ŤAŽŠÍ ROZBEH STARŠÍCH ŽIAKOV PO DLHEJ ZÁPASOVEJ PRESTÁVKE

Po dlhej šesťtýždňovej prestávke nastupovali naši starší žiaci k zápasom v poradí siedmeho turnaja v Topoľčanoch. A dlhú prestávku bolo na ich výkone aj poznať. O výraznom víťazstve nad domácim tímom rozhodli až v záverečnej tretine, proti Dubnici zachraňovali v poslednej minúte aspoň remízu. Aj po štrnástich odohratých zápasoch však stále platí, že ešte neokúsili v priebehu sezóny trpkosť porážky.

FbO ŽOCHÁR TOPOĽČANY - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 2:8 (1:2,1:2,0:4)

13.kolo, 24.4.2022, Športová hala Pílska, Topoľčany

Rozhodovali: Riečický - Morvay, vylúčení: 1:1 (Kútik), presilovky 0:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 13.Hacek (R.Sága)- 0:1, 15.Hacek (K.Kováčik)- 1:2, 21.Kakody (Vaňo)- 1:3, 29.K.Kováčik (Hacek)- 2:4, 38.K.Kováčik (Hacek)- 2:5, 39.Hacek (S.Liška)- 2:6, 39.Matúš Galajda- 2:7, 43.Obert (Vaňo)- 2:8

Zostava: M. Bojda - R.Sága 0+1, Kútik, Juhás, Robota, Kubran – K.Kováčik 2+1, Hacek 3+2, S.Liška 0+1, Matúš Galajda 1+0, Obert 1+0, Kakody 1+0, Vaňo 0+2, S.Timko, Guliš. Tréner: M.Sága

Do zápasu sme sa rozbiehali pomaly, ale v samom závere úvodnej tretiny nás Hacek v poradí už svojím druhým gólom dostal predsa len do vedenia. Aj v druhej tretine nám kládol domáci tím húževnatý odpor, na presný zásah Kakodyho dokázal odpovedať kontaktným gólom na 2:3. O pol minúty však presne trafil Krištof Kováčik a zvýšil náš náskok na rozdiel dvoch gólov. Posledná tretina už bola v našej réžii, ale o výsledku sa definitívne rozhodlo až medzi 38.-39.minútou, kedy v krátkom časovom slede dokázali skórovať K. Kováčik, Hacek a Galajda. Skóre zápasu uzavrel dve minúty pred koncom Obert.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN - ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V 4:4 (2:1,0:2,2:1)

14.kolo, 24.4.2022, Športová hala Pílska, Topoľčany

Rozhodovali: Riečický - Morvay, vylúčení: 1:2 (Robota), presilovky 1:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 13.S.Timko (Kubran)- 1:0, 13.Hacek- 2:0, 33.Obert (Matúš Galajda)- 3:4, 45.S.Liška (Kútik)- 4:4 (P)

Zostava: M.Bojda (30. Kováč) - R. Sága, Kubran 0+1, Kútik 0+1, Juhás, - K. Kováčik , S.Liška 1+0, Hacek 1+0, Matúš Galajda 0+1, Obert, Robota 1+0, Kakody, Vaňo, S. Timko 1+0, Guliš. Tréner: M.Sága

V druhom zápase proti silnejšiemu súperovi sme šli v závere prvej tretiny do dvojgólového vedenia, tesne pred jej skončením však Dubnica znížila. Súper aj v ďalšom priebehu ukazoval svoju kvalitu, nám sa naopak príliš nedarilo kombinačne ani strelecky, a ani defenzíva nepôsobila skalopevným dojmom. Skóre sa v prostrednej časti hry otočilo a v úvode tej poslednej šla Dubnica dokonca do dvojgólového náskoku. Naši chlapci sa však dokázali predsa len zmobilizovať a Obert o chvíľu znížil. Napriek následnému tlaku sme sa viac strelecky dlho presadiť nedokázali. Posledná šanca sa nám naskytla pri vylúčení dubnického hráča 40 sekúnd pred koncom a využili sme ju dokonale - Samko Liška strelil desať sekúnd pred koncom vyrovnávajúci gól, ktorý znamená, že sme si predsa len zachovali doterajšiu neporaziteľnosť.

Miroslav SÁGA, tréner:

„Na chlapcoch bolo vidieť dlhší výpadok zápasového rytmu. Prvý zápas nám nevyšiel podľa predpokladov. Hrali sme nedisciplinovane, podali sme najhorší výkon v sezóne. Každý hráč chcel rozhodnúť a dať gól. Absentovala kombinácia na jeden dotyk, disciplína, moment prekvapenia. S výkonom som nebol spokojný. Proti Dubnici, ktorá bola posilnená niekoľkými hokejistami sme predviedli trošku lepší výkon. Zápas bol vo svižnejšom tempe. Nevyhli sme sa opäť chybám v taktike a v obrane čo súper tvrdo trestal. V tomto stretnutí sme veľmi ťažko prekonávali pevnú obranu súpera. V koncovke sme boli väčšinou nepresný alebo naše strely zlikvidoval brankár Dubnice. Máme čo robiť, aby sme sa kvalitne pripravili na posledné dva zápasy. Každý hráč sa musí zlepšiť a poctivým tréningom vrátiť do svojej formy, aby bol pre tím užitočný. Absencia jedného z lídrov tímu Andreja Mikolku pre zranenie bola pre nás citeľná. Rovnako nám chýbal pre zranenie Adam Rekem a Sebastián Halás pre chorobu. Všetci traja naši centri! Hľadáme preto vhodnú zostavu. Vyskúšali sme si hráčov v rôznych kombináciách.“