M-SR DORATENCOV - 1.DEŇ: O POSTUP SA „POBIJEME“ S FLORKOM

V piatok 13.mája 2022 sa začali v našej hale Majstrovstvá Slovenska dorastencov. Našich chlapcov ako obhajcov titulu čakala ťažká-preťažká úloha pobiť sa o postup z veľmi silnej skupiny - proti suverénnym víťazom regiónov Bratislava a Stred - bratislavským „strelcom“ a žilinským „kobylkám“, a proti košickému Florku, ktoré skončilo v regióne Východ prekvbapivo na 2.mieste za víťazným Sabinovom.

Zatiaľ čo vstup do turnaja proti Žiline sa nám vydaril, na Snipers sme tentokrát nestačili a tak bolo po skončení prvého hracieho dňa jasné, že o postup do semifinále zvedieme v sobotu priamy súboj práve proti Florku Košice.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN - ŠK GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA 13:1 (2:0,4:0,7:1)
Základná skupina, 1.kolo, 13.5.2022

Rozhodovali: Kučera - Mésaroš, vylúčení 0:1, presilovky 1:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 2.Bulejčík (T.Bielik) - 1:0, 4.Kyselica (T.Bielik) - 2:0, 26.Kútik (Dohál) - 3:0, 27.Kyselica - 4:0, 39.Bulejčík (Kyselica) - 5:0, 40.Šimna (T.Krajčovič) - 6:0, 41.K.Husár (Bulejčík) - 7:0, 42.Kútik (Dohál) - 8:0, 45.Šimna (T.Krajčovič) - 9:0, 48.T.Krajčovič (Dohál) - 10:1, 49.T.Bielik (A.Rendl) - 11:1 (P), 59.T.Krajčovič (Šimna) - 12:1, 60.Venglik (T.Krajčovič) - 13:1

Zostava: A.Líška (H.Kováč) - K.Husár 1+0, A.Rendl 0+1, Večeřa, Venglik 1+0, Váni, Bečár- Kyselica 2+1, T.Bielik 1+2, Bulejčík 2+1, T.Krajčovič 2+3, Dohál 0+3, Šimna 2+1, Kútik 2+0, Dohňanský, Malko, Hacek, K.Kováčik, Greguš. Tréneri: J.Lamačka, M.Kallo

Do zápasu sme vstúpili skvele. Šancu Kyselicu v úvodnej minúte ešte brankár hostí kryl, no o desať sekúnd bol už na Bulejčíkovo zakončenie prikrátky. Na súpera sme vyvinuli patričný tlak, v 4.minúte zvyšoval Kyselica na 2:0. Naša prevaha pokračovala, šance Kyselicu a Dohála však ostali nevyužité. Hostia zahrozili dvakrát z rýchlych protiútokov, ich „tutovky“ však s ľadovým kľudom zlikvidoval spoľahlivý brankár Líška. Po 15. minúte tempo trochu upadlo, hra sa vyrovnala, šance na oboch stranách s prehľadom likvidovali obaja brankári a tak sme ďalší gólový zápis už nevideli.

Aj úvod prostrednej časti začal pomerne vyrovnane, v 26.minúte však krížna Dohálova prihrávka prekĺzla pod telom brankára hostí k voľnému Kútikovi, ktorý bez problémov zvýšil náš náskok na trojgólový. A keď o minútu skóroval po peknej individuálnej akcii Kyselica, opäť sme plne ovládli hru my, no strelecky sme sa presadili až v posledných dvoch minútach strelou Bulejčíka spoza obrancu a presným zakončením Šimnu po ukážkovej kombinačnej akcii s Krajčovičom.

Ako sme druhú tretinu skončili, tak sme aj tretiu začali - rýchle góly Husára a Šimnu v prvých dvoch minútach zápas definitívne rozhodli a aj hráčov súpera asi presvedčili o tom, že v tomto stretnutí už veľa vody nenamútia. Zápas sme dohrávali v exhibičnom tempe, ale aj s presným zakončením, takže na úvod šampionátu sme dosiahli až nečakane presvedčivé víťazstvo.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN - SNIPERS BRATISLAVA 4:7 (1:2,0:0,3:5)
Základná skupina, 2.kolo, 13.5.2022

Rozhodovali: Kučera - Mésaroš, vylúčení 1:2 (Bulejčík) + Jáger (Snipers) na 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0
Priebeh: 8.A.Rendl (T.Bielik) - 1:0, 47.Bulejčík - 2:3, 52.Greguš (Bulejčík) - 3:4 (P), 53.Greguš (T.Bielik) - 4:4

Zostava: A.Líška (H.Kováč) - K.Husár, A.Rendl 1+0, Večeřa, Venglik, Váni, Bečár- Kyselica, T.Bielik 0+2, Bulejčík 1+1, T.Krajčovič, Dohál, Šimna, Kútik, Dohňanský, Greguš 2+0, Malko, K.Kováčik, Hacek. Tréneri: J.Lamačka, J.Kallo

Prvá tretina zápasu bola pomerne vyrovnaná. Prvé dve šance mali Bratislavčania, obe však skvele zneškodnil domáci gólman Líška. Do vedenia sa ale dostalo v 7.minúte naše družstvo po presnom zakončení Rendla. Snipers vyrovnali v 11.minúte a v 19.minúte šli po prvý raz do vedenia počas presilovej hry po zbytočnom faule Bulejčíka a zaváhaní Rendla.

Po prestávke sa pomer hry zmenil, súper mal viac z hry a vypracoval si oveľa väčšie množstvo šancí. Nad vodou nás držal len spoľahlivý Líška a aj šťastena, keď hostia nedokázali trafiť ani prázdnu bránku a dve sekundy pred koncom nepremenili ani trestné strieľanie. Nám sa takmer vôbec nič nedarilo, vytvorili sme si len dve aké-také pološance, defenzíva bola deravá až chaotická a smerom dopredu nám nevychádzal ani rýchle ani postupné založenie útoku. Bezgólový stav v tejto časti hry bol preto pre nás lichotivý.

Do záverečnej časti sme vstúpili predsa len ofenzívnejšie, Bielik a Rendl však nemierili presne a nasledovala ďalšia defenzívna „hrubka“, po ktorej sa pred bezmocným Líškom ocitli dvaja hráči súpera a inak ako gólom sa to skončiť nemohlo. O päť minúte neskôr vyprodukovala však podobnú minelu aj defenzíva Snipers a Bulejčík pohotovo znížil. Naša radosť však trvala iba pol minútky - jedinú slabšiu chvíľku si vybral domáci brankár a strela z diaľky zapadla za jeho chrbát. V 50.minúte nepremenil „tutovku“ Bulejčík, o chvíľu na to Bielik ani trestné strieľanie a tak sa zdalo, že hostia pohodlne dovedú zápas do víťazného konca, najmä keď sa nám nedarilo ani počas druhej našej presilovky. Hrubá chyba hostí jedinú sekundu pred jej skončením ponúkla zníženie striedajúcemu „žolíkovi“ Gregušovi a keď už o 13 sekúnd ten istý hráč vyrovnal, ponúkla sa nám obrovská šanca v takmer stratenom zápase bodovať. Žiaľ, ďalšou defenzívnou chybou v 58.minúte sme ju odmietli a počas nevydarenej power play sme inkasovali ďalšie dva góly do prázdnej bránky.

I keď sme boli veľmi blízko aspoň k zisku bodu, je potrebné konštatovať, že v tomto zápase boli Bratislavčania lepší a zvíťazili zaslúžene. Po sobote tak bolo isté, že o našom prípadnom postupe rozhodne až nedeľňajší zápas proti košickému Florku.

Sumár výsledkov 1.dňa:

Sk.A: 1.FBC Florbal Trenčín - Žilina 13:1, Snipers - Florko 10:2, Florko - Žilina 7:4, 1.FBC Florbal Trenčín - Snipers 4:7

Sk.B: AS Trenčín - Dolný Kubín 8:4, Tsunami - Sabinov 7:4, Sabinov - Dolný Kubín 9:3, AS Trenčín - Tsunami 9:6