Majstrovstvá Slovenska.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN - ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA 4:1 (4:0,0:1,0:0)

11.kolo, 13.3.2022, športové centrum M-Šport, Zamarovce

Rozhodovali: Riečický – P.Bulko, vylúčení: 2:0 (Rekem, Kakody), presilovky 0:1, oslabenia 1:0

Priebeh: 1.K.Kováčik (Hacek) - 1:0, 3.Hacek (R.Sága) - 2:0 (O), 6.K.Kováčik (Hacek) - 3:0, 8.S.Timko (Sebastián Halas) - 4:0

Zostava: H.Kováč - R.Sága 0+1, Mikolka, S.Liška, Obert, Juhás - Rekem, K.Kováčik 2+0, Hacek 1+2, S.Timko 1+0, Sebastián Halas 1+0, Kakody. Tréner: R.Timko

Do zápasu s Nitrou vleteli chlapci ako uragán – v čase 07:10 sme viedli 4:0. Od tejto chvíle však akoby uťal – do konca zápasu sme už neskórovali. Naše akcie sme zakončovali nedôrazne, väčšinou strelami do stredu bránky a tak sme nechali vyniknúť súperovho brankára. Našťastie ani Nitra sa smerom dopredu vôbec nevyznamenala, svoj jediný gól zaznamenala počas presilovej hry, ale inak Kováča v našej bránke ničím neprekvapili. Preto aj napriek tomu, že sme celých 38 minút nestrelili ani gól, pripísali sme si vcelku bez problémov do tabuľky ďalšie trojbodové víťazstvo.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – GALANTA UNITED 15:0 (3:0,7:0,5:0) – zápas ukončený v 7.minúte III.tretiny pre vysoký gólový rozdiel

12.kolo, 13.3.2022, športové centrum M-Šport, Zamarovce

Rozhodovali: Bulejčík – T.Bielik, bez vylúčených

Priebeh: 3.K.Kováčik (Sebastián Halas) - 1:0, 7.Kakody- 2:0, 11.Mikolka (Hacek) - 3:0, 16.Hacek (Kakody) - 4:0, 17.Obert (Sebastián Halas) - 5:0, 17.Kakody (Mikolka) - 6:0, 20.K.Kováčik (Sebastián Halas) - 7:0, 21.Mikolka (Kakody) - 8:0, 23.Mikolka (Kakody) - 9:0, 28.Kakody (Mikolka) - 10:0, 31.Mikolka (Kakody) - 11:0, 24.Obert (S.Liška) - 12:0, 35.Mikolka (Kakody) - 13:0, 35.K.Kováčik (S.Timko) - 14:0, 37.K.Kováčik (S.Liška) - 15:0

Zostava: H.Kováč - R.Sága, Mikolka 5+2, S.Liška 0+2, Obert 2+0- Hacek 1+1, Juhás, Kakody 3+5, S.Timko 0+1, Sebastián Halas 0+3, K.Kováčik 4+0, Rekem. Tréner: R.Timko

Proti Galante sme sa rozbiehali dlhšie, akoby sme nadviazali na strelecké suchoty z predchádzajúceho zápasu. Až po vydarenom nástupe do druhej tretiny sme sa dostali do správneho tempa, skóre rýchle narastalo a tak sa zápas po dosiahnutí pätnásťgólového rozdielu skončil predčasne.

Rastislav Timko, tréner: "V značne oklieštenej zostave len s 2 čistokrvnými obrancami a bez hlavného trénera chlapci odohrali ďalšie dva zápasy ligy starších žiakov. Na hre bolo vidieť improvizovanosť našich formácií nakoľko veľa hráčov nastupovalo na postoch na ktorých niesú zvyknutý hrať. Aj napriek tomu sme dosiahli 2 vcelku jednoznačné víťazstvá, začo patrí chlapcom uznanie."