STARŠÍ ŽIACI TESNE PODĽAHLI MESTSKÉMU RIVALOVI

V nedeľu 1.mája sa poslednými zápasmi skončila regionálna súťaž starších žiakov. Až v predposlednom kole spoznalo naše družstvo trpkosť prvej a jedinej porážky, tá však znamenala, že na Majstrovstvá SR postupujeme z druhého miesta. Druhý zápas proti Partizánskemu sa odohral v našej réžii.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 3:1 (0:0,2:1,1:0)
15.kolo, 1.5.2022, Športová hala Pílska, Topoľčany

Rozhodovali: Riečický - P.Bulko, vylúčení: 1:0 + K.Kováčik na 5 min. + ČK1, presilovky 0:0, oslabenia 0:0

Priebeh: 18.Hacek (Robota) - 0:1

Zostava: H.Kováč - R.Sága, S.Liška, Kútik, Kubran, Robota 0+1- Hacek 1+0, Matúš Galajda, K.Kováčik, Obert, Kakody, S.Timko,Guliš, M.Jurík, Meško. Tréneri: M. Sága, B. Habánek

Vo vyrovnanom zápase sme čakali úvodný gól až do úvodu druhej tretiny. Úspešným strelcom bol Hacek a šli sme do vedenia, ktoré sme úspešne hájili až do záverečnej minúty tejto časti hry. Práve vtedy sme však obdržali dva góly „do šatne“ v priebehu dvanástich sekúnd, čo bolo zrejme rozhodujúce pre zvyšný priebeh zápasu. Hoci sme bojovali až do konca, vyrovnať sa nám nepodarilo. Hendikepom bolo aj päťminútové vylúčenie Krištofa Kováčika, ktorý obdržal navyše aj trest do konca zápasu. Dlhému oslabeniu sme sa síce ubránili, tridsať sekúnd po jeho skončení však súper pridal tretí, poisťovací gól a doviedol zápas do víťazného konca.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN - MŠK HARVARD PARTIZÁNSKE 11:4 (3:0,5:3,3:1)

Rozhodovali: Riečický - P.Bulko, vylúčení: 2:1 (Kakody, Obert), presilovky 0:0, oslabenia 0:2

Priebeh: 5.Hacek (K.Kováčik) - 1:0 (O), 8.Kakody (S.Timko) - 2:0, 11.Hacek (K.Kováčik) - 3:0, 24.Kakody - 4:2, 25.S.Timko (S.Liška) - 5:2, 26.Guliš (Kakody) - 6:2, 26.S.Liška (S.Timko) - 7:2, 27.Matúš Galajda (S.Líška) - 8:3, 32.Hacek (Matúš Galajda) - 9:3, 35.S.Liška (K.Kováčik) - 10:3 (O), 43.S.Liška - 11:4

Zostava: H.Kováč - R.Sága, S.Liška 3+2, Kútik, Kubran, Robota - Hacek 3+0, Matúš Galajda 1+1, K.Kováčik 0+3, Obert, Kakody 2+1, S.Timko 1+2, Guliš 1+0, M.Jurík, Meško. Tréneri: M. Sága, B. Habánek

Zápas proti Partizánskemu sme vcelku zvládli. Až na zaváhanie v úvode druhej tretiny, keď Partizánske dvoma rýchlymi gólmi znížilo 2:3, sme mali zápas pod kontrolou. Piatimi gólmi medzi 24.-27.minútou sme získali rozhodujúci náskok, ktorý sme v záverečnej časti hry ešte prikrášlili.

Miroslav SÁGA, tréner: "Proti AS sme očakávali vyrovnaný zápas. Mrzí ma herný a taktický výpadok v závere druhej tretiny, kde sme za 12 sekúnd inkasovali dva zbytočné góly. V poslednej časti sme sa viac tlačili do ofenzívy, vytvárali si tlak ale rozhodnutie rozhodcu Patrika Bulka a vylúčenie Krištofa Kováčika na 5 minút s červenou kartou za buchnutie hokejkou po palubovke nás poškodilo a oslabilo v našom snažení otočiť nepriaznivý výsledok. Máme na čom pracovať a vylepšovať naše nedostatky. Čakajú nás náročné Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia od 3. – 5. 6. 2022 v Trenčíne. Druhý zápas s Partizánskym sme nedokázali odohrať na 100 percent. Umožnili sme všetkým naším hráčom aj novým adeptom zahrať si v tomto zápase. Gratulujem chlapcom za druhé miesto v regióne."